Prijava

Ovaj sav oduševljen, pozove ga da dođe u preduzeće (neki budža iz Blica) i pokloni mu olovku i upaljač.

Hahahahahaha, koja carina. :D

Sudeći po većini postova, reklo bi se da je naziv teme "Da li biste ukrali pare?".

Kakva kurac savest? Ko izgubi, to više nije njegovo, već nekog usera od Marka Jarića koji naiđe. Pravno-obligacioni odnosi i te zajebancije.

A i zaboravljate jednu vrlo bitnu stvar u celoj priči:

Pare šuškaju, pare zveckaju!

Ja kažem, 4000E bi pokupio bez razmišljanja i griže savesti. Glupo je da se foliram kako ne bi. Dobro, ne kažem da svi koji su napisali da bi vratili se foliraju, to nikako, svakako da na ovom sajtu ima boljih ljudi od mene, samo kažem da bi bilo glupo kad bi ja napisao da bi vratio a ne bi 100%.

Iskreno rečeno, sve je to individualna stvar. Neko bi vratio neko ne bi. Neko bi tim parama nešto promenio u životu, neko bi ih spičkao za dan. Nekog bi grizla savest, neko je nema u ovakvim situacijama. Ne mora da znači da su loši ljudi oni koji bi pare zadržali. A i ta priča o govnarskim gestovima vlasnika para, da pronalazaču kažu samo "hvala" ili mu daju "olovku i upaljač" je svakodnevnica. Jebeš hvala, mirno ćeš spavati, a ta nezahvalna budala će opet izgubiti čak i mnogo veće pare. Sve se to vrti u krug. Retko kada se dobro delo vrati od iste osobe, uvek je neko 10-i u pitanju.

Ја опет кажем да је то много буксни. Не би вратио паре, али би зато био надуван сваки дан. И било би ми лепо. И не би ме гризла савест, јер ће је ганџа сабити.

Реално........................... не знам ................добро би размислио.

Ekspo
Nego sam ja podsvesno ubedio sebe da sam mu ponudio pare, ijaooo...

Šta da ti kažem, brate, izvini.

hahaha ne ne, nisam kinez jbg.... inace ovo je bilo u kladionici a ne na ulici

Mr. Moon

Tooo, ćero, krckalicu obavezno da nabaviš. Da ne čukaš čekićOm pet tona lešnika, smorićeš se :)

Не брини. Има доста пропалих студената који би чукали. Ти си први на списку, треба ти праксај јебага.

Ako bih našao pare zajedno s dokumentima potrudio bih se da saznam nešto o toj osobi. Ako je neki ok lik po mojoj proceni vratio bih bez razmišljanja, a ako je neka gmazina ljigava, ne samo da ne bih vratio nego bih se sadistički naslađivao time što mu trošim pare. Verovatno bih ZINAT potrošio na pičke i kladionicu, mada verovatno i kenjam, racionalan sam trošač.

Ako ne bih imao nikakvog osnova da zaključim o kome se radi, jebi ga, moje.

Inače, meni ni hvala ne rekoše kad sam pre par godina odbranio dve ribe iz komšiluka od jednog narkomana. I dan danas traje sudski proces.

Jesi ga razbio ko pičku?

Nisam mnogo, nije bilo potrebe.

Pare bih vratio gazdi. Ako ima podataka. Ako nema, mislim da bi ih dao jednoj porodici za koju znam da veoma loše živi... I rekao bih im da nije od mene, nego da sam našao... Tuđe pare ti izađu na nos... Najlepše je mirno spavati...

Realno gledano covek koji je naso novcanik trebao ga zadrzati za sebe. Pre svega zbog finansijske situacije u kojoj se nalazi on, i njegova porodica. Kao sto sam rece resio bi mnoge finansijske probleme. S druge strane neki ovde gledaju to drugacije ja mislim da je on jedan od 10.000 gradjana nase zemlje koji bi uradili isto.
E ovo vec nema veze sa temom ali moram da napisem

Pre svega po nekoj statistici ako ne gresim stopa nezaposlenosti u Srbiji u aprilu je iznosila 19,2 odsto, i to 18,6 odsto za muško stanovništvo i 20,1 odsto za žensko.. dakle negde oko 570-80 hiljade nezaposlenih. A inace prosečna mesečna neto zarada u 2010. godine iznosila je 34.000 dinara tj.oko 330 dinara. Ja mislim da to nema veze sa mozgom.. Na severu Srbije je jedno 10x veci standard nego na jugu. Na severu verujem da je min. plata 35.000 i da je prosek tamo negde oko 50.000, 60.0000 a na jugu srbije min 10.000 a prosek je 23.000. Cene nenormalno rastu iz dan u dan a plate ostaju iste sto je najgore i smanjuju se, a inace naravno "nema" inflacije. Neki budza kupi neku fabriku za smesnu cifru 500.000e i dovede je do stecaja, proda masine koje su u fabrici i cao djaci. Inace bas ovde gde ja zivim, jedan privatnik kupio jednu firmu koja je propala naravno za oko 2 miliona dinara. A u fabrici ima masine koje vrede preko 3-4 miliona e. I lepo kaze moj komsija:

BOGATI POSTAJU SVE VISE I VISE BOGATI, SIROMASNI SVE VISE I VISE SIROMASNIJI.

