Prijava

Šta je to? Definišite molim vas.

Evo ja završavam prvu godinu(ajd da se ne ležemo ostalo je ispita i za septembar i oktobar) ali još uvek ne mogu da ukapiram šta je to studentski život pa nek me malo iskusniji upute.

Evo, opijao sam se, učio, trčao, živim u domu, provodio se, bio pun love danas sutra nisam imao ni za lek, ali sve to sam isto radio i u srednjoj...pa sam se nekako razočarao...

Možda negde grešim pa bih da me uputite da ne ponavljam greške i napokon da probam taj studentski život.

Dakle sta je to studentski život?

To je kad te cimer u cik zore probudi pesmom Gara Gara...valjda si zaključio za toliko. :)

To ti je jedna od izandjalijih fraza kod nas.

Nešto kao najoštrije osudjujemo. :))

Ukratko, kad imaš para imaš i život, pa i studentski, mada što bi bio student ako imaš para...

Za mene je studentski život (po američkom sistemu) = osamostaljivanje
Preselila se za stalno u drugi grad. Kod mojih idem jednom u dva i po meseca.
Živim sama.
Izlazim kad želim, dolazim kući kad želim, zadržala sam samo najbliže društvo.
Studentske ekskurzije, stručne ekskurzije, letnje škole, popusti na sve i svašta...

I najbitnije, po prvi put radim stvarno ono što volim.

uf.. ispite pamtis po tome da li si noc pre toga imala najludju zurku tog meseca il najgoru svadju sa momkom, oba te izvode iz ispitnickog takta.. uvek si van takta.. epoizode od 8 meseci nepolaganja ispita, epizode pisanja majcinog mleka da se polozi sto vise.. uvek si tahikardican: nekad jer je lose a nekad i jer je d.. o.. b.. r.. o.. a gledas one koji su emotivno stabilniji i nesto ti je tu drukcije
tako nekako je to..

sta znam, ja sam to radio i u srednjoj, mozda ljudi