Prijava

Зар смо дотле дошли да треба да га безпоговорно хвалимо зато што нема тога (што си набројао)?

не, не треба да га беспоговорно хвалимо, али не треба ни да га пљујемо као да је неки качавенда или филарет само зато што је био свештено лице. сигурно да није био савршен, али када се узме у обзир шта је све могао да ради а како се понашао, био је сасвим пристојан човек.

Парафразирам. Ви што кукате да сте изгубили синове у рату и кривите оне што су рат започели, сад бисте имали утеху да сте изродили више деце.

као што рекох:

тражи и најмања несавршеност или неодмерена реченица како би се поливао говнима

та изјава, ако је уопште стварно то рекао, јесте неодмерена и свакако му не служи на част. али није ни толико страшна да се због ње проглашава за сотону и пљује као задњи кримос само да бисмо показали како смо кул и секуларни читаоци пешчаника и е-новина

моје неко виђење

Све у свему, Чанак је говно.

+1

чим је неког студентска гамад извиждала тај тешко да може бити негативна личност

+1

Парафразирам.

-1
Не мож да парафразираш, видиш како те Валдемар покопао са прецизним информацијама.

та изјава, ако је уопште стварно то рекао, јесте неодмерена и свакако му не служи на част. али није ни толико страшна да се због ње проглашава за сотону и пљује као задњи кримос само да бисмо показали како смо кул и секуларни

Ти и ја се у ствари слажемо. Осим ако негде нисам говорио/писао да је сотона, а да се не сећам тога. :D

Не мож да парафразираш, видиш како те Валдемар покопао са прецизним информацијама.

Хоћеш да кажеш да сам омашио смисао? Не бих баш рекао... Прочитај моје и прочитај оригинал, па реци где сам погрешио.

Lepo parafrazirao Stiven. Suštinu je ubo.

Или не могу да парафразирам уопште? Није дозвољено?

Pol je bio dobar covek, ima onaj poster gde je njegov i papin pogled. TO SVE GOVORI

Па не можеш да парафразираш кад оћеш да попљујеш некога на основу једне изјаве.

У твојој верзији звучи као да он оправдава ратне хушкаче и варлордсове и сам рат, а у ономе што је заиста изјавио можеш да видиш (ако узмеш у обзир генерално његово понашање и позицију) општи став цркве на конто наталитета.

Mnoge majke, koje nisu želele da imaju više od jednog deteta, danas čupaju kose i gorko ridaju nad izgubljenim sinovima, u ovim ratnim sukobima, proklinjući često Boga i ljude, ali pri tom zaboravljajući da optuže sebe što nisu rodile još dece da im ostanu kao uteha

Ти и ја се у ствари слажемо. Осим ако негде нисам говорио/писао да је сотона, а да се не сећам тога. :D

изгледа, само што ја ипак мислим да је био позитивна личност. :Д а ово за сотону нисам мислио на тебе, него генерално на покушаје да се паја представи као говнар

Па он да има позитивно мишљење о Паји, не би ни отварао ову тему. Стивене, разочар'о си ме и као чо'ек и као житељ Републике Српске Крајине! :Д

Шта, извучеш кључне речи и то је иста изјава?

Реално, човјек треба да нам послужи као примјер аскетизма, покорности и духовне снаге, а не као још једна личност коју ћемо потапати у блато забаве ради. Мени ова ситуација изгледа као да је Павле например мејнстрим, а ви сте они како се зову јебем ли их, хипстери па сад ударате контру чепркањем по биографији и парафразирањем. Не знам јесам ли рекао да је Чанак говно. Чанак је говно шизофрено. Синтеза чварака, шунке, макроисања и панонског говнара. Ћале му хрватица кева мађарица па сад не зна да л је босањац ил војвођанин. Јебале га депресивне алувијалне равни у чмоооор.

Ja sam ove godine iš'o da sečem badnjak, i vrtio krme na ražnju, jok na motorčić, c, ne dam ja to kod kuće, nego lepo, ugaona brzina ω = 1.5-2 rad/s. Bilo pravo. Kaće eldepeovci ili recimo Čampi znati za taj merak da vas ja pitam?!

и то што кажеш лукс

Uvek se gleda u okviru iste kategorije, ne možeš mešati babe i žabe. Pričamo o sveštenicima, svetšenim licima, SPC? Stavi Amfilohija i Pavla jednog pored drugog, ko je bolji? Pavle. Stavi Pahomija, stavi Grigorija, stavi kojeg hoćeš, uvek ćeš doći do toga da je bolji Pavle. O čemu onda pričamo? Da poredimo Pavla sa kim? Tomom, Čedom, Sonjom Biserko, Šešeljem, Draškovićem, ne razumem? Imao je on hardkor hrišćanskih izjava, a je li mogao kao hrišćanski patrijarh da priča stvari koje nisu u skladu sa hrišćanstvom? Nije. Ajd otvaraj sad sledeću temu: Vatikanski sotonski izbljuvak papa Benedikt XVI.

изгледа, само што ја ипак мислим да је био позитивна личност. :Д

Ја сматрам да је имао и добре и лоше стране, чак сам склон да поверујем да је био наиван и искориштен од политичара... Имам негативно мишљење о људима који само што те не бију, ако случајно кажеш да нпр. не сматраш Павла свецем. Нервира то што људи не желе ни да узму у обзир да је некад, негде можда и погрешио (рецимо, да му овај цитат баш и није најодмеренији).

Ja mislim da je sada važnije pratiti šta govori Irinej, pa, ako je moguće, nekako ga izviždati, u trenutku dok prelazi onu malu razdaljinu iz džipa do neke crkve, hrama, između telohranitelja, kad ne ide kod Karića.

evo ovo http://www.serb-kirche.at/index.php?option=com_content&task=view&id=3026&Itemid=121 a dečica i sirotinja nisu preči! :(
ili ovo, meša se u svetovne poslove, političari po svetu, cc
http://borbazaveru.info/content/view/5950/77/
Irinej sisurina!

Vatikanski sotonski izbljuvak papa Benedikt XVI.

Jel ovo nova šekijeva knjiga :)