Prijava

Ovo je jedan nadasve objektivan i realan tekst (ali kad bi se zajebavali) lika koji je jebena poturica (zabrinute bih zamolio da me manu političke korektnosti) i pri tom za sebe tvrdi da je Bošnjak, a neki je kurčev akademik. Pa zar Bošnjaci nisu nastali pre nekih 20 i kusur godina i to klasičnim sistemom ''donela ih roda na svet'' pošto su pre toga bili muslimani. On bi ko akademik trebalo da zna. Da ne spominjem što su akademikov stavovi takvi, da je u odnosu na njega Hag oličenje poštenja i objektivnosti.
E da Prove i da ne zaboravim jednu stvar da ti napišem - brate ti si stvarno ustanju da čitaš preteška govna.

Gonzo, gotivna si mi glava, ali zar si i ti u tom fazonu da smo mi Srbi totalni čistunci tokom cele istorije? Muhamed je ekstrem u svom smeru, ali nije baš da je skroz u krivu. Evo, da sam ja Bošnjak ili musliman, realno bih pizdeo koliko mi po državi pišaju svi srpski lideri, plus Dodik. Srbija je izbubila 15% teritorije kao gubitnik rata (ipak su odavde krenuli tenkovi JNA), ali je Bosni uzela celih 49% i to, geostrateški veoma bitno, gotovo celu granicu duž Drine. Kad neko počne da sere kako su svi protiv nas, dovoljno je da mu pokažeš kolika je Srpska, koja gotovo da ima sve elemente državnosti i jeste država u državi. Ironično, možda su Srbi i najveći dobitnici zbog raspada SFRJ, a ne gubitnici.

Muslimani na nasem podneblju su potomci ljudi koji su iz ovih ili onih razloga prihvatili islam i moraju da zive sa tim kompleksom. Prcamo ih zbog toga aktivno par stotina godina, a oni se i dalje izjasnjavaju Srbima sve dok SPC ne donosi zakon da je Srbin samo onaj ko je pravoslavac. Tako gubimo ogroman uticaj u Bosni, saradnike i sunarodnike.

Gonzo, gotivna si mi glava, ali zar si i ti u tom fazonu da smo mi Srbi totalni čistunci tokom cele istorije?

Naravno da nisam, samo mi izazva ogroman proliv kada mi neko citira Dnevni Avaz kao neki relevantan medij, a u njemu pri tom intervju lika koji je apsolutno zatucan i u rangu onog mutavog Bakira Izetbegovića pa ma koliki da je akademik. Nemoj me zajebavati, lik je uspeo da spomene Karađorđa i Obrenoviće, postao je kao onaj idiot Zukorlić koji spominje 10 genocida Bošnjaka u poslednjih 100 godina. I ti njegov intervju navodiš kao nešto što bi valjda bilo vredno pročitati, a kvalitet izjava je na nivou Vulina kretena.

ali je Bosni uzela celih 49% i to, geostrateški veoma bitno, gotovo celu granicu duž Drine

Ironično, možda su Srbi i najveći dobitnici zbog raspada SFRJ, a ne gubitnici.

Ovo ti je promašaj. Koliko je znam (a može i na netu da se proveri), pred sam Dejton odnosno pred kraj rata Vojska Republike Srpske je imala i znatno veću teritoriju u svom posedu, tako da se pre može reći da je u Dejtonu izgubila ono što je uzela u ratu. Ili ako hoćeš ovako Muslimani (pardon Bošnjaci) su dobili na poklon sve što nisu umeli, mogli ili znali da u ratu osvoje. A ovo oko toga kako smo mi neki dobitnici u raspadu SFRJ može da napiše samo neko je prespavao ozbiljno poslednjih 20 godina, a ne bih rekao da je sa tobom takav slučaj.

Ovo ti je promašaj. Koliko je znam (a može i na netu da se proveri), pred sam Dejton odnosno pred kraj rata Vojska Republike Srpske je imala i znatno veću teritoriju u svom posedu

Uf kakav promasaj i neinformisanost

Prcamo ih zbog toga aktivno par stotina godina, a oni se i dalje izjasnjavaju Srbima sve dok SPC ne donosi zakon da je Srbin samo onaj ko je pravoslavac. Tako gubimo ogroman uticaj u Bosni, saradnike i sunarodnike.

Šta koji kurac

Ajde Bombase lepo pročitaj četvrti pasus linkovanog teksta.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=11&dd=23&nav_category=64&nav_id=1066368

Ja pri tom ne tvrdim da je procenat pred Dejton bio baš ovoliki, već da je bio veći od onih 49 posto koliko je na krjau dobila Republika Srpska.

U jednom trenutku gonzaroo, negde 92 godine, kad vojska BiH maltene nije ni postojala, a svaki gradic koji je imao kasarnu bio smatran srpakom teritorijom. Pred Dejton smo bili u zestokim govnima i Sloba je dobio 49% samo i iskljucivo zahvaljujuci nasem DB-u koji je mesecima slusao razgovore Alijine administracije i stranih predstavnika i bukvalno u centimetar znao sta moze da dobije i dokle su ovi spremni da popuste. Ladio je muda u Dejtonu dok je Alija cupao kosu s glave i nikome nije bilo jasno kako je mrtvi Slobodan uvek za korak ispred.