Svaki put kada vidim te naslove po novinama kako ljudi vraćaju nađenu lovu pomislim KUD IH JA NE NAĐOH!!! Nije da mi treba 4 soma evra al sve jedno bi ih spiskao za noć. Kako došlo, tako i otišlo...

Немојте погрешно да ме схватите, али ја верујем да од свих вас који причате да би вратили паре, можда 10% би вратило. Док не скупим пар сома евра и поставим вам да "као" нађете, а ви кренете причу да би их вратили, не верујем. :) Јебига, јаче је од мене. Да живимо у било којој другој земљи у којој просечна плата није 300 евра, а 95% људи не крпи једва крај са крајем, можда би вам и поверовао. :)

Ништа лично. :)

Sorry, peki, ali nikako se ne slažem.
Ja sam recimo (dok nisam pročitala ovu temu) živela u zabludi bi svakom čoveku bilo najnormalnije da vrati pare.
Vratila bih pare.
Prvo, mislim da sam toliki baksuz da bi mi se neko sranje garantovano desilo.
Jednostavno ne bih mogla da uživam u tim parama.
A i nemam toliku želju za parama.
Imam želju za profesionalnim fotoaparatom, koji bih mogla da kupim za te pare, ali mislim da je lakše da se sama potrudim za njega, zato što mi pare jednostavno neće padati sa neba.
Ne postoji stvar koja opravdava želju za tuđim novcem. Kako god da je zaradio, zaradio je , to nije moje. A i boli me uvo da li je on neka snobčina ili svinja od čoveka, to je neko bedno opravdanje koje uopšte ne mora da bude tačno.

Inače, mislim da je taj čovek verovatno pobožan i tako to, i da bi mu bilo ispod časti da uzme pare....pare, pare, pare, pare... ponovila sam hiljadu puta....XD

Kakva kurac savest? Ko izgubi, to više nije njegovo, već nekog usera od Marka Jarića koji naiđe. Pravno-obligacioni odnosi i te zajebancije.

E, ovo nije tačno sa pravne strane, ali se slažem da bi trebalo da bude. Zapravo, smatra se kradjom kada se nadješ nešto što je neko izgubio i ne vratiš vlasniku, već zadržiš (pogotovo kada si siguran u to ko je vlasnik i ipak iskuliraš - a ovde imaš pored svih njegovih podataka i vozačku i zdravstvenu). Po zakonu o obligacionim odnosima. :)

Meni je interesantno to da je većina ženskog dela Vukajlije rekla da bi vratila pare, a kod muškaraca je to pola-pola... Ja nisam nikad našla ni 10 dinara, tako da ne verujem da bih i tolike pare, pošto gledam kuda vrane lete dok idem ulicom, ali ako bih ih nekim slučajem našla, vratila bih...

E, ko drži 4 soma jevreja u džepu, garant mu ni ne trebaju... Ne znam koliko je ovaj čika čije su pare "dobrostojeći", ali ja svakako ne bih vratila...

Jedino što sam našla je novčanik sa ličnom i nekim slikama, bez dinara, pa sam poslala to na adresu iz lične... Da je bilo para, uzela bih ih i poslala dokumenta...

Sad sam se setila nečega...
Davno, pre možda pet godina sam izgubila mobilni.
Tj. ostavila sam ga na klupici (debil, ali ipak, imala sam 11, 12)...
Našao ga je jedan lik koji se baš iscimao da mi vrati mob, a da ne pričam da smo bili na letovanju, a da je on zvao moje u Beogradu...Našli smo se i vratio mi je.
To mi je sad tako divno, eto ima kul ljudi kao što je taj lik.
Ljudi su rasejani nekad.
I još jednom sam izgubila mobilni na letovanju, kad su neki likovi provalili u moju sobu kad nisam bila tu i maznuli mi dosta toga. Tako da ono, ima svakakvih budala.

Davno, pre možda pet godina sam izgubila mobilni.
Tj. ostavila sam ga na klupici (debil, ali ipak, imala sam 11, 12)

Šta će detetu od 11 godina mobilni?

Bila sam na moru sa komšijama, tako da su mi dali mob moji da bi mogli da se čujemo.
Inače, i meni je sad čudno da vidim klinca od pola metra kako drži mobilni...