Prijava

Znači samo jedna greška... Po limundu i kupindu VČ za badava, ne bi me čudilo da uvaljuju ljudi škartove. Tek ću da vidim da li sam ispao magarac.

Takođe sam batalio nove Fordove, stigao sam do 90og broja i stao. Jedino što valja su priče broja jedan kojih ima dosta iz tog razdoblja, ovo ostalo sve na isti fazon, nađe se tu i tamo poneka dobra. Trebalo je da ga ugase odavno, ili da menjaju nešto. Al koje kurčevo menjanje, kad italijani prave stripove koji ''stagniraju''.

Kakvi su ti utisci Ortizovog jezovnika?

Uzeh pre neki dan mangu ,,Napad titana'', dobro su je adaptirali, zadovoljan sam koliko je pređeno u prvoj svesci (u odnosu na anime).

Lari tek sad videh tvoj post. Ortizov Jezovnik čitam na tenane, ali ti mogu reći da je odličan. Crtež razbija, a u ovom delu koji sam do sad prešao nema nekih zastrašujućih scena ali se zaista oseti taj dah horora.

Jocko dobar je Transmetropoliten, ali je Fibra skupa kao đavo. Naravno, kad na Darkvudovom forumu to spomeneš, odmah se javi gazda Fibre da digne frku i sve prebaci na nacionalni nivo. Doduše sada u Darkvudu imaju neki popust na Fibrina izdanja, ali mi je i dalje previše, makar za trenutnu situaciju u kojoj sam sa platom.

što se tiče problema sa stranicama VČ, to ume da im se dešava jer mi se čini da mnogo aljkavo rade. Da ne spominjem što najavljuju neka izdanja i onda kasne ko zna koliko, mada je vlasnik VČ-a i vlasnik štamparije gde se njihova izdanja štampaju.

алан форд треба ловити само оне хрватске репринте с оригиналним бриксијевим преводом, ове нове епизоде курца не ваљају.
http://i191.photobucket.com/albums/z61/messenger_of_fear/razno/700_701.jpg

Takođe je nekim VČ brojevima loš otisak (ako se tako zove), crna boja je nešto svetlija tj. bleđa... Ali u poređenju sa nekim drugim greškama to je još i zanemarljivo.

U ''Alan Ford'' knjižari je Transmetropolitan npr. na akciji 2.300 (što opet nije malo), al nekako mu hrvatski prevod ne leži...... sa druge strane hrvatski Fordovi su neprevaziđeni.

Čitao sam početak Ortizovog Jezovnika u pdfu, ''Rat'', odlična priča. Posebno je upečatljiva poslednja rečenica. Nisi pogrešio što si to pazario.

koliko moze da kosta fles gordon strip iz 80neke?format veci od A4.tvrde korice,k'o knjiga.

ja imam podosta Korto Maltezea, u digitalnom formatu je, čak bih i podijelio sa vama al ne znam gdje toliku količinu materijala mogu da aploudujem

koliko moze da kosta fles gordon strip iz 80neke?format veci od A4.tvrde korice,k'o knjiga.

Čvore baci fotku ovde da vidimo Fleša, a što se tiče cene probaj da proveriš na Limundu i Kupindu čisto da bi imao neku ideju.

Takođe je nekim VČ brojevima loš otisak (ako se tako zove), crna boja je nešto svetlija tj. bleđa... Ali u poređenju sa nekim drugim greškama to je još i zanemarljivo.

U ''Alan Ford'' knjižari je Transmetropolitan npr. na akciji 2.300 (što opet nije malo), al nekako mu hrvatski prevod ne leži...... sa druge strane hrvatski Fordovi su neprevaziđeni.

Čitao sam početak Ortizovog Jezovnika u pdfu, ''Rat'', odlična priča. Posebno je upečatljiva poslednja rečenica. Nisi pogrešio što si to pazario.

Jeste, VČ ima te probleme sa otiskom mada su čini mi se to rešili u posledwnje vreme.
Ortiz je sjajan, ali sad treba skupiti pare i za ostale Jezovnike, pošto mi je ovaj prvi koji sam kupio. Malo sam pazario na slepo, ali nisam pogrešio.

gonzo

Čvore baci fotku ovde da vidimo Fleša, a što se tiče cene probaj da proveriš na Limundu i Kupindu čisto da bi imao neku ideju.

ok.kapiram da cu sutra okaciti.
kako se uopste kace slike na forum?
hvala unapred.

