Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Pa dobro al' ta trojka su sve izdajnici ipak tako da...
    Ajd' postavi još jedno...

  2. Zđu, koliko se ja sećam, potopljeni su u led, i Lucifer ih drži zubima u tom ledu. Kain, Juda, i Brut. Možda se varam, ne znam.

    Šta se desilo 625. godine, nove ere, vezano za Islam?

  3. Мухамед прешао у Медину?

  4. Muhamed je prognan u Medinu ili je prva pobeda muslimana protiv Mekanaca ?

  5. А јес' 622. Онда је нека битка нака била...

  6. Eh. Jeste, te godine je bila bitka za Medinu, ali nije to što sam hteo da pitam. To je bila prva Muhamedova pobeda nad Kurejšijama, ali mene zanima nešto što je imalo uticaja na, prvenstveno, Muhamedov život, a onda i na Islam.

    Informacija je iz knjige: "Dragulj Medine" koju je napisala Sherry Jones. :)

  7. А да се није приженио?

  8. Umrla mu žena pa počeo da pravi harem ?

  9. YouCantHandleTheTrut
    А да се није приженио?

    Jes'. Za koga? Imaće posle velikog uticaja?

    Nije Aisha bint Ebu Bekir.

  10. Да није Аиша бинт Ебу Бекир? :) Одакле знам? Признај одговор!

  11. Venčali se Muhamed i njegova žena, pa je tako nastao Islam... :)

  12. Oženio je Hafsu bint Omar, koja je Aishi bint Ebu Bekir spasla život. Aisha bint Ebu Bekir je osoba zaslužna za nastavak Islama. Da sad ne tupim. Nek' pita neko drugi, moja pitanja su malo teža. :)

  13. Nije bilo teško, ja sam tačno odgovorila! :)

    Pričali ste o nekim krugovima malopre, pa da nastavimo...

    Kako se zove glavni anđeo Luciferov koji je u najbližem kontaktu sa ljudima, zadužen da kad su oni najslabiji, pruži ruku i prevede ih na tamnu stranu?

  14. Uh, dobro pitanje. Ne verujem da je spomenuto u "Paklu". Nije Haron, zar ne? Haron nije anđeo.

  15. Nije. U Bibliji je priča o njemu. On je upravo taj koji je Evu zeznuo, ona Adama i tako je nastavak usledio... :)

  16. Ne. Jedan metal bend (gle čuda) nosi naziv njegovog imena.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.