Prijava

Predstaviću vam ovo kao skup predloga, koji bi doveli možda doveli do većeg kvaliteta definicija, bržeg brisanja loših definicija i tako dalje. Svaki predlog može posebno da se podrži ili kritikuje, a može i kao celina.

I
Onemogućiti novim autorima da pišu definicije i postavljaju postere čim se registruju na sajt. Neka taj period traje oko 20 dana, nakon toga im omogućiti pisanje definicija.
Prednosti:
1. Automatski će autori koji su tu došli samo da bi postavili neku glupost, odustati od sajta, a ljudima koji prate sajt neregistrovani, neće biti problem da ocenjuju defke neko vreme, pa tek posle toga da počnu sa pisanjem. To jest, manji broj, spemera, četera i posterdžija.
Mane:
1. Verovatno po neki izgubljeni ok autor, koji nema volje da čeka.

II
Autore podeliti na tri grupe.
Autore ispod 500. mesta (ili eventualno 1000.) - mogu da pišu jednu definiciju dnevno.
Autore između 200. i 500. mesta (eventualno 500. i 1000.) - mogu da pišu 2 definicije dnevno.
Autore sa boljim rankingom od 200. mesta (eventualno 500.) - mogu da pišu 3 definicije dnevno.
Na ktitore se ovo naravno ne bi odnosilo i oni bi imali ista prava kao i sad.

Prednosti:
1. Manji broj definicija. Samim tim i menje stvari za brisanje. To jest, definicije bi se brže brisale.
2. Ova ograničenja bi podstakla ljude na pisanje, jer bi se sa većim brojem poena, dobila mogućnost za više pisanja.
3. Više bi se čitale definicije, zbog manje nekvalitetnih. Jer autor koji dođe ovde i ne zna kako treba da piše na sajtu ne bi izbacio tri definicije već samo jednu, dok ovi ostali autori recimo da i inače ne pišu gluposti.
4. Veći kvalitet, više ljudi posmatra sajt (neregistrovani), bolja situacija na sajtu, i sajt postaje popularniji.

Mane:
1. Možda je komplikovano ovo odraditi.
2. U neku ruku podela autora. Ali opet svako prema svojim zaslugama dobija, tako da po meni ovo i nije neka mana.

III
Uvesti opciju polumoda, to jest člana koji ima pravo da briše definicije. Bilo bi recimo 15 ovakvih i 15 modova.
Prednosti:
1. Više ljudi održava sajt, brže se brišu loše definicije i posteri.
Mane:
Čini mi se da nema nekih većih problema ovde.

IV
Novajlijama do nekih 100 bodova onemogućiti pisanje po forumu. Jer se realno sajt polako pretvara u forum. To jest omogućiti im samo podforume "sve vezano za Vukajliju" i "Vukajlija servis"

EDIT: I zabraniti novajlijama otvaranje tema po forumu.
Prednosti:
1. Manje trolovanja sa duplih naloga.
2. Novajlije bi se okrenule definisanju, a ne zajebanciji na forumu.
Mane:
1. Postoje jako male šanse da novajlije počnu da spemuju definicije sa molbama za poene, mada verujem da se to neće desiti jer postoji ograničenje i za čet.

V
Posle provedenih 20 dana na sajtu, članovima se omogućuje definisanje i posterisanje, ali probni period bi trajao dok ne postave 10 definicija na sajt. Ako 70 posto tih definicija bude obrisano, autoru se onemogućuje definisanje. Sličan princip i za postere.
Prednosti:
1. Nećemo imati autore koji večito pokušavaju da napišu definiciju, to jest automatski se
smanjuje broj nekvalitetnih autora.
Mane:
1. Možda se neki skriveni talenat upropasti ovako, ali uvek može da otvori drugi nalog.

Za.Mada si možda za drugo prestrog.Mada realno mislim da Kaizenu zvižduću jaja za ove ideje.

Au reme al se ti raspisa:)
ja sam neopredeljen mada već sam rekao da sam za ovo 20 dana čekanja al uvesti ovoliko pravila bi odbijalo ljude treba da se uvede nešto od ovih predloga al ne sve meni se na primer najmanje sviđa ovo pod 5 jer mnogi članovi su na pčetku pisali ortodoksne gluposti a sad sasvim solidno pišu recimo lolu su brisali ktitori definicije lololo

Samo za ovaj deo od 20 dana se relativno ne slažem, ja mislim da bi bolje bilo da ne tog bude limita, jer bi se verovatno neki registrovali i za to vreme ne bi posećivali sajt, i onda bi došli sa lošim defkama. Može da bude limit, npr. 24 sata ali da budu aktivni, tj. da onaj deo "Poslednja aktivnost" bude do pre 5 minuta, ako me razumeš...

Ау, брате, ти си о свему размишљао... Али, што се овог тиче:

To jest omogućiti im samo podforume "sve vezano za Vukajliju" i "Vukajlija servis"

Вероватно ће та два подфорума бити затрпана спемовима.
Тако да- не знам шта још да кажем.

Све је ОК али ово под ИИ је мало срање јер ако неко нема неки посебно добар скор, односно тек је дошао (после 20 дана) глупо би било да му се даје само по једна дефиниција дневно а овима који су већ афирмисани по две, три (плус ја бих могао само две да пишем, а и ово ми је мало)...

