Da pijemo kao volovi ili kao svinje?

Цоле 2012-05-21 16:36:21 +0000

Питање којим домаћин дочекује госта у Србији. Ако буду пили као волови то значи да ће прво да једу па ће после да се олеше к'о мајке. Ако буду пили као свиње то значи да ће у исто време и јести и пити.
Ово питање се, наравно, не може поставити свакоме већ само блиским пријатељима и осталима који би разумели ову сугестију.

-Где си бре, Радиче, сто година! Срећна слава, куме!
-Хвала, куме!
-Да су ти живи ови мали враголани и кума још сто година, куме!
-Хвала, куме!
-Баш си лепо средио за славу, баш онако како се ваља, куме!
-Хвала, куме! Него хајде ти седи па да те понудим онако домаћински. Дуго си путовао, куме!
-Јес' вала, неки купусари штрајкују код Алексинца, једва сам дош'о, куме!
-Узми жито и вино, куме!
-Хвала, куме!
-Хоћеш да пијемо као волови или као свиње, куме?
-Ма бре к'о Срби, куме!
-Аууу то бре, куме! Јоргованка, донеси ону брљу за људе које волимо и оно прасе што смо клали јуче на плацу!

6
48 : 0
  1. To za volove i svinje nisam znala kako da definišem. Bio neki fejl pa je zakopan.
    Odlično ++

  2. Израз сам нашао док сам читао "Симеонов печат" од Вање Булића па ми се доста свидео и рекох хајде да га дефинишем...

  3. донеси ону брљу за људе које волимо

    :) +

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.