Prijava

Napisah ovo gore pre 5 minuta i nije se pojavilo i sad je našlo da se pojavi.

Neke psihopate stupaju u vezu samo da bi se osvetili ženskom rodu zbog sve učestalijeg gubljenja nevinosti pre braka.

Како тачно сазнање о поцепаном химену може да утиче на то да човек постане психопата? Или још боље, која данас улази невина у брак, или у брак са особом са којом се није кресала макар једном?

И како тачно глобални мањак девица утиче на психофизички развој млађаног психопате. Колико ја знам, потенцијални психопата је човек који је у раном детињству имао неку тешку трагедију, или нешто, и одмах, док се формира личност, прсао у мозак, и остао без развијених осећања, то јест без истих. Немају никакве моралне вредности и слично. Искрено нисам чуо да је чест узрок психопатије пичка без целофана. Елем, такође и тешка физичка повреда главе може да доведе до сагоревања одређених центара у мозгу и тако ваљда долази до психопатије. Ово што си испричала ми није најјасније, леба ти објасни.

Reme, prefomuliši mi prva dva pitanja. Ič ih ne razumem.

То што си навела нема везе са психопатијом него са недостатком интелигенције и сличним стварима. А особу која нема осећања, особу која не следи моралне вредности и нема осећај за исти, тешко може да "разљути" недостатак морала у данашњем друштву.

Мешаш психопатију са друштвеном затуцаношћу, ретардацијом и неким другим стварима.

Сасвим пристојан чланак. Ако причамо о психопатији, ваљда је ред да укапирамо шта је то психопата.
http://sr.wikipedia.org/sr/Psihopatija#Karakteristike_psihopatije
Заправо, многе психопате никада и не ураде ништа лоше.

Reme, objasnila sam Kurdu na isto pitanje na prethodnoj strani. :)
p.s. Kurde, kad si već tu, obriši dupli moj post. Zahvaljujem. 'Bem ti telefon i operu mini!

Lako je odljubiti se od psihopate kad ukapiraš, ali šta raditi ako se psihopata zaljubi u tebe?

Reme, u žargonu, i takve osobe koje imaju neki vid poremećaja ponašanja, uglavnom nevidljiv za okolinu, a izražen u krugu porodice, nazivamo psihopatama.

Vučice...a zamisli udaš se nevina(da izbegneš to što si mi ti rekla) i zaključiš prve bračne noći da ti seks sa mužem uopšte ne funkcioniše, iz nekog, bilo kakvog razloga, a hoćeš da živiš dugo i srećno u braku?

Ko sada tu ispada lud?

Ne bih baš rekla da sam pomešala te stvari. Pre će da bude da mešavina tih stvari polako prerastaju u psihopatsko ponašanje. Zatucanost dovodi do nerazumevanja i besa prema današnjem društvu što dovodi do tripovanja da je on taj koji treba da popravi pogrešno a kako vreme odmiče on je sve opsednutiji time pa počinje da ubija i eto ti psihopate.

Jebote, Vučice, ti ko da živiš sa takvim tipom! ;))

Hahahahahaha paperjasta! :) Ne brini, daleko je on od toga, veoma veeeoma daleko od toga.
Što bi rekli mladi: milijarde svetlosnih godina daleko. :)

Ја за тај жаргон нисам чуо. Али сам чуо да људи за јако широк опсег појмова користе израз "психопата", али не у жаркону, него јер не знају шта значи психопата. А то што људи немају основну представу шта нешто представља не значи да та реч мења смисао него да погрешно користе ту реч.

Ne znam, Vučice, ja to nešto malo i iz svog ličnog iskustva i iz iskustva žena koje poznajem. Čini mi se da mogu da osetim takve stvari. Super ako nije tako. :)
EDIT:

Psihopatija je sasvim uobičajena u ljudskom društvu. Postoji mnogo slučajeva psihopata koji normalno rade kao biznismeni, doktori, pa čak i – psihijatri. Oni izgledaju u svakom pogledu kao normalni ljudi. Nedostatak savesti ih čini veoma efikasnim „mašinama“. Oni mogu biti briljantni, mogu da pišu naučne radove, mogu da imitiraju riječi pune emocija (veoma su uspješni glumci), međutim, vremenom postaje sve jasnije i jasnije da te njihove riječi nisu u skladu s njihovim ponašanjem. Oni su tip čovjeka koji će u jednom momentu tvrditi kako je strahovito pogođen bolom usljed smrti nekog bliskog prijatelja ili člana porodice, a u sljedećem momentu će otići na neku žurku ili u disko klub - „da bi to zaboravio“.

Reme, ovo je iz članka koji si ti linkovao. U tom smislu mislim, to je tek segment psihopatologije na nivou "običnog življenja".

Psihopata ima precizan cilj : moć i kontrola.
Ima i jedan talenat : manipulacija.
Krase ga stpljenje i posvećenost cilju.

Elem, desi mu se da pogreši, ali brzo se navežba da nađe idealnu žrtvu.

Podatak iz istraživanja : pre konačnog napuštanja muža koji je zlostavlja (elem, psihopate) žena je pre toga to uradila prosečno 8 puta (tj. iz devetog pokušaja mu se nije vratila).

Nisu te jadne žene glupe (kao što se obično misli) nego su u vrzinom kolu iz koga se veoma teško ispetljavaju.
Nisu te psihopate "tamo neki ljudi" već mož' se desi da budu, po građanskim merilima, "ugledni ljudi" (sveštenik, advokat, lekar, profesor itd).
Okolina u kojoj se dešavaju 'vake stvari: ...e to me mrzi...

Ima li ovde neki pCiKolog ili mi, neuki, treba da se bartgamo?!
;))

Pa i nije tako paperjasta. :) Ubola sam premiju. :) :P
I držim ti palčeve da nađeš sebi sličnog ako već nemaš poslušnog pored sebe. :)

Kaži majav šta te muči. :)

Hahahaha, ne treba mi poslušan. Treba mi normalan. Ali, teško. :P