Reme, НЕЋЕШ МОДЕРИСАТИ!!!!!!!

Него..

Onemogućiti novim autorima da pišu definicije i postavljaju postere čim se registruju na sajt. Neka taj period traje oko 20 dana, nakon toga im omogućiti pisanje definicija.

Људи углавном долазе да гледају постере, а не дефке. Мада, има пар ОК аутора који би оцењивали дефке.

Autore podeliti na tri grupe.
Autore ispod 500. mesta (ili eventualno 1000.) - mogu da pišu jednu definiciju dnevno.
Autore između 200. i 500. mesta (eventualno 500. i 1000.) - mogu da pišu 2 definicije dnevno.
Autore sa boljim rankingom od 200. mesta (eventualno 500.) - mogu da pišu 3 definicije dnevno.
Na ktitore se ovo naravno ne bi odnosilo i oni bi imali ista prava kao i sad.

Аутори испод 500. места, у успону, жељни дефинисања и постерисања, ово би био велики МИНУС за њих.
Ја на пример, напишем једну дефку недељно, и то је то.
Али плус за кајзена је што би доста људи узимали ктитора.

III
Uvesti opciju polumoda, to jest člana koji ima pravo da briše definicije. Bilo bi recimo 15 ovakvih i 15 modova.
Prednosti:
1. Više ljudi održava sajt, brže se brišu loše definicije i posteri.
Mane:
Čini mi se da nema nekih većih problema ovde.

Није потребно, ионако има много модова.

IV
Novajlijama do nekih 100 bodova onemogućiti pisanje po forumu. Jer se realno sajt polako pretvara u forum. To jest omogućiti im samo podforume "sve vezano za Vukajliju" i "Vukajlija servis"
Prednosti:
1. Manje trolovanja sa duplih naloga.
2. Novajlije bi se okrenule definisanju, a ne zajebanciji na forumu.
Mane:
1. Postoje jako male šanse da novajlije počnu da spemuju definicije sa molbama za poene, mada verujem da se to neće desiti jer postoji ograničenje i za čet.

Е за ово се слажем, да не би дошло до отварање посебних тема због обрисаног постера или дефке.

V
Posle provedenih 20 dana na sajtu, članovima se omogućuje definisanje i posterisanje, ali probni period bi trajao dok ne postave 10 definicija na sajt. Ako 70 posto tih definicija bude obrisano, autoru se onemogućuje definisanje. Sličan princip i za postere.
Prednosti:
1. Nećemo imati autore koji večito pokušavaju da napišu definiciju, to jest automatski se
smanjuje broj nekvalitetnih autora.
Mane:
1. Možda se neki skriveni talenat upropasti ovako, ali uvek može da otvori drugi nalog.

Смањити са 20 на петнестак дана, ако не и мање, остало је ОК.

И да не заборавим,

ЋЕШНЕ МОДЕРИСАТИ

Pa i to što LOL kaže.Možda prosek da se gleda.

Da Dušane, ali samo tri definicije da ostanu žive. Tri od deset.

Za ali, protiv sam drugog clana ovog zakona, jer bi onemogucilo autorima nizeg ranka da brze napreduju mislim da je to potpuno out...

Ovo je tako glupo. Protiv!

Nek Kaizen odluči kako će da raspodeli ovo. Što se mene tiče može da bude 1 i za autore ispod 5000. dve za autore između 1000. i 5000. a tri defke za ove iznad 1000. Ali obiučno novajlije pišu gluposti, zato i ovo ograničenje, da malo osete kako funkcioniše sajt, a ne da napišu defku, pa je modovi obrišu i oni odmah postavljaju novu, isto tako glupu.

To je vec ok samo da se meni ne smanjuje :D

pa gledaj ovako, ionako dosta dobrih autora ne definiše mnogo, a još manje njih definiše više od jedne dnevno. Ali nekad ih pukne inspiracija, i tad ispišu po par kvalitetnih defki.

Sve što pročitah je: "zabraniti" i "onemogućiti". Sigurno nije dobar način za iskorak napred u kvalitetu.

Све сем трећег- за. Него, који ће ти полумод, ако Каизену треба, нек лепо чо'ек стави мода.

Blek, pročitaj sve. Nikome se ništa specijalno ne uskraćuje, ali ovi predlozi dovode do podizanja kvaliteta definicija i tako dalje. Na stranu što se nisam možda dobro izrazio.

Black Hole

Sve što pročitah je: "zabraniti" i "onemogućiti". Sigurno nije dobar način za iskorak napred u kvalitetu.

http://images2.memegenerator.net/ImageMacro/6876601/-.jpg?imageSize=Medium&generatorName=realmadrid

Jedino se mogu složiti za ovaj prvi deo, i to samo vezano za postere. Onaj ko ne zna neće pisati defke u 80% slučajeva, a ovi koji hoće uglavnom na početku ne znaju ni kako se treba pisati, ni šta je sleng , ni da ne smeju plagirati... Zbog svih tih zabrana i restrikcija neće niko dolaziti, a ljudi odlaze sa ovog sajta svakodnevno ili postaju minimalno aktivni na njemu. Ja sam uvek govorio da se iz kvantiteta radja kvalitet, samo ga treba prepoznati. Sad je najbitnije da se razdvoji žito od kukolja a ovo prvo što si naveo je sasvim dovoljno.