Treba li pominjati da je prvi zadatak koji je Dos imao potpuno penzionisanje i marginalizovanje svih obavestajaca koji su ucestvovali u ovome kao odmazdu za dejtonsku kurcinu. Jebali smo Slobu, ko kera smo ga oterali i unakazili, a istorija ce nam svedociti da ce biti najzasluzniji za momenat kad Drina postane celokupno srpska. To dolazi i to samo budala ne vidi.

Care da ti ukratko objasnim, SPC je ako se ne varam krajem 19 veka donela svojevrstan ukaz da se Srbima priznaju samo ljudi pravoslavne veroispovesti i tako nas ostavila bez mnogo ucenih, bogatih i uticajnih ljudi, prvenstveno iz Bosne koji su se sve do tada izjasnjavali Srbima i radili za nasu stvar. Ne moram ni pricati koliko su crkava poturceni plemici podigli u pomen na pradedovsku veru, koliko muslimana i danas slavi Djurdjevdan i druge praznike i koliko je to u sustini bio pogresan potez.

Ja da sam musliman, davno bi se detonirao negde.

Da ne pominjem cinjenicu da je Albanija bila gotova za ulazak u Kraljevinu SHS, treba pitati Karadjordjevice za ciji nalog su odbili tu molbu Albanaca i predali ih Italijanskom uticaju. Da ne gnjavim vise, strasno je sta nam rade, ali je isto tako strasno kakve smo mi geostrateske gluposti pravili za tudje racune.

I te ustase koje toliko pljujemo je stvorio Karadjordjevic kad im je oborio cenu duvana 1934 godine i cela Dalmacija hranila decu korom sa drveca.

Ukratko sa nasim nezasluzenim i neobjasnjivim kompleksom vise vrednosti smo doveli sebe do stadijuma potpunog moralnog klonuca nacije. Nismo naravno za sve krivi, ali dobrim delom nema nikog da krivimo osim sebe.

http://nationalinterest.org/feature/how-the-west-built-failed-state-kosovo-17539

Evo kakvi clanci pocinju da se sve ucestalije pojavljuju u stranim medijima. Sto se tice nas i nasih gresaka ono sto nas je uvek vodilo na dno je posle pobede:
1. Hitno sklanjanje sa polozaja onih zasluznih za tu pobedu.
2. Onaj stav "e nemoj, nije fora" prema porazenom.

Bombaš, ko god to da ti je rekao, opasno te zajebava. SPC je nastala 1920. godine. U celom periodu od 1766. do 1920. srpska patrijaršija uopšte nije postojala, a Srbi su živeli u 5 odvojenih crkvenih oblasti.
Ljudi drugih vera su se samo u izuzetnim slučajevima izjašnjavali kao Srbi.

Naići ćeš na nekoliko problema pri priči o poturčenom plemstvu i crkvama. Plemstvo je mahom izumiralo ili odlazilo na zapad, ostanak pod Osmanlijama je bio jako retka stvar. Prvo, sama država ne poznaje pojam naslednog plemstva, a tuđe se nije uzimalo u osmanske redove posle Sastanka u Seru 1393. Drugo, na prostoru današnje Srbije većinu spahija u 16. veku činili su pravoslavni Srbi, nova elita. Treće, šerijat zabranjuje podizanje novih crkava, i to se generalno poštovalo, mada je imućni gazda znao potkupiti muslimane da svedoče da gde on hoće dići crkvu, da je tu bila nekad davno crkva, pa on kobajagi obnavlja, što je dozvoljeno
(nastavljam u sl postu)

Onda je to bilo tako nekako pocetkom 20 veka, sve ostalo stoji.

Uz to je srpska crkva plaćala i berat od oko 100.000 aspri svaki put kad bi se promenio patrijarh ili sultan. Onda možeš pogoditi da pod Osmanlijama nije mnogo novih crkava dignuto. Čak je i Sarajevo, gde su živeli mnogi imućni Srbi, dugo mučilo muku sa crkvom.

Đurđevdan je drevni praznik vezan za prolećnu ravnodnevnicu, slavi se čak i u Anadoliji, slaba je njegova veza sa hrišćanstvom. Koliko mi je poznato, drugi hrišćanski praznici teško da se slave.

A Albanija nije htela u SHS, ne znam odakle ti to. Jugoslavija je vodila ogorčenu borbu s Italijom oko toga čiji će protektorat Albanija biti, svakako nije odustala od nje. Ustaše su postojale ranije, 1932. su pokrenuli Velebitski ustanak, trgovinska kriza svakako nije uzrok ustaštvu, pogotovo jer je situacija postala daleko bolja od 1935. i ugovora s Nemačkom.

Dobro, nađi mi taj dokument, kako se zove, ko ga je tačno izdao, bilo šta

Davno sam ga citao, ne bih znao sad kako da dodjem do njega. Svejedno, izgleda da smo koristili razlicite izvore informacija tako da je besmisleno da te ubedjujem ili ti mene.

Sve sto sam hteo reci jeste da prihvatimo svoje greske kojih je neminovno bilo. Nisu nama
Albanci, Bosanci, Hrvati postali neprijatelji tek tako, za svadju je potrebno dvoje.

Haha, ekstra tema! xD

E pozz Dio, citaj sa oprezom da te glavica ne zaboli