Prijava

Fck, Amerika I Skandinavske zemlje JESU prava demokratija. To što Skandinavske zemlje imaju bolji standard i bolju socijalnu politiku, to je apsolutno druga stvar.

GM, Pa nisi rekao, eksplicitno. Jesi implicitno. Postoji u psihologiji nešto što se zove eksplicitna i implicitna motivacija. Tako je, pogađaš, implicitne nismo svesni iako mnogo više utiče na naše ponašanje.
Kroz celu ovu temu se implicitno provlači ova nit: "Uvek smo prvi ili nepravedno napadnuti, bla bla bla", da se ne ponavljam. Ja sam je uočio u tvojoj analogiji sa jadnim muškarcem kojeg besna rulja bije, a on se samo brani. (Ok, možda je problem u meni što previše analiziram neke stvari. NEEEE. Ipak je problem u vama.)

FUN FACT: Kad sam radio test implicitne motivacije, ispalo je da sam podsvesno više naklonjen šugavoj Srbiji, nego divnim USA. Koristite to kao oružije protiv mene. :)

Amerika jeste pravi primer demokratije, moronu.

primer demokratije, moronu.

moronu.

moronu.

Види ко се наљууутиооо.... х)))

ova aurora kad napiše nešto seriju mož od toga da napraviš, sa sve bujicama suza i sečenjem vena, na rtsu sa bosiljčićem u glavnoj ulozi ratnog vojnog invalida, ili što bi sizif svojim korektnim i uviđavnim novogovorom nazvao, osobom sa posebnim potrebama

Браца се рекуперирао и сад је волуменизиран да одговара на ваше нонсенсе!!

prava demokracija ne postoji, ako je ikad postojala bila je to ona grčka, nepredstavnička, direktna

prvo, to je moj lični stav kojeg se ne tiču tuđi "postulati preživljavanja"

Nisu to tuđi postulati preživljavanja, već tvoji. Ne deluješ mi kao neko ko je uveo vajerles u pećinu, tako da bi trebalo da si svestan toga.

kao što lepo napisah, u pitanju je princip, hipoteza, utopija dakle, ako hoćeš lepa želja i dobra volja mene kao pripadnika rase, vera u to da čovek može postati bolja, milosrdnija životinja, s obzirom na razvijenu moć suđenja koja bi mu koristila kad bi je češće upražnjavao

I dalje ne menja činjenicu da je neprimenjiva.
Pričaš od nedostižnom Idelanom Ja. Superegu, koje zavisi od kolektivne misli.

Sviđa mi se ovo "milosrdnom životinjom".

A nagoni su ti urođeni i ne možeš odeliti od sebe.
Nagon te tera na samoočuvanje i razmnožavanje. Da ne bi toga, ne bi ni nas.

Što se teme tiče, možemo do hiljadite strane pljuvati one koji ništa ne pomažu, a ovim ne pomažemo ni mi.
Idite, volontirajte, kada imate slobodnog vremena. Ja sam to radio, pa smem da kažem.

Valsinarb90 Врати се на тему и остави се погрешних тумачења и сопствених обољења да видиш нешто чега нема. Тема је била и остала: шта је то са Србима као народом и Србијом као државом када не посвећује довољно пажње ратним војним инвалидима и бившим војницима? Ништа друго није тема.

Те приче о експлицитном и имплицитном мотивисању теме остави за Кандићку и друге ликове који на сам помен људских и других права Срба одмах потежу ``имплицитне мотиве`` Велике Србије, четника, Сребренице и других појмова којима се ИЗБЕГАВА ОДГОВОР НА НАПРЕД ПОСТАВЉЕНО ПИТАЊЕ.

prava demokracija ne postoji, ako je ikad postojala bila je to ona grčka, nepredstavnička, direktna

Može takva direktna da se uvede i danas. Seti se samo da se grčko društvo sastojalo od oko 80% neslobodnih, a ovi ostali uživali u čarima demokratije.

A nagoni su ti urođeni i ne možeš odeliti od sebe.

oh majn got, znate li vi da čitate, ukrotiti a ne odeliti, nadvladati, podrediti, kontrolisati duhom umom razumom

prava demokracija ne postoji, ako je ikad postojala bila je to ona grčka, nepredstavnička, direktna

potpisujem.

Те приче о експлицитном и имплицитном мотивисању... DOOOSADNO

Upravo mi pljuješ po nauci za koju se školujem, pljunem ti u facu. -.-

GM, Pa nisi rekao, eksplicitno. Jesi implicitno.

Аха... значи, имплицитно значење мојих постова је одређено тиме како Власимбар жели да их тумачи. Нема везе са тим што сам покушао да на поједностављеном примеру прикажем да не морају све сукобљене стране увек бити сврстане у исти кош.
Добро је, сад капирам :))
Јесам сад демократа?

oh majn got, znate li vi da čitate, ukrotiti a ne odeliti, nadvladati, podrediti, kontrolisati

Verovatno sam negde pojeo rečenicu. Mrzi me sada da se vraćam.
Jasno, id, ego, superego.

Filantropofob нема разлога извртати и исмевати нечији став. Зашто људи увек имате потребу да позивате на сузе и сечење вена да би понизили или дискредитовали саговорника и неистомишљеника? Проблем о коме овде говоримо се тиче и других народа на Балкану, али њих нико не сме да исмева, будући да то само овде пролази. Није ли такав став према туђем болу и патњи примитиван, увредљив и недоличан за разумног човека?

pljunem ti u facu.

Разочарао си ме.... Мислио сам да ћеш остати доследан својој улози, а ти падаш све ниже и ниже... Прво вређање, сад те претње и то...

Može takva direktna da se uvede i danas. Seti se samo da se grčko društvo sastojalo od oko 80% neslobodnih, a ovi ostali uživali u čarima demokratije.

fakat ali jebiga, ta i takva grčka je kolevka demokratije

Upravo mi pljuješ po nauci za koju se školujem, pljunem ti u facu. -.-

Samo nemoj ko Kandićka da je studiraš osam godina.

Ma kakve pretnje, jesi lud? To je obična iživljena frustracija izazvana visokointelektualnim postom dotičnog Sizifa.

Šanzamm и Filantropofob вратите се на тему или отворите нову тему.

Valsinarb90 поново ти кажем - цивилизује се или иди на неко место где се твоје простачко понашање сматра за нормално.

Kad sam radio test implicitne motivacije, ispalo je da sam podsvesno više naklonjen šugavoj Srbiji, nego divnim USA. Koristite to kao oružije protiv mene. :)

Važi, može ovako: Verovatno zato želiš da šugavu usrećiš američkim državnim modelom, koji je uzor demokratije?

Nisam siguran da sam te ovim uvredio... Mada, to mi nije ni bio cilj...