Prijava

Scouser, i meni su, ali sam saznao da je istina tek u dokumentima.

Celte, odgovorio sam ti već za to.
Moj deda je bio direktor, ja nemam tolike ambicije.

https://www.youtube.com/watch?v=6GRO__rk5WU

Reci da je vrh stvar.

Franjo Tuđman pis'o u opsadi Osijeka.

imigranti, imigranti, ko was ne zna, skupo bi was platio ;)))

имигранти, то се памти, све жуто на р у к а м а

https://www.youtube.com/watch?v=MYZwF8BEB4E

Čuvao je kuću
Sve do zore rane
Da mu ISIL ne bi
Poklo ukućane

Refren:
Što je tužan imigrant taj
Samo, samo Čule zna
Siriju mu razorilo
Pa je kuću ostavio

Ima dobrih ljudi među imigrantima, ne treba griješiti duše.

читао сам како неки мисле да ћемо постати ИСИС провинција и да не би требало да их превозимо, шверцујемо у ЕУ и остало не би толико ишли преко наше територије. и зашто црнци из африке не иду сви у шпанију, зар му није лакше да се креће африком преко сахаре него да иде у грчку па да се јебава док не дође до ЕУ?

Па мало је теже јебавати се преко Сахаре пошто је пустиња јелте. А ови из сјеверне Африке и иду у Шпанију и Француску или Италију преко оне Лампедузе. Зависи из којих афричких држава, на које државе мислиш?

мислим на ове баш црнце, што су црни баш. они су навикли на те пустиње, пређу сахару час посла. него је ту неко други умешао прсте, сви имају ајфон и крећу се у групама. како нико не иде сам?

Idu i u Španiju i u Italiju brodovima, ne samo u Grčku, Grčka je najlakša ruta preko mora zato se većina opredeljuje za nju.
Idu i preko Rusije u Norvešku, Švedsku, Finsku, ali mizeran broj.
Oni što stvarno imaju para su pobegli avionima i to legalno već 2011. ovi što sad idu su prosečno stanovništvo, nit bogati nit siromašni, inače u Turskoj ima oko 1,5 milion siromašnih koji se spremaju za put u EU, a oni su upravo to problematično stanovništvo, jer nisu imali ni tamo ništa a ako odu u EU promeniće svoj život i zbog toga mnoge bezbednosne službe se plaše ovog talasa migranata jer oni neće birati sredstva da se dokopaju EU. Turska baš sa ovim migrantima ucenjuje EU, jer da ti dođe 1,5 ljudi koji nemaju šta da izgube pritom nisu ni obrazovani i sigurno bi bili ogroman problem, jer ni sa ovim "civilizovanim" ne mogu da izađu na kraj. Turska i SA najzad mogu sa nečim da ucenjuju EU i SAD, što dokazuje i njihovo bahaćenje. Sve više mislim da iza migranata stoje Turska, SA i ID.

кажу земље са највише имиграната сирија и авганистан.
шта овима из авганистана требало 15 година да почну бежати од рата.

toliko da shvate da postoji i stanje bez rata.da ne kazemo mir.

YouCantHandleTheTruћ
мислим на ове баш црнце, што су црни баш. они су навикли на те пустиње, пређу сахару час посла. него је ту неко други умешао прсте, сви имају ајфон и крећу се у групама. како нико не иде сам?

Па знам да на црне црнце мислиш, питам јел на источну или западну Африку мислиш? Прилично су различите руте и услови, ови из источне ће опет преко Грчке свакако.
Мислим да нико не може да пређе Сахару час посла, огромно пространство, услови прејебени (пут лош и никакав, ријетке оазе скроз, температура дању +50 ноћу испод нуле, олује...), пуно разбојничких група: Мали, Мауританија, Алжир па не зна се шта је опасније.
И опет црнци из Гане, Гвинеје и тих држава више иду у Шпанију и Француску него преко Грчке у Дојчланд

па нормално, кад мали, мауританија и алжир не трпе да им муслимани праве срања по држави. а ови наши све пуштају.

каква би ја права имао у сомалији?

никаква мој ти

Al' ti nećeš migrirati u Somaliju.

http://www.reuters.com/article/us-europe-greece-migrants-idUSKCN0VW0EB

Greek police started removing migrants from the Greek-Macedonian border on Tuesday after additional passage restrictions imposed by Macedonian authorities left hundreds stranded while more were ferried from islands to Greece's main Piraeus port.

The migrants had squatted on rail lines in the Idomeni area on Monday after attempting to push through the border to Macedonia, angry at delays and additional restrictions in crossing. They were expected to be taken to relocation camps inside Greece.

Greek police and empty buses had entered the area before dawn, a Reuters witness said. In one area seen from the Macedonian side of the border, about 600 people had been surrounded by Greek police, the witness said.

There were an estimated 1,200 people at Idomeni, in their vast majority Afghans or individuals without proper travel documents. A crush developed there on Monday after Macedonian authorities demanded additional travel documentation, including passports, for people crossing into their territory.

превод:

Грчка полиција је почела уклањање мигранте од границе са грчко-македонски у уторак након додатних ограничења наметнутих од пролаза македонске власти оставили стотине лицнасти док више су превозили од острва до главне луке Пиреј у Грчкој.

Мигранти су бесправно уселила на железничким линијама на подручју Идомени у понедељак после покушаја да прогура на граници са Македонијом, љут на кашњења и додатних ограничења у прелазу. Они су очекује да ће бити одведени у логоре пресељења у Грчку.

Грчка полиција и празне аутобуса је подручје ушла пре зоре, рекао је сведок Ројтерс. У једној области гледано са македонске стране границе, око 600 људи је окружена грчке полиције, казао је сведок.

Процењено је да постоји 1.200 људи у Идомени, у својим огромна већина Авганистанаца или појединаца без одговарајућих путних исправа. Заљубила се догодио у понедељак после македонске власти затражила додатну путну документацију, укључујући пасоше, за људе који прелазе на њихову територију.

свашта се спрема. шта мислите, како ће ово да се заврши?

Bolja Rasnijeva tema. Toliko.