Prijava

ma, džimi, švajcarci se stalno nešto mantaju dok su mlađani.. ne znam tačno, ali ono.. preko leta ih stalno viđam u uniformi. tako da, ne bih bila sigurna da je nekol'ko dana, s obzirom da imaju fazon svaki drugi vikend slobodan da odu kući :)

Слажем се. Да би дебил научио да пуца из пушке, треба му једно пола сата. :) Особи просечне интелигенције треба минут.

Не бих се сложио, сем ако не мислиш на рендом пуцање у небо за празнике.

Profesionalci bi trebali da imaju obuku dužu, a ovako bi trebala čisto neka osnova da se napravi za obuku. Nije samo pucati iz puške obuka. Artiljerci imaju osebnu obuku, mornarica posebnu, PVO posebnu. Malo je to komplikovanije. Ja sam po VES-u artiljerijski izviđač, i morao sam da naučim da čitam karte, da naučim da radim sa busolom, kompasom, laserskim daljinometrom i slično. Ne znam da li se pod tom kratkom obukom podrazumeva i obuka za odrećeni rod vojske.

Mislim da Švajcarci imaju godišnje oko 2 do 3 nedelje vojne obaveze. Šogor (koji je Švajcarac) je bio 3 nedelje u vojsci prošle godine.

Što ste zapeli za Švajcarce? Kada su oni ratovali poslednji put?

Колико код била бесмислена, мислим да војска да одређену дозу дисциплине и да је пичкасто избегавати је. Када не би сваки дан људи спавали до 12 и чекали да им кева спреми доручак који ће их чекати на столу, не би имали ни проблем са избегавањем војске.

Не бих се сложио. Многи људи и без војске поседују осећај дисциплине, а неке ни три војске не могу да дисциплинују, тако да... Слаба вајда. Ево, ја већ годинама не живим са кевом, сам себи правим сва три оброка, бавим се разним активностима, устајем рано, радим итд. Имам дисциплину и без војске.

Не бих се сложио, сем ако не мислиш на рендом пуцање у небо за празнике.

Можда. Али је истина да је просечан војник током двехиљадитих код нас 6 метака испаљивао за време војног рока, па ти види колико су они научили да пуцају. Каква је то обука? :)

većina ljudi koje ja poznajem nisu izbegavali, otišli, završili to i otišli kući, i svi do jednog su bili u fazonu da im je bilo do jaja, bez obzira koliko je neki put bilo teško, ipak su se super provodili... zaista mislim da su oni koji su na sve načine izbegavali ipak mamine maze...

ali, zar obavezni vojni rok nije ukinut? što onda pričamo o tome?

Profesionalci bi trebali da imaju obuku dužu, a ovako bi trebala čisto neka osnova da se napravi za obuku. Nije samo pucati iz puške obuka. Artiljerci imaju osebnu obuku, mornarica posebnu, PVO posebnu. Malo je to komplikovanije. Ja sam po VES-u artiljerijski izviđač, i morao sam da naučim da čitam karte, da naučim da radim sa busolom, kompasom, laserskim daljinometrom i slično. Ne znam da li se pod tom kratkom obukom podrazumeva i obuka za odrećeni rod vojske.

Pozdravljam bivšeg kolegu artiljerca (računač na haubicama 155mm ovde) i slažem se sa svime što je naveo. Što se tiče mišljenja o ratu ima jedna moja definicija vezana za to. Kolika je obavezni vojni rok bila glupost videlo se u ratovima devedesetih, ali da neka vojna obuka mora da postoji - mora. Švajcarci to lepo rade, mad mi je bilo smešno to što kod njih imaju obuku i oni koji kod nas ne bi prošli ni nižu vojnolekarsku komisiju. Odgovor "bežaću ako zagusti" me je pošteno nasmejao. A kud, akobogda, crni sinko ?

ali, zar obavezni vojni rok nije ukinut? što onda pričamo o tome?

ТО СУ ТИ ЛЕМАЈИНИ НАПАДИ ЛУЦИДНОСТИ! ФАК ЈЕА!

ali, zar obavezni vojni rok nije ukinut? što onda pričamo o tome?

Nostalgija, a samo što je ukinuše. In je biti protiv vojske i rata, ali i podržavati pristup NATO-u.

Mene nisu ni hteli da zovu :]

Mene nisu ni hteli da zovu :]

zato sto si na regrutaciji zaokruzio da cujes glasove u glavi

Melk, pa da okreneš čitavu kasarnu na budizam? :)

Mene nisu ni hteli da zovu :]

Боли те курац. Мени сваке године стизао позив, па сам морао да им доноцим потврде да сам студент. Фала курцу, ове године тога неће бити.

Ovi moderatori sve neki dezerteri.

Nisam budista, samo se rukovodim nekim ucenjima i metodama ;] Ja sam im tamo bio najpotrebniji, samo bi neku glupost napravio. Imam utisak da bih bio gori vojnik cak i od Hendrixa. Jebes vojsku, nemam dan zivota za to.

ТО СУ ТИ ЛЕМАЈИНИ НАПАДИ ЛУЦИДНОСТИ! ФАК ЈЕА!

a što se ti nerviraš? je li? u čemu je konkretno tvoj problem dechko? gadiš mi se neki put....

Nisu me zvali ni na regrutaciju..Moja otadzbina me ne treba.......

Ja sam dobio vojnu knjižicu, ali nisam stigao ni do regrutacije, ukinuše vojsku. Dođem u drugu državu i sad i ovde ukinuli.