Opet ja sa dilandRogom...

http://www.sergiobonelli.it/scheda/5774/Diabolo-il-grande.html
Fina epizodica, ima dobru priču, kraj je mindblowing što mi se dopada, sam twist sve do pred kraj ne može da se provali ili sam ja glup... očajan crtež i bezveze naslovnica kvare ugođaj, ali sve u svemu iznad proseka.

http://www.sergiobonelli.it/scheda/5775/Killer-.html
Ovu ranu na Dilanovom ramenu kao da je petogodišnji Jocko crtao, očaj... Spoj Terminatora i jevrejskih legendi - donekle pije vodu. Obilje akcije što je do jaja. Rabin skroz kul lik.

http://www.sergiobonelli.it/scheda/5974/La-casa-dei-fantasmi.html
Po meni najbolji crtež sa kojim sam se susreo, skroz detaljan sa kontrastom svetla i senke, malo liči na Brindisija. Priča prosečna ali je izvlači naracija iz ugla batlera, zombi-duh-bičarke i lik moralno posrnulog bogataša.

- Skoro sam pazario neke brojeve vč, i uprkos tome što je cena za polovnjake sumnjiva, užasno jeftina. Ispostavilo se da im fale stranice a neke su i duplirane... Sad moram da jurim skenove da odštampam strane što mi fale i metnem ih gde nedostaju.
Tako da ako neko ima torente za pdf Dilana vč (uključujući i super book) ili zna za neki takav sajt gde je free da se skine, nek baci link ovde ili meni u pvt, častim pivo u Beogradu.

Jedan od blogova sa gomilom free stripova: http://striputopija.blogspot.com/
Samo što nisu ažurirali sve vč dilane, ali ko čita druge stvari, dušu dalo, nema boljeg sajta.

Skoro sam pazario neke brojeve vč, i uprkos tome što je cena za polovnjake sumnjiva, užasno jeftina. Ispostavilo se da im fale stranice a neke su i duplirane... Sad moram da jurim skenove da odštampam strane što mi fale i metnem ih gde nedostaju.

Gde si pazario te brojeve ili je možda bolje pitanje od koga?

Od nekog lika sa limunda, za sto dindži. Ali realno podjednako sam rizikovao i na sajmu knjiga kada sam uzimao neotpakovane za iste pare, to je takođe mačka u džaku. Rizikuješ čak i ako kupiš na vč štandu.

Od 7 stripova, 4 deluju ok za sada (iskreno se nadam), jednom fale dve strane potpuno, a u 2 broja se dupliraju strane (u jednom 6,7 strana čak)

Dobro, to što su duplirane strane nije krivica lika od kog si kupio, to je zasrao VČ (umeli su da prave takve propuste koliko hoćeš). Jedino je krivica tog lika što to nije spomenuo, ispao je kurva.
Ja sam na Sajmu knjig uzeo desetak Dilana, ali ne kod VČ već na štandu Sistem komiksa jer su ladno bili jeftniji od VČ (naravno radi se o starijim brojevima). Svi su bili do jaja.

Da je spomenuo niko ne bi kupio, nije mu bilo u interesu... al ipak jeste jajarski postupio. Valja se čuvati svakakvih ponuda na limundu/kupindu.

Sad sam tek skapirao da ako su duplirane stranice to ne znači da fale neke stranice umesto dupliranih, već je samo odštampano više stranica nego što treba.
Izbrojao sam koliko zaista stranica ima, dve epizode se ne poklapaju: umesto 132 ima 136 i umesto 130 ima čak 146 stranica, hahaha al mu ga je vč dao po dupliranju!
Dakle strip je čitljiv i sa dupliranim.

Ostaje samo da rešim pitanje strana koje fale... U DD ''Martiju'' mi fale dve, dok njih ne nađem neću ni da čitam.

E sad, postoji mogućnost da su neke strane pretumbane, npr ide 28 strana pa 80, 81, 81 pa 29... ako se to desi bolje da se roknem odma'.

Da, na sistemovom štandu su bili 100 dindži, uzimao sam i kod njih i gore u galeriji. Prelistao sam ih, odokativno deluju ok osim što neki imaju malo slabiji otisak.

Kupio sam pre dve nedelje na Bubanj potoku oko 25 kg stripova (Dilan Dog, Alan Ford, Marti Misterija, Zagor, Mister No, Ken Parker) za 1000 din. Jebiga, bili pokisli ili poplavlj
eni negde, a slozeni sve po brojevima... Nema veze , moze da se cita. U komadima ima oko stotinak.

Знам земо, ал то кад се просуши, нема ни 10 кила. Заебали те :)

Kupio sam pre dve nedelje na Bubanj potoku oko 25 kg stripova (Dilan Dog, Alan Ford, Marti Misterija, Zagor, Mister No, Ken Parker) za 1000 din. Jebiga, bili pokisli ili poplavlj

Čekaj, na Bubanj potoku (auto pijaci) mogu da se nađu stripovi? Pa jebote ako je tako tako, palim auto i pravac Bubanj potok da vidim ima li šta.

Na bubanj potoku ima sve

Ponedeljkom slabo lolo

Dobro Bohore nisam mislio odmah danas da odem, nego za vikend jeboga ti.