Prijava

ja sam predzadnja generacija titovih pionira :)
Seko, ala smo nekad lepo živeli...

Verovatno sam se već hvalila, ali evo i na današnji dan da spomenem da sam učestvovala na poslednjem sletu davne osamdesetosme. Hiljadudevetsto :)

ja na današnji dan nemam ničim da se hvalim

Ja samo da naglasim da nisam bio u planu davne 88'
tako da sam propustio mogućnost da budem čekić, srp ili nakovanj.

Ja idem na žurku večeras, kad već nema slet.
I da, naravno da mi je bilo lepo osamdesetih, kad sam tad bio mlad i lep.

Bem ti slet i dvajspeti maj, kacam kao malecka morala da nosim sintetičku belu aljinicu, one plavo-bele platnene patike i drvenu PUŠKU! Balerini da uvale takvo sranje od odeće, patika i rekvizita? Nikad im to ne oprostim! Izgledala sam ko ćerka Kalamiti Džejn!

Ju, kako mrzim te partizanske pesme, ju, ju....

Kad se samo setim da smo u četvrtom razredu morali da kupujemo knjige o "deci-herojima", kako su i šta radili, kako su prenosili poruke za partizane, ovo-ono...kad bi ih nemci (namerno malo "n"-ovde se misli na bad guys nemce) uhvatili, sledio bi detaljan opis mučenja i čerečenja dece...užassss! Čak su postojale i fotografije o tome koje su nas, decu, bacale u stanje blagog užasa. Nismo bili sigurni da li se to i od nas očekuje, da li bi trebalo da umremo na taj način da bismo bili dobra deca, poštovani članovi socijalističkog društva...
Sačuvaj Bože.

Kad se samo setim da smo u četvrtom razredu morali da kupujemo knjige o "deci-herojima", kako su i šta radili, kako su prenosili poruke za partizane, ovo-ono...kad bi ih nemci (namerno malo "n"-ovde se misli na bad guys nemce) uhvatili, sledio bi detaljan opis mučenja i čerečenja dece...užassss! Čak su postojale i fotografije o tome koje su nas, decu, bacale u stanje blagog užasa. Nismo bili sigurni da li se to i od nas očekuje, da li bi trebalo da umremo na taj način da bismo bili dobra deca, poštovani članovi socijalističkog društva...
Sačuvaj Bože.

http://www.makingchangenow.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/10/child-soldiers.jpg

E, mislim, stvarno: napišem kako mrzim partizanske pesme i svi okače "pošumamaigoramabombepuškei kruške" pesme sa YT. Sad napišem o dečijem strahu od smrtA, i Valdo okači đecu-ratnike..hahahaa!!! Wtf?

Hahaha, jebote, djetinjstvo na Dalekom Istoku traje u vrh glave osam godina. :)

Posle stigne žena , đeca, puške...:))

jetinjstvo na Dalekom Istoku traje u vrh glave osam godina.

Dalekom Istoku

Ili Bliskom? A možda i ja grešim...

A jes Bliski Istok, ja sam se ispalio...malo.