Prijava

Kako sam ja skapirao, sve je umetnost ako to radiš sa namerom da stvoriš umetnost pa ma kakav to šit bio?

Eh... mator sam ja da bi objašnjavao...

@Шерлокe, definitivno pogresan pristup.
iznio si stav kako je sve to sranje i nazvao si curu degenerikom.

da si je prvo pustio da objasni sta je htjela reci, mozda bi ovo i licilo na nesto,
ovako je samo prosto vrijedjanje.

Јок мори , кацам прегледао гомилу њених претходних статуса који пљују по свим људима који су је засули негативним критикама осетио сам благ трансфер блама па чак и љутње , јер какав је то умјетник који не умије да прихвати критике ? Дешавало се да људи кажу свашта за неке моје пјесме и мени није сметало , свако има свој доживљај неког дјела и треба да га изрази на свој начин , баш због тога умјетност и постоји , ко што рече Дали једном приликом умјетност је ту да у човјеку пробуди и најгоре и најбоље емоције , да га спусти и подигне у различитим тренутцима. Ја само не капирам шта је умјетност у овом њеном перформансу , од кад је умјетност посути себе црвеном бојом и изнијети неколико великих ријечи на конференцији за новинаре како би одушевио неколико људи који се праве да те разумију. Јеби га , нисам паметан. Иначе испод овог клипа који је избацила је било детаљно објашњење њеног наступа а то је: пробудити скривену сексуалност у особама на "црвен начин" , баш тим ријечима.
има један мали дијалог са тарзаније који ми се свиђа а уклапа се у дискусију:

- Сине што мажеш зидове парадајзом ?
- Не разумијеш ти то тата , ја сам умјетник !
- Ниси ти умјетник сине , ти си ретард.

Добро , можда у суштини и јесам погрешно наступио али јеби га , боли ме тукидит.

Drugim rečima - nećeš jebati.

Ако мислиш на ову црвену знај да је не бих дирао ни говњивом мотком.

пробудити скривену сексуалност у особама на "црвен начин"

Ovo je novi momenat u proceni tog performansa. Saznavši tu informaciju još sam ubeđeniji u suštinsku pogrešnost njenog delovanja...

Не знам Брусе , ја сам пјесник не разумијем се у то модерно поливање фарбом , држим се традиције , тако ми је некако лакше , јебига.

@Bruce
Pomozi mi, pokušavam da shvatim, sve ovo mi je malo strano. Kako bi npr. izgledala konceptualna poezija, da li bi to u stvari bio čin verbalnog izražavanja stavljenog u neki konkretni kontekst?

Evo ti konceptualna poezija

Ustadoh jednog rumenog jutra,
al jebiga...

evo link za konceptualnu poeziju, najbolju što ja znam:

http://dudarim.com/index.php?itemid=75

Брусе дај пошаљи неку твоју песмицу на певете , децхко.

Jutro

Jutros sam se
probudio
pun života.

Onda sam
ga povratio.

то ми личи на хаику поезију , свиђа ми се скрлетниче.

пробудити скривену сексуалност у особама на "црвен начин" , баш тим ријечима.

sad mi je malo jasnije. na +40? jedina gora opcija bi bila da to radi na plazi, ili recimo nudistickoj plazi...

skrletnik bolje ti ide poezija nego otvaranje novih tema :) al pocinje i ovo da ima nekog smisla.

nije svako umetnik
budala ima
jebiga

eto, osmislio sam novu formu haiku-a zvanu "jebiga", ja sam umetnik :D ide 3 reci, 2 reci, jebiga. uzivajte :*

Ovo od srkletnika je poezija pun gas, konceptualna je više kao nagoveštaj poezije, čini ti se kao da bi tu negde moglo da je bude.

Nije ni u moje, a kamoli u Titovo.

Odma' da kažem, ja se u umetnost ne razumem, ali ovome sam se oduševio.

Nisam se ovoliko ismejao ne pamtim. Bez uvrede umetnici, ne vidim svrhu "dela".

super trip, svidja mi se :)

Bilo bi kul da kod nas ima tako neki performans na otvorenom.