Prijava

Amerika će da padne. Kina će da se uzdigne.

Tako to ide, sve zemlje koje su bile velike sile su pale (Rimsko carstvo, Huni, Mongolsko carstvo, Vizantija, Otomansko carstvo, SSSR i tako dalje).

Amerika je sad poput velike ranjene zveri koja divlja na sve strane, boreći se poslednjim atomima snage da održi prevlast nad čoporom. (ala serem, ali imam osećaj da sam u pravu)

Ма да. Боли Русе и Кинезе курац што ови краду нафту, они реагују једино кад су они угрожени...

ПА УГРОЖЕНИ СУ ЈЕБЕНО!

знаш ли шта је глобална политика дечко? свет је мали! сви су у сваком тренутку угрожени. није ти ово антика па да те боли курац што на пример кина окупира јапан а ти у европи па ти свеједно. ЕЈ!!!

шта ти није јасно. немогу амери више толико саможиво да се понашају поред ових.

Како не могу кад управо то раде?
Што нису и сад реаговали? Русија пар пута позвала на прекид бомбардовања и то вероватно чисто ради реда. Боли их курац да реагују кад их се не тиче.

ТИЧЕ ИХ СЕ!!!

У том тренутку нису имали снаге да се супротставе. а сада је сувише мали улог да би срљали у фрку и унели потпуну нестабилност у светску политику.

зар јебено мислиш да је америка јача од 5 осталих мега сила?
прелогично је начи не верујем колико не капирате основне ствари.

знаш ли шта је глобална политика дечко? свет је мали! сви су у сваком тренутку угрожени. није ти ово антика па да те боли курац што на пример кина окупира јапан а ти у европи па ти свеједно. ЕЈ!!!

Стварно сам децхко.

Al svi vole da budu Kofi Anan pred kompjuterom.

А бре Давиде што си ти наиван и необавештен дечко...

Zašto bi se Rusi upetljavali u to kad im nafta ne treba... i zašto ih mi uopšte upetljavamo u čitavu priču? Rusima trenutna situacija odgovara, boli ih kurac u dupe, oporavljaju se lagano, sunovrat su zaustavili, ujedinili se i sad natenane sređuju svoje unutrašnje probleme. Ako se Amerika uruši iznutra njima dobro, ako se i ne sruši njima opet dobro.

Али мени је најјаче то што говоримо Амери, а то је само банда од пар стотина људи, неће се њихов народ овајдити од либијске нафте, они су у главу утриповали да им уносе демократију и слободу нарроду и да је то добро за њих...

Па знамо Мури, али бар мени лакше да кажем Амери, него да набрајам људе. :)

А можете да гледате и од оног буцка Мајкла Мура Bowling for Columbine (2002)?
Није лош филм, заиста. Има један део који иде овако: Био је сасвим обичан дан. Деца иду у школу, људи се спремају за посао... наш председник бомбардовао још једну земљу чије име ни не знамо да кажемо... (А у позадини сирене и Косово)
:))

Jel to ono kad iskorjenjuje oružje i municiju?

Е тај, тај. Добар филм је. И он сере негде, ал није лош.

Odlična tema.
Neću srati s dugim postom.
Iran- ten poijnts.
Korija- ejt pojints
ostalo sve nebitno, Kuba je ten pojints, samo čeka da Kastro umre. Zato mi to i nije rezervna država, inače bi bila. Kome treba crtanje za ovu rečenicu- Išla bih na Kubu za ovih par godina dok ne ispratim junošu na faks, pa moram u Dominikansku Republiku. Ako i tamo dotad nađu naftu ili kakav INTERES, tražim dalje.
I da se zna- moderatorka Lulabi ide sa mnom XD

Najjači su mi ovi što spominju Severnu Koreju. Čime li se vi drogirate...

Али што би Кореју дирали? Па они немају ни леба за себе, а камо ли за грамзиве Амере?
Нис видела све Аурора, Иран је задњи.
http://vukajlija.com/forum/teme/35436-ko-je-sledeci?strana=2#post_1665548

Amerika je sad poput velike ranjene zveri koja divlja na sve strane, boreći se poslednjim atomima snage da održi prevlast nad čoporom.

Sviđa mi se ovo. :)

A šta Koreja ima što treba Amerima? Dok Koreja ne krene da teroriše ostatak sveta nuklearnim nauružanjem, boli Amere kurac za njih.

Možda im pukne tuki, pa roknu nas, kako bi proširili svoju Albanuju u Evropi. Mora se na decu misliti.

Ali po njihovim interesima, tipujem na nešto u Južnoj Americi. Moguće Venecuelu.

Bemumater, takva vremena dolaze, mora se živeti zdravo. A Venecuela ima velika prirodna bogatstva. Bananne, kajsije, ostalo voće i povrće. Plus, imaju i naftu. Jej!

Alah ( s dva L) mi je svedok- mislim da će udar biti prvo na Iran ukoliko Kastro prethodno ne rikne sam od sebe.

Гледајте онај Заинтгеист, тако некако, немачки онај. Ни он није лош, ал верски фанатици су алергични на њега. :) Сва три дела.

Dobar film, preporuka, na'ače je u Kanadi, niko se ne upucava, face, je'ote.

Nego, OTAN će prvo u zemlje bogate naftom, valja finansirati ratovanje, ej, pa će onda, s božijom pomoću, da počnu sa detaljnijim opkoljavanjem USSR-a i PRC-a. Tek tada na scenu stupaju S. Koreja i ta sranja i sateliti.
Tada će ona budaletina iskompleksirana da isklikće dugmad u naletu čudnog miksa adrenalina i melanholije i El-Ej i ostali gradovi u Ju-Es-Ej će biti porušeni. Onda će neki republikanac iskliktati svoju konzolu pa će S. Koreja biti sravnjena sa krtolom a i Moskva i Peking pride, usput i u svrhu kolateralne štete tipa skrenula nam raketla, mučo sori. Na kraju će svi kliktati svoju dugmad dok će 706 perova iz Doma lordova ratovati negdje u Južnoj Africi, ganjaće ciklama-crnce jerbo im je to navika, tradicija još čukundjeda, nešto tipa Lijanovića ili Neoplante što se reklamiraju - TRADICIJA KVALITETA/KAKVOĆE (zavisi sa kog govornog područja potičete, ne).
Italijani će kapitulirati negdje između prvog i devetog reda ovog teksta.