Prijava

šta znači ovo njeno dole citirano ''attection''?

Piše ''affection'', to je privrženost

Ima ona neka fora kad je Svidrigajlov pričao kako žene vole da menjaju muškarce, i ako im pokažeš da njihova propaganda (bar malo, tipa loš momak pa se čudi kako se ona tako fina zainteresovala za njega) radi, one se odmah oduševe i zaljube. Moguće da je tačno, zašto bi se neka žena udala za lika koji se, na primer pet puta pre toga ženio, misleći da će baš ona biti ta koja će ga promeniti. Napisala sam jednu defku o tome ''ženski zakon'', ako nekoga zanima da pogleda. Mada, ko će ga znati, realno, devojka koja se zacopa u zlikovca je glupača i sama je kriva, a ne taj lik, a muškarac koji se zacopa u opasnu žensku, ili u bajkama zlu kraljicu je kul, nije on kriv što se zaljubio, ona je. Malo dvostruko. Mozak je komplikovana rabota. :)

Нема ни фаталних жена ни фаталних мушкараца, само глупих људи.

Evo kako ja vidim celu tu situaciju:
Psihopata ima za cilj da nađe ženu i da je veže za kuću jer mu treba ženska ruka da mu rađa decu a ne osoba koju će da voli, čuva, mazi jer je operisan od tih osećanja. Vodi se mišlju da je produženje vrste jedino čemu treba težiti i kao takav ne dozvoljava ženi da bilo šta traži, oseća, pita, uradi jer je on "pametan" "zna šta priča", "da svako osećanje tera u zlo" pa je bije i maltretira samo ako pomisli da odskoči od njegovih pravila ili kaže ono što misli. Neke psihopate stupaju u vezu samo da bi se osvetili ženskom rodu zbog sve učestalijeg gubljenja nevinosti pre braka. To su već poremećeni ljudi sa nižim koeficijentom inteligencije.
Zašto se žene zaljubljuju u takve? Zato što psihopata mora da idealizuje priču o sebi, o zajedničkom životu, da bude slatkorečiv, pomalo dominantan i zaštitnički nastrojen jer drugačije ne bi mogao da je osvoji. A žene koje se zaljubljuju u takve su osobe koje nisu imale oca ili su imale oca alkoholičara pa nesvesno traže oca u partneru a koji će da ih vodi kroz život, pokaže koliko vrede i da budu podržane kada nešto smisle, urade nešto dobro za sebe i td. Ukratko - pored toga kako se psihopata predstavljao i idealizovao sebe i zajednički život i mazio je i igrao oko nje u početku, žena zaslepljena "čovekom iz snova" ne vidi ono monstruozno u njemu dok ne počne da živi sa njim.

A žene koje se zaljubljuju u takve su osobe koje nisu imale oca ili su imale oca alkoholičara pa nesvesno traže oca u partneru a koji će da ih vodi kroz život, pokaže koliko vrede

Žene koje nisu imale oca ga traže u psihopati??? Nije mi jasno....

Neke psihopate stupaju u vezu samo da bi se osvetili ženskom rodu zbog sve učestalijeg gubljenja nevinosti pre braka.

Ovo me baš zainteresovalo...na šta tačno misliš Vučice, voleo bih da malo pojasniš ovo?

Nato, pročitaj ponovo drugi deo teksta.
E ovako Kurde. To su poremećene osobe koje dižu u nebesa nevinost pre braka a koje su imale seksualno iskustvo prve bračne noći sa ženom koja je krila da nije nevina pa iz besa i iz želje za osvetom ubijaju i prebijaju žene sa kojima su u kratkoj vezi.

Ukratko - pored toga kako se psihopata predstavljao i idealizovao sebe i zajednički život i mazio je i igrao oko nje u početku, žena zaslepljena "čovekom iz snova" ne vidi ono monstruozno u njemu dok ne počne da živi sa njim.

A kada počne da živi sa njim, on je odseče od rodbine, prijatelja, jer po njegovom shvatanju niko nije dovoljno dobar da se njegova žena druži sa njim. Žena obično ne radi (jer, takođe, po njegovom mišljenju, nijedan posao nije "dovoljno dobar" za njegovu ženu).. Na taj način žena postaje materijalno zavisna, još ako se veže decom, nema gotovo nikakvu mogućnost da napusti čoveka koji u gotovo svakom smislu dominira i rukovodi njenim životom, pored njega ona gubi samopouzdanje, razvija kompleks niže vrednosti... Ovo je samo segment problema... Čitava studija je o tome, ali iz različitih priča i iskustava, mislim da znam o čemu govoriš. Psihopate nisu samo ubice po zatvorima, često su to obični ljudi koji vode naizgled običan život...

Žena ne zna da je to psihopata jer je SLATKOREČIV, DOMINANTAN, ZAUZIMA SE ZA NJU, IDEALIZUJE BUDUĆNOST pa zbog tog predstavljanja vidi oca kojeg nije imala i debelo se zajebe kad se uda za njega i otkrije ko je zapravo.

Napisah ovo gore pre 5 minuta i nije se pojavilo i sad je našlo da se pojavi.

Treba smoći snage i hrabrosti i ostaviti takvog tipa. Udaja nije kraj života. Problem se usložnjava kada je žena materijalno zavisna (ne radi), kada nema podršku ni od koga, kada postoje deca...

Vodi se mišlju da je produženje vrste jedino čemu treba težiti

Како тачно убиство десетак људи помаже продужењу врсте?

Или десетак силованих па убијених девојака, или једна небитно?

И зашто тачно жене траже оца алкохоличара у мужу? И на који начин га проналазе у психопати?

Pravac Sigurna kuća!

To su poremećene osobe koje dižu u nebesa nevinost pre braka a koje su imale seksualno iskustvo prve bračne noći sa ženom koja je krila da nije nevina pa iz besa i iz želje za osvetom ubijaju i prebijaju žene sa kojima su u kratkoj vezi.

Pa bre Vučice, ja mislim da se u zadnjih 50 godina nije nijedna udala nevina u Srbiji, osim u ruralnim predelima.
Ti idealizuješ instituciju braka, znaš.

Problem je Nato što se neke vade na glup izgovor "zbog dece" a takve i neće u Sigurnu kuću zbog straha da je ne ubije pa trpe nasilje.
E baš tako paperjasta. Baš tako.

Navela sam primer gde su retki slučajevi ali ima ih, eto, baš u predelima koje si naveo.