Prijava

ja mislim da je najbolje izbaciti iz brzine, uhvatiti se cvrsto za nesto, dignuti noge i viknuti "voopaa"

Ne znam, meni nekako nelogićno da će dva auta koja piče 100 na sat i sudare se proći bolje od 2 koja piče 20 na sat i sudare se.

Sose, zaboravio si napomenuti da se odveze pojas, da ne ostanu modrice od njega. I ako ima vremena, izbaciti telefon, novcanik, radio i sitninu iz auta, da se smanji masa.

A možda je ideja da, ako već ne može blagovremeno da se zaustavi, ubrzava do te mere da pre sudara poleti i tako izbegne sudar!

Можда није мислио на 100%pure чејони судар, већ на ситуацију кад се звекну 2 аутомобила мањим делом предње стране. Ал сумњам да би и тад било боље.

isto ako auto ima prednju vucu, kad se da gas auto se malo razvuce, prednji tockovi povuku auto a zadnji ga razvlace, i onda prilikom surada posto je auto duzi ima vise prostora za amortizaciju udara nego kad je nabijen

Tih par milimetara mu ič ne znači.

Ljudi, jako lepa stvar kod fizike je eksperimentalna metoda!
Dakle, ko ima dva automobila viska?

Ljudi, jako lepa stvar kod fizike je eksperimentalna metoda!
Dakle, ko ima dva automobila viska?

Valjda 4, treba da probamo i kad idu sporo i brže.

Kinematika a ne kinetika, mada se ovde "pita" dinamika. A ovako nešto trezan profesor ne bi izjavio. Ili ga slušaoci nisu razumeli, ili on treba da se ubije.

И ортаков колега исто тврди да је присуствовао предавању и да је профа (тај Вујанић кога помену Блеки) заиста то изјавио. И наведоше ми исти онај пример који је навео Шалабајзер - кад дочекујеш лопту главом, да треба да је што јаче удариш.

Е, сад, не знам колику улогу у свему томе игра еластичност лопте која, сложићете се, баш и не постоји код возила.

Е, сад, не знам колику улогу у свему томе игра еластичност лопте која, сложићете се, баш и не постоји код возила.

Elastično je to dovoljno pri velikim silama, ovako nije.

ma ne treba 4, jedan nek ubrzava drugi nek koci...
al sto vise to bolje!!!

evo ja cu da ubrzavam, samo mi daj te kola!!!

И наведоше ми исти онај пример који је навео Шалабајзер - кад дочекујеш лопту главом, да треба да је што јаче удариш.

Ovo sa loptom je iz druge priče. U pitanju je priprema celog tela na udarac. To što te manje boli je samo zbog pripremljenosti organizma,
Lopti je isto iako je pretrpela veću promenu impulsa. Samim tim je i sila između lopte i glave veća. Dakle, udarac nipošto nije ublažen.
Ne verujem da je profesor trolovao na predavanju. Ili ga tvoji ostaci nisu dobro razumeli, ili su oni trolovali tebe, ili ti troluješ nas!

То са лоптом може имати везе са положајем главе - биће више померена унапред, па ће имати више места да се помери уназад и врат ће можда лакше поднети то. Ал ће свеједно бити већа сила.

Рече ми другар да слободно пишем мејл том профи да видим шта ће да ми каже, ако не верујем њима. Ја не тролујем, мајке ми. :)

Ovo ima smisla samo ako želiš da se ubiješ!

Potvrdio mi je i ujak, koji je završavao te čkole i to!

E a šta kažete na one likove što razbijaju betonske blokove glavom/rukom/kurcempalcem? Koliko sam povato iz tih raznih emisija na TV-u, što jače udari bolje će proći jer će blok da pukne. Ako ne udari dovoljno jako, najebo je. Jel ima to neke veze sa ovim?

Kad vec pominjete ove udarce glavom, naucnici su dokazali da se prilikom svakog udarca dozivi mali potres mozga, te da je, dugorocno gledano, ovo veoma stetna rabota po zdravlje. Samo da znate, da ne bude posle da vi nisam rek'o!

E a šta kažete na one likove što razbijaju betonske blokove glavom/rukom/kurcempalcem? Koliko sam povato iz tih raznih emisija na TV-u, što jače udari bolje će proći jer će blok da pukne. Ako ne udari dovoljno jako, najebo je. Jel ima to neke veze sa ovim?

Има ако ћеш проћи кроз други ауто. А теби ће при том остати читава кабина.