Prijava

a najmanje preporučujem Šopena, Betovena i Mocarta (iako volim Mocarta). Njihova klavirska muzika je po meni, za izvođača prazna - forma bez substance, virtuozitet bez ekspresije (dobro, možda kod Mocarta ima neke produhovljenosti).

Каква изјава!
Искрено се надам да је ово био разлог за трајни бан Јелене Тихог Убице. :)

Елем, ја бих вол'о да будем пијаниста и свирао сам неко време, ал' сам онда почео озбиљно да се бавим класичном гитаром и пустих свирачке нокте на десној руци и, после година свирања гитаре, скроз сам изгубио осећај у десној руци.
Немам ни на чему да свирам више, а много би' вол'о.

Steinway & Sons ubedljivo

Steinway & Sons ubedljivo

Potpisujem!

Steinway pa 10 mesta ispod njega pa svi ostali. :)

Ja sviram na rusleru, inače Betoven mi je omiljeni i ubedljivo najlakši za izvođenje, nekako mi odgovara, de znam, a Bah me tera na samoubistvo iz zasede. Znači umrem dok ga odsviram

Svako je pijanista nakon dovoljno alkohola.

Čudo šta možeš da budeš nakon alkohola.

Ja sam oduvek zeleo da sviram jebeni klavir. Ceo zivot imam tik da se pretvaram da sviram klavir kad cujem neku melodiju. Imam cak i klavirske prste. Terao sam kevu da me upise, medjutim to se uvek zavrsavalo sa "nemamo dovoljno vremena da te vodimo", "nemamo dovoljno para", "sledece nedelje" i na kraju "mator si za to". Pre 3 godine mi palo na pamet opet neko sviranje, ali naravno klavijature su bile preskupe pa sam uzeo gitaru. Evo sad cepam gitaru vec 3 godine, ali mi je oduvek bila zelja da kupim klavir ili klavijature.
http://www.youtube.com/watch?v=4s88vxHjWrs
Ovaj lik me je odusevio.

Sviram klavir vec 13 godina, svirala sam mnogo toga, najviše volim Baha i Mendelsona...
Što se tiče klavira, Steinway & Sons ,Yamaha i Petrof su najbolji za sviranje. Mada ni oni električni nisu loši( npr. Clavinova), ali im se dirke brzo kvare..