Prijava

Da skratim, bežite ako možete i ako imate gde. Srbija ide nizbrdo i teško da će skoro, makar ne za mog života, da se ikako oporavi.
U Srbiji je "turbofolk" način života, ne samo muzika...neka vam to nešto znači.

Ovo je krajnje dobronameran savet.

Kurde impresivno je sve to što si za Srbiju i sve nas radio i uradio. E sad, ja ne da ću da bežim jer to nije moj stil - ja sam se vratio u Srbiju i planiram da ostanem. Slažem se da je Srbija olupina od države, ali nekako mislim da i olupina može da se popravi i da liči na nešto kao neki auto-oldtajmer.
Taj (turbo)folk je način života običnih ljudi svuda. Ako si nekada bio na nekom rodeu u Americi mogao si da vidiš šta je turbofolk. Sigurno je gori od ovog našeg. Jednostavno ljudi vole to pa na kraju i žive na taj način. Sve je to stvar izbora. Kad ovo kažem ni ja ne mislim samo na muziku već na sve aspekte života.
Neverovatne su dubine do kojih država može da propada. Istorija nam je više puta pokazala kako to izgleda.

Da li ova parodija od drzave moze potonuti jos nize, ili je dostignuto samo dno?

Ima ovde još puno puno da se krade i manipuliše stoga može biti daleko gore!

JEDINA NADA JE KANADA...lolololo

Pusti bre Ameriku...kome je ona reper za išta vredno i koji to lep život tamo postoji, pa da se ravnam sa time?

A lepo je što si patriota, lepo...i ja sam to bio nekada, ali sam shvatio da ne mogu time da prehranim svoje potomke. A u isto vreme, moju zemlju(čitaj:One koji vode moju zemlju), jako zabole i za moju i za bilo čiju decu. Briga ih je samo za sebe.

Dosta je bilo, kume...

A lepo je što si patriota, lepo...i ja sam to bio nekada, ali sam shvatio da ne mogu time da prehranim svoje potomke. A u isto vreme, moju zemlju(čitaj:One koji vode moju zemlju), jako zabole i za moju i za bilo čiju decu. Briga ih je samo za sebe.

AMIN! OBJASNIO SI! o ovome ja tupim cijelo vrijeme, nek se tjeraju u pizdu materinu i oni i ceca, bolje da se pozabave takvima kao što si ti bio, a koji nisu još pobjegli...

ovo ide na profil

Pusti bre Ameriku...kome je ona reper za išta vredno i koji to lep život tamo postoji, pa da se ravnam sa time?

Ma slažem se nije reper i ne treba da bude, samo sam naveo nešto iz života ...

Dosta je bilo, kume...

Ne sumnjam da je tebi dosta. Ogadilo ti se i to je o.k., živi smo ljudi. Ratovi su prošli pa do sledeće prilike (ratova) ovi što su ovde da probaju da urade nešto.
Ima jedna stvar u koju sam 100 % siguran a to je da bi ti bilo veoma drago da u Luksemburgu na kablovskoj vidiš reportažu kako se u Srbiji proizvodi, gradi, zarađuje i lepo živi.

Normalno da bi mi to bilo najdraže da vidim... Mislim da bih glavu dao, kada bih njom mogao da platim takve vesti iz moje zemlje!

...Ali ne, ja mogu samo da čitam o Ceci, Nataši, Dači, Čedi, Tomi, Skupštini, Koštunici, Tadiću, Velikom i malom Bratu, Farmi, Štali, Dvorcu, itd. To je ono što se dešava kod nas i ja, iako sam uvek bio patološki optimista, ne vidim da će uskoro(par decenija) biti bolje.

Meni su tadašnji srpski političari ukrali moje 20-te i 30-te godine, proveo sam ih po šumama i zgarištima. Nisam toliko lud da sada moju decu dovedem na istu poziciju gde sam ja nekada bio, pa da neki novi i aktuleni Miloševići(Tadić, Toma, Voja, itd) ukrade njima njihovih dvadesetak godina života.

Kao što rekoh, dosta je bilo, kume...

najbolje je rekao lane gutović ''danas svaki optimizam izgleda k'o idiotizam''...

Vala to je istina...samo retardiran može da bude optimista... :-)

Jbg, sve je relativno. Moj deda bi bio oduševljen kvalitetom života u današnjoj Srbiji, jer je on živeo na svojoj planini, nije imao struje, po vodu je išao dvaput dnevno par kilometara na magarcu, meso za Božić i Uskrs i slavu i eventualno ako neko živinče hoće da lipše pa ga preduhitre. Ganjale ga ustaše, tri godine je proveo po šumama i gorama, posle rata ga ganjali partizani što je bio u četnicima, i jedni i drugi mu umalo glavu nisu skinuli. Pa nasilan otkup, pa prinudni radovi na izgradnji zemlje, pa komunističko prevaspitavanje, ispiranje mozga, jednoumlje, znaš da te lažu, u oči te lažu, a za razliku od danas ne smeš da pisneš jer će da zaglaviš robiju. Posle je morao da ide u rudnik da tamo rmbači jer su mu oduzeli zemlju. Cinkarenje, podmuklost, uhođenje rođaka i komšija. E, iako je moj deda živeo u takvim uslovima, nikada ga nisam čuo, a ni ćale mi nije pričao da ga je čuo kako stenje na beznađe i besperspektivnost, već se čovek borio za svoj život i za sebe kao što su radili njegovi preci hiljadama generacija pre njega. Glavna razlika između naše generacije i generacije moga dede... Nemam pojma. Možda su oni bili ukorenjeni i imali duhovni oslonac na tradiciju, verovanje, nekakvu narodnu životnu mudrost, višu mudrost koja ti kaže da je život patnja a življenje borba, da postoje stvari više od tebe, da postoji skromnost i poštovanje, itd. Današnji uzor razočarane mlade generacije čini mi se da su reklame za šampone za kosu, zbog kojih su svi muškarci u vašem redu. Lakoća i "imaština", individualizam, hedonizam. Iz takve moderne perspektive gledano, ova zemlja stvarno ne obećava mnogo, i da je moj deda imao današnju modernu perspektivu, ja bih sigurno bio neki Švabo ili Amer. Što ne kažem da bi samo po sebi bilo loše, ali onda se postavlja pitanje: šta je bilo sa Švabama čija je zemlja bila sravnjena do temelja posle istog tog 2. sv. rata. Jesu bežali? Nisu. Bili su pod okupacijom, radili su, obnavljali, na kraju se ponovo ujedinili, i doživeli da mi bežimo kod njih. Nešto mi tu ne štima.

nije Sloba kriv, mi smo govna...

šta je bilo sa Švabama čija je zemlja bila sravnjena do temelja posle istog tog 2. sv. rata. Jesu bežali? Nisu. Bili su pod okupacijom, radili su, obnavljali, na kraju se ponovo ujedinili, i doživeli da mi bežimo kod njih. Nešto mi tu ne štima.

АМИН.

U mojoj familiji svaka druga generacija je iznova počinjala, prvo što svako od nas nauči je kako se slaže cigla na ciglu i koliko peska i cementa ide u malter :)
Ja sam ostao, ne mogu reći da se ne kajem, ali nije mi ni mnogo žao - poštujem svakog ko se svojim snagama bori kroz život bez obzira gde to radi i smatram da je zadrti patriotizam (po svaku cenu) glupost. Nije dobro u našoj zemlji, ali mislim da ova ekipa političara ima potencijala da nam pokaže nove dubine propasti i užasa (ne samo vlast nego i opozicija). Ljudi su kao Cenobiti...

Dno je kad vlast kaže da je dno, a to vlast nikad nije rekla, prema tome ima i dublje.
IDEMOOOOO

A da nije možda kurčina?

Ljudi ni pička nema dno a kamo li kriza ili propadanje. Ima i def. o tome. Mrzimi me da je tražim.

daklem još jednom da ponovim

Nije Sloba kriv, mi smo govna.

nije ovo parodija od države nego smo mi parodija od ljudi...u svakom pogledu..

Mislim da je javio objasnio. Dok mi filozofiramo ovde po forumima (a to je više nego što većina ljudi radi) oni gore 'lade jaja i pune džepove. Nadala sam se da će cela zemlja da se digne kad su prosvetari krenuli, ali kurac. Ništa, ja odo' da učim da mogu da palim odavde, a vi kako vam milo :)

ma jebeš to, ja sam javio to davno primjetio http://vukajlija.com/nije-sloba-kriv-mi-smo-govna/217603, a i ti si to objasnio u komentarima... realno, niko neće da bue ovan predvodnik, nego svako gleda da spasi svoju guzicu i prehrani porodicu po principu ćuti i trpi, mogli bi ti uši izvući na mašnu...