Prijava

Zna li ko ciganski? Esperanto? Spanglish? Američki? Crnogorski? 'Ajte malo te jezike, a ne sa onima čime đeci vade život u školu...

Per imparare le lingue bisogna usarle, perchè senza usare constantemente, tutto ciò che avete imparato dimenticerete in poco tempo. Io non ho imparato l'inglese in scuola nemmeno al course, ma usandolo ogni giorno sul web. La cosa più importante per l'imaprere e conoscieza delle parole. Senza parole nulla capire. La gramatica l'imparerete instintivamente leggendo e ascoltando la lingua, però per spiegarsi alcuni principi gramaticali potete usare i libri. Non può dannegiare.

In order to learn languages you need to use them, because without using them constantly, everything that you have learned will be soon forgotten. I have not learned english in school, nor at a course, but I learned it using it every day on the web. The most important thing for learning is the knowledge of words. Without words there is no understanding. You will learn grammar instinctively while reading and listening the laguage, however you can use book for explaing yourself some grammar rules. It can't hurt.

Hey narode, sorry ako prekidam belosvetski razgovor, ali da li bi neko mogao da mi kaze sta u prevodu sa francuskog znaci d'amitié?

Au...
Zahvaljujem.

Ovaj,lupio sam,bilo mi glupo da guglam,ne znam francuski a raspolože bejah za šalu. :) Nije bakaluk. :)

d'amitié znaci prijateljstvo. Toliko i ja znam.
Ami, amigo i te fore

Ma oke, ionako sam kasnije saznala...nevazno na koji nacin...XD
A hvala prste...tebi, Gvozdenovicu, nema "hvala"...:D

Az ne razbirame ni eden ot tqh qzik.
Nic6to za to, q ponimaju tol6ko drugih qzikov! Dumaju što i v'i?
A kaj uopće i znači poliglota... Pa mi smo svi poliglote, ne? Sam znam najmanje 5-6 jezika...
I zar vi nemate, kakvijeh drugijeh obavijeza, no što śedite ođe i zajebavate pošten svijet?
Hajte, bolan raja, nešto radite, osevapite se malo!
M'rš bre u pizdu materinu!

Dje ste raja?

Ak neko ne razume ovo je bosanski i pito sam gde ste ljudi?

Zamislite cio Balkan uđe u Jevropu... Ala bi posla bilo za prevodioce sa balkana... Svaki je poliglota!

nuqneH vukajlija juppu' jIH ghaj tIn tuqnIgh 'ej Hoch ghotpu 'Iv jatlh vay' neH Daq ros 'oH. :-)

Agsh falla nough, terro dammadous.

Za neupućene, ovo je vilenjački jezik.

k'pla
(klingonski)

ВАРУН ЦВАЈ ПАРТИЗАНЕН ГЕГЕН ИН ДЕР КУКУРУЗЕН?