Prijava

Ja sam Ilir najverovatnije,prapraprađedovi su mi iz tih krajeva(Stara Hercegovina).Sa crnom kosom i tamnim tenom ne mogu biti Sloven i da imam neku želju. :)

Ja više ličem na nekog Arapina a preci su mi iz mesta na Kopaoniku ciji naziv ima latinski koren, tako da:)

Сви ми личимо на Турке, тачније већина Срба, само што их је блам из неког разлога да признају. Ја први личим на Турчина. Буразер ми личи и на Грке (и имамо једним делом грчко порекло), мада Грци-Турци - све се то испомешало генетски. Немам ништа Словенско у изгледу. :)

Srbi su izumrli sa Hazarima. Mi koji ovde živimo smo konglomerat slučajnih prolaznika koji su ostali bez para pa se prizetili.

Сви ми личимо на Турке, тачније већина Срба, само што их је блам из неког разлога да признају. Ја први личим на Турчина. Буразер ми личи и на Грке (и имамо једним делом грчко порекло), мада Грци-Турци - све се то испомешало генетски. Немам ништа Словенско у изгледу. :)

A ni sarme ne volis.Pa de Srbin,a da ne voli sarme xD

Ja više ličem na nekog Arapina a preci su mi iz mesta na Kopaoniku ciji naziv ima latinski koren, tako da:)

То је можда влашко порекло.

Mi koji ovde živimo smo konglomerat slučajnih prolaznika

Свиђа ми се формулација и истинита је.

Сви ми личимо на Турке, тачније већина Срба, само што их је блам из неког разлога да признају.

Eto npr. Džimi ja prvi ličim na nekog Kemal-Mustafu a brat i sestra svetlosmeđi sa plavim očima kao iz Švajcarske da došli, povukli sa majčine strane.

Џими
Mi koji ovde živimo smo konglomerat slučajnih prolaznika
Свиђа ми се формулација и истинита је.

mozda ti jesi, ali ja nisam

Car je u pravu,Kopaonik je idealno mesto za povlačenje Vlaha pred najezdom Slovena.Vidiš to nisam razmatrao,meni je prezime po planini,možda sam Vlah jbt :)

A ni sarme ne volis.Pa de Srbin,a da ne voli sarme xD

А, што се тиче сарми, то је стечено, не урођено. :)) Родитељи ми свршавају на сарме и вазда им се одушевљавају. Мајка ми је манијак за сарме и толико их је правила док сам живео с њом, да су ми на нос изашле. Не волим их, једноставно, јер су ми се огадиле од огромне количине коју сам појео. :)

То је као кад би тражили да ти неко да порекло перпетумобила, машине која не постоји. Ова тема није на месту, ја бих је локов`о

То је можда влашко порекло.

Majka mi ima vlaško poreklo, mada ovo što ti kažeš otkud Vlasi na Kopaoniku? Jedino neko prastanovništvo.

Ево, људи истраживали. http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/261003/Prosecan-Srbin-mesavina-Slovena-Ilira-ali-i-Vikinga

Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog ili starogermanskog, a naši preci su i Kelti, Feničani, stari Grci, pa čak i Vikinzi, pokazuje istraživanje švajcarske kompanije “iGenea” o poreklu naroda na Balkanu.

Јако, али јако мало има турске крви у нама. То што изгледом сличимо Турцима нема везе са њима, већ, као што је потврђено, са другим пра-становницима Балкана.

Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog ili starogermanskog, a naši preci su i Kelti, Feničani, stari Grci, pa čak i Vikinzi, pokazuje istraživanje švajcarske kompanije “iGenea” o poreklu naroda na Balkanu.

Ајде сад погледај прву страницу теме.

Јако, али јако мало има турске крви у нама. То што изгледом сличимо Турцима нема везе са њима, већ, као што је потврђено, са другим пра-становницима Балкана.

Етнички Турци су данас мањина у Турској, а како ће код нас да буду већина??

Тако је.
А и тежња ка сепаратисању је овде толико изражена, да се ова скупина људи која живи на тзв. територији Србије никако не може назвати народом.

Hm, naravno da može. Ne mora narod nužno da želi da živi u jednoj državi, niti da je ima. Za razliku od nacije, koja je pojam novijeg doba i predstavlja nedeljiv entitet.

I nije mi jasno što ovaj Roki oće ozbiljnu temu sa ovim naslovom. Mislim, je l' treba da budem ozbiljan kad iznosim Deretićeve teorije, ili kad ih neko drugi iznese?

Poreklo ne možemo otkriti precizno,otkud znam ko su nam preci od pre deset vekova,ništa nije pouzdano,mada moje lično ubeđenje je da Turci nisu ovde ostavili toliki demografski trag k'o što se priča,a i ne zaboravite koliko je ljudi poreklom odavde završilo u Turskoj.Balkan je sve u svemu mešavina svega i svačega,logično je da nismo istog porekla ja ili neki džindžer iliti bledunjavi plavušan iako pričamo istim jezikom i govorimo da smo Srbi.

Јако, али јако мало има турске крви у нама.

То се једноставно коси са здравим разумом. Јако мала земља, релативно мали број становника, а 500 година под турском окупацијом. Па само су Руси у Берлину силовали 200 000 Немица за један викенд, замислите шта су Турци 500 година радили. :)

Етнички Турци су данас мањина у Турској, а како ће код нас да буду већина??

Pa pogledaj ih po serijama samo koliko njih ima svetle boje kose i očiju. Mislim da su za to zaslužni Galaćani, keltsko pleme koje je naselilo Tursku i izmešalo se sa brkatima.

I niste mi jasni sa ovim otkrio sam Ameriku tvrdnjama da su Srbi mešavina svakakvih naroda... Koji narod nije?