Prijava

Хехехех, из твојих постова у Божије уши... :)

Овако, читао сам неки чланак где кажу да је 4 дана после 11.9. направљен списак шта и како. Ирак је први по том списку, па иду неке земље, а последњи Иран. Сад, само је фора да се мењају државе које су главне (као што је сад била Француска и нешто мало Италија), јер Барак не може да убеђује свој народ баш за сваки рат. Сад, да л је то тачно не знам, видећемо...

Дедер, Мурињо, баци линак да прочитају. Читала сам ја јуче.

Одлука о рату против Либије је донета пре 10 година, и то није имало никакве везе са недавним догађајима, са „арапским пролећем“. Одмах после догађаја 11. септембра, буквално 4 дана после тога, на састанку у Кемп-Дејвиду, Бушова администрација је одлучила да нападне 7 земаља, једну за другом: Авганистан, Ирак, и као последњу – Иран. Те детаље је својевремено објавио Вилијам Кларк, бивши главнокомандујући НАТО, који је био против тог плана.

Има нешто мало овде.
http://www.vaseljenska.com/vesti/rat-u-libiji-kako-ga-je-doziveo-pojedinac/

И тај текст је одличан!
Али не знам како ти Либијци који су поверовали да им Амери оће добро, верују да бомбе којима их гађају могу да им помогну.

Ne očekujem vojnu intervenciju većeg obima, kao u Iraku...svesni su Ameri da em ne mogu to finansijski da izdrže, em što će narod u Americi da bude protiv...iskustvo naučeno u Vijetnamu.

pre će da finansiraju neke paravojne formacije unutar tih zemalja, da čekaju puč i postave marionetu vladara...zavadi pa vladaj...mnogo isplativije. verovatno pre Irana, Sirija i ove zemljice arapske...

Можда чак и Обалу Слоноваче или Чад. Њима треба демократија...

1 poen Turska
2 poena Švedska
3 poena Irska
4 poena Portugal
5 poena Nemačka
6 poena Slovenija
7 poena San Marino
8 poena Slovačka
10 poena ide Norveškoj
I konačno 12 poena ide... Azerbejdžanu!

AmIDoinItRite?

Bar sam od tebe ocekivao da me postedis spema... Srami se.

S obzirom da su uzeli zemlje Magreba i njihovu naftu sljedeće su u opticaju:

-Venecuela (zašto da im Čavez prodaje naftu za 9 centi po barelu, puno je to, bolje da zauzmu, da drže monopol)

te ostatak Afrike. Ako uzmemo u obzir da će Mali, Niger, Čad, Somalija, Sudan, CAR i ostale zaglibiti u građanske ratove koliko u roku od 5 godina, obezglavljivanjem Libije rasturili su pola kontinenta, Nigerija i jeste u sranjima a ima zalihe od 13 milijardi barela, primamljivo, nema šta. Angolu su donekle i uzeli, tu je i ona negdje sa barelima.... I onda ih bole kurci.
Ostala im je Venecuela sa svojih 100 milijardi barela a za Kazahstan je teška borba, jebiga, ne smije se oružjem, napeto je.
Rusiju, Kinu i Kanadu još ne smiju, nije fora.

Turci su u nezavidnoj poziciji zbog Kurda i onog nedavnog prelaženja preko Iračke granice.

I'm not doin' it rite... :(

Ko je sledeći? SIRIJA I'm callin' it. Wanna bet?

1 poen Turska
2 poena Švedska
3 poena Irska
4 poena Portugal
5 poena Nemačka
6 poena Slovenija
7 poena San Marino
8 poena Slovačka
10 poena ide Norveškoj
I konačno 12 poena ide... Azerbejdžanu!

Трололололол!

могу са тим списком да обришу буљу.

Либија им је била последњи пут да тако самовољно дивљају.
идућег пута им остале велике силе то неће дозволити.
видећете.

Либија им је била последњи пут да тако самовољно дивљају.
идућег пута им остале велике силе то неће дозволити.
видећете.

Шта лупаш бре? :)
Које велике силе кад су све са њима?

Ма да. Боли Русе и Кинезе курац што ови краду нафту, они реагују једино кад су они угрожени...

Ja ću biti ozbiljan. Ako Obama skupi muda, to jest ubedi ostale zemlje-saradnike, Iran je sledeći.

Шта лупаш бре? :)
Које велике силе кад су све са њима?

Које силе? Чекај јел могуће да мислиш да су Русија, Кинда, Индија, Бразил итд. са њима?
шта ти није јасно. немогу амери више толико саможиво да се понашају поред ових.

Не верујем да ће Америка у рат бар још годину дана. Ипак, Обами истиче мандат, а ништа конкретно није урадио за Америку, само је кењао, а ништа није радио.