Prijava

Dzankee

Добра времена, кад је постојало дугме за брисање..

...i kad su se defke brisale pet puta manje nego danas. najmanje.

Урош
Женски посао.

Evo odgovorio ti dečko! :D

Pa baš zato jer je bilo glupih predloga za brisanje i što neki nisu znali da razlikuju dugme - i dugme za brisanje opciju treba dati samo probranom društvu od 50,60 aktivnih i popularnih autora

Dakle ako neko predlaže za brisanje ono što nije za brisanje uzeš mu dugme i mirna bačka

@dusan1001
E jebiga, aj da je damo onda samo moderatorima! Čekaj, pa tako već jeste :)

dule, ako defka ima samo jedan-dva predloga za brisanje onda da ne ide kod modova na listu, tako da ako neko "slucajno" klikne to, nema frke, ako defka dobije (lupam) 15 predloga onda da se brise automatski (a moz' i bez toga)

ja i dalje ne vidim neku veliku losu stranu u ovoj opciji.

Crna Guja
Ja ponavljam, godinu dana bejah van sajta, upravo u periodu uvođenja dugmeta za brisanje. Tako da, ovo što ću reći, možda je tako i bilo, nemam pojma. Ali evo kako bih ja to zamišljao:

-Imaš dugme za brišanje pored +/- dugmeta. Vidiš govno. Klikneš. Ako je stvarno govno, kliknuće još ljudi. Ako je problem bio to što su ljudi svaki put kliktali na to umesto na minus (tako mi neko reče juče na forumu), onda neka se to dugme za brisanje ne pojavljuje dok ne oceniš defku.
-Sve defke označene za brisanje idu na neku listu dostupnu modovima. Tu se sortiraju po dva kriterijuma - 1.broju autora koji su je označili za brisanje i 2.vremenu kada je defka napisana. Ali tako da je vremenski faktor dominantan. I to - prednost imaju novije defke! MNOGO JE BITNIJE OBRISATI DEFKU IZBAČENU PRE PAR MINUTA, JER ONA GURA NORMALNE DEFINICIJE SA PRVE NA DRUGU STRANU! Starije đubre je već nakon sat vremena stiglo na treću-četvrtu stranu, koju skoro niko i ne gleda. Te neka ostanu, pa će biti počišćene kad modovi stignu, to nije hitno.

Ne vidim kako bi ovakav sistem neko mogao da zloupotrebi...

Molio bih nekog modulatora da mi odgovori na ovo.

potpis na sve

edit:
jos da dodam, to bi dugme metnuo dolje pored imena autora, ne gore kod +/-

dusan1001
Dakle ako neko predlaže za brisanje ono što nije za brisanje uzeš mu dugme i mirna bačka

A šta fali tome da ga omogućiš za prvih 500 ili 1000 autora? Uvek će na sajtu biti makar 20 ljudi sa dugmetom... a to je dovoljno... A realno autori u prvih 500 ili 1000 nisu tu došli bezveze!

EDIT Uostalom to što ti predlažeš je još malo kao polumoderatroski nalozi... A to neće Kajzen

ljudi. očito neće kaizen ni ovo dugme, jer ga je uklonio prošle godine.
a šta će smisliti u novoj verziji sajta, krajem godine, niko ne zna.
možemo mi razglabati do jutra, on odlučuje, a dosad se nikad na ovakav prijedlog nije javio.
do tih nekih novih izmjena - prijavljujte defke na temi, ostavljajte linkove u komentarima, a mi ćemo se truditi da sve to što brže brišemo.
pustite to dugme i te bakrače, očito nije valjalo.

Фетиш на дугмаде.

tako nešto. al ne može! taj fetiš je samo za modove rezervisan! :)

Ako nešto nije valjalo jer nije dobro smišljeno u početku, ne znači da ne bi valjalo ako bi se malverzacije svele na minimum...

Џими
Фетиш на дугмаде.

I posle pitaš zašto te ljudi predlažu :D

Pa dobro. Onda zaključajte ovo, da idem da učim.

Ja obrišem nekoliko definicija sa zadnjih pet strana i boli me briga, šta ću da brišem ono što su drugi propustili :)

Inače, definicije su uvek i uvek bolje moderisane nego posteri. Čak mislim da su i bolje u zadnje vreme.

ljudi. očito neće kaizen ni ovo dugme, jer ga je uklonio prošle godine.

A kolko bi bilo izvodljivo ono što sam predložio na prvoj i drugoj strani?

Realno ovaj sistem ne valja, da valja ne bi se svaki dan otvarale neke teme u kojem ljudi iznose svoje prijedloge iako ce moderatori doci i reci:"vjeruj mi ovaj sistem je dobar". Da nema ovih pratioca rijetko bi koja definicija ovih popularni autora bila ocjenjena, maksimalno 40 ocjena garantujem za to, evo ja juce napisah neku defku koja je barem mogla dobiti 30 ocjena, a ocjenilo je 8(nosaj boli me briga) za nekih 5 sati. Ne bi mi bilo krivo da je dobila 30 mminusa nego ljudi u moru nekih gluposti koje se postavljaju jednostavno ne zele da citaju dalje(prvi sam ja takav). Pod hitno nešto mijenjati što se tice definicija ili dugme za brisanje ili odobravanje.

Kad sam se registrovao, pre oko tri godine, bilo je mnogo manje članova i moje definicije su imale po oko 25-30 glasova u roku od 24 časa, kasnije se taj broj povećavao do 50-60 ocena po danu, juče sam napisao definiciju koja ima ukupno 27 glasova, povećao se broj ljudi koji ocenjuju ali se mnogo više povećala količina idiotskih definicija koje zatrpavaju sve ostalo. Radite šta znate, samo čistite krš sa sajta i izmislite sistem koji će da smanji zatrpavanje definicija facebook fazonima i vicevima.

juče sam napisao definiciju koja ima ukupno 27 glasova

Da nemaš 30 pratilaca imala bi 7 glasova a ne 27.

Ja sam primer za to.. mislim da imam ok defke, ali su jednostavno oterane na drugu ili trecu stranu i samim ti slabo ocenjene zbog definicija gore pomenutog tipa... Radite sta znate i umete, ovako vise ne moz'!

Ja sam za to da se autorima ispod 100 poena defke objavljuju nakon pola sata, sat. Ako vec ne moze to dugmence. Mora nesto da se uradi. I ja sam relativno nova, ovo malo defki su mi uglavnom sranje, ali me nervira sto su tako slabo ocenjene i sto jos uvek ima fejzbuk gluposti u najnovijim.