Najzajebanije slovo. Toliko zajebano da se na latinici označava sa dva obična slova. Jedino slovo za koje se nešto može dobiti. Prema legendi Vuk Karadžić je žrtvovao nogu kako bi uspeo ukrotiti "Dž" i ubaciti ga u ćirilicu. Niko drugi nema "Dž". Svi ga izgovaraju, ali ga niko ne piše kao "Dž" već na razne druge načine. Imena najzajebanijih i najkuljih likova počinju na "Dž" (Džingis Kan, Džek Trbosek, Džimi Pejdž, Džoni Dep, čak i Džena Džejmson...). Mnoge tajne organizacije pokušavaju i dalje da izbace "Dž" iz upotrebe, ali im ne uspeva. "Dž" se ne predaje i nikad neće. Živelo "Dž"!
Сировина међ' гласовима и старији, незграпни и недепилирани брат меког ч. Ово нискофреквентно, џиберско слово погодно је као арматура за буџење речи и израза, посебно личних имена.
Џ само исфизикалише шта треба, забруји попут потмулог електричног пражњења и настави да чупи на дну азбуке. Тако је у могућности.
- И зборим вам, чеснејши, збиља ми је досадило да ме Карачићем називају, те реших да измислим букву Џ. Уистину зајебајније звучи сад, зар не?
- Ваистину.
----------------
- Џела, брате, идемо до Кинџоса по петарде, о'ш са нама?
- Нећу, Славџо, кувам неку кхм.. боранију.
- Аџаџаџаџа!
Trideset i prvo slovo azbuke nepravedno izostavljeno od strane Vuka Stefanovića Karadžića kada je istu sastavljao.
Ukoliko ne znate kako ovo slovo zvuči probajte da zajedno izgovorite slova D i Z.
Ukoliko i dalje niste sigurni kako zvuči poslušajte pesmu Đorđa Balaševića Ja Vas Kanda Znam Sa Štanda i rečenicu :" Neki vas je DZINDZOV pogan požuriv'o niz tobogan..."
Sinonim za besplato ili džabe.
Džabe, svakom je drago ali nije uvek tako:
U pravilu teško je naći ono što je dž, osim smrti. Ona ti je dž i ne moraš je tražiti, uvek dođe sama. A posle njene „posete“, ništa nije za dž, debelo će da plate drugi ono što si ti dobio za dž.
Naravoučenije: ni dž nije za dž.
Ћирилично икс.
Погледајте атмосферу са овогодишњег Еџита (наслов у новинама)
Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.
Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.