
Izraz koji se koristi kada više ne možemo nijednim epitetom opisati savršenstvo dotične osobe, već mora da se sve prebaci na viši nivo i da se umeša rodbina
Federer osvaja 134. Wimbledon, daju mu one čekove, pehare i ostale zasluge, a moja majka gleda sve to i izgovara drhtavim glasom "Blago majci koja ga rodila"
Isto se deslo i kad je Isimbajeva oborila svetski rekord po 45. put
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.