Prijava

Film se toliko razvio u svim segmentima da je poredjenje filma sa knjigom postalo kao poredjenje skulpture junaka iz price sa pricom.

Da, ako posmatraš nova dela filmske umetnosti koja nemaju književni predložak. Poslednje i najbolje delo koje je nastajalo paralelno u obe forme je Odiseja 2001. Ovde je reč o filmovima koji su zapravo ekranizovane knjige i samo takvi se porede.

nije to bas tako, covek kad cita knjigu on pravi film u svojoj glavi.i ja sam za to da te dve stvari nisu bas za poredjenje..mogu da se porede ali ne bas potpuno.dobra knjiga uvek ostavlja jaci utisak od dobrog filma.i knjiga je covekov najbolji drug a film nije tako da...

a da se ne povede debilna rasprava kao na onoj daun temi. Doživim transfer blama dok čitam.

Sta ti sad ovo znaci?

Film je jako siroka umjetnost koja kombinuje rijeci, slike i zvuke i udara na gledaoca na vise frontova. Ta kombinacija vise umjetnosti je stvorila novu umjetnost. "Rupe" u scenariju (tj. u radnji) su upotpunjene sa vise ili manje vjestine muzikom, scenografijom, raznim drugim metodama u kojima ja uzivam a da ih ni ne znam imenovati sve.

danas sam pričao sa režiserom narodnog pozorišta u vezi mog scenarija za kratki film i teško da bi se čovek složio sa tobom. Te rupe o kojima pričaš su rupe i ako se zakrpe sa određenom melodijom ili ličnim performansom glumca.

danas sam pričao sa režiserom narodnog pozorišta u vezi mog scenarija za kratki film i teško da bi se čovek složio sa tobom. Te rupe o kojima pričaš su rupe i ako se zakrpe sa određenom melodijom ili ličnim performansem glumca.

Postoje ljudi koji prostituisu umjetnost zarad zarade.

Post Labokova je dobar. Knjiga tjera na koncentaciju i raspiruje mastu. Jednu istu recenicu deset ljudi ce da procita, tj. pojmi, na deset razlicitih nacina, dok je ekranizacija knjige predstavljanje reziserovog poimanja knjige.

Postoje ljudi koji prostituisu umjetnost zarad zarade.

Ne prostituišeš umetnost, nego prostituišeš sebe.

knjiga da vincijev kod je mnogo bolja od filma onda film 1984 mi je bio smaranje a knjiga je vrhunska itd itd..

citanje mngo vise aktivira mozak od gledanja filma, predstave itd to sam procitao u novinama imate tekstove o blagotvornim dejstvima citanja..naucno dokazano 100%

Crimes and Misdemaneours, film od Vudija Alena, je dobar. Zasnovan je na knjizi Zlocin i kazna od Dostojevskg. Vudi je uzeo osnovu ali je predstavio svoj stav i ispricao svoju pricu. Ajde uporedi taj film i tu knjigu? Ne moze. Film Vudija Alena je umjetnicko djelo koje je samostalno, ne zavisi od knjige.

citanje mngo vise aktivira mozak od gledanja filma, predstave itd to sam procitao u novinama imate tekstove o blagotvornim dejstvima citanja..naucno dokazano 100%

A sta ti mislis o tome, iz tvog iskustva?

Kada postaviš pitanje koje je namenjeno drugom, pa recimo da ne moraš nužno sam da odgovoriš na njega. Ali evo, priznajem da si pobedio. Nikada više neću dopustiti sebi, neku vrstu asocijativne usporedbe između srodnih grana umetnosti.

http://www.imdb.com/title/tt0117951/
Ne znam kako sa ovo uspeo da zaboravim, maestralna ekranizacija.

http://www.imdb.com/title/tt1450321/
Ni ovo nije loše, ali da MekAvoj nije toliko lud bilo bi prosek.

http://www.imdb.com/title/tt0052520/
zasnovana na seriji kratkih priča
izvesnu prednost dajem video formatu

A sta ti mislis o tome, iz tvog iskustva?

mislim da je to apsolutno tacno.cinjenica je da je mozak mnogo aktiviraniji dok se cita knjiga nego dok se gleda film.verujem i u blagotvorna dejstva citanja.pogledaj sve pisce koji su doziveli duboku starost, mozak im je radio kao tridesetogodisnjacima.saramago, hamsun, from itd pisali su knjige i u 70im god.

Nisam gledo taj davincijev kod iz 84te, ali ovaj noviji od prije par godina mi je bijo teski izmet kao i knjiga...

Nema Da Vincijevog Koda iz 84. jer je objavljen 2003. Misli na Orvelovu knjigu "1984".

mislim da je to apsolutno tacno.cinjenica je da je mozak mnogo aktiviraniji dok se cita knjiga nego dok se gleda film.verujem i u blagotvorna dejstva citanja.pogledaj sve pisce koji su doziveli duboku starost, mozak im je radio kao tridesetogodisnjacima.saramago, hamsun, from itd pisali su knjige i u 70im god.

Da, ali isto tako Vudi Alen i, ne znam, Godar, snimaju filmove u jako poznim godinama?

Thumb 604123 887178487972557 2950290470294131903 n
Pajo Dačak
Nisam gledo taj davincijev kod iz 84te, ali ovaj noviji od prije par godina mi je bijo teski izmet kao i knjiga...

pricao sam o knjizi 1984 od orvela.