Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. nedostatak magnezijuma grči mišiće, zato posle pijanke od piva moraš ujutro popiti ili mineralne vode ili tabletu magnezijuma, ali postoji specifičan osećaj, svima poznat, za sve soli...

  2. Ваљда пада притисак... Несвестица?

  3. nije... lakše je

  4. Мамурлук?

  5. Пиша ти се/кења ти се?

  6. Crna Guja je u pravu... kad organizam dehidrira znojenjem pokušava da sačuva so tako što obustavlja lučenje pljuvačke i mi to osećamo kao žeđ, zato je leti potrebnije konzumirati supe ili mineralne vode sa kombinacijom soli potrebnih organizmu :)

  7. Aj neko drugi neka pita, ja nemam ništa...

  8. Bob Rock i Alan Ford su članovi koje grupe ?

  9. Ролингстоунс?

  10. ТНТ, а дај, то је прелако...

  11. Pa jeste, to sam se setio u deliću sekunde, čisto da nešto pitam. Pucaj.

  12. Које две ствари су једнаке у вези Месеца, па због тога ми увек видимо само једну његову страну?

  13. Ротација и револуција, тако нешто.

    Едит: Ваљда нисам помешао нешто, па одвалио глупост.

  14. У праву си, то је. Цепај даље.

  15. Како су то ротација и револуција "једнаке"? Не контам.

  16. Треба му исти период времена да се окрене око себе и да се окрене око Земље.

  17. Ипак остало нешто у глави са географије.

    Чији је брат кнез Мирослав, човек за кога је писано "Мирослављево јеванђеље"?

  18. Стефана Немање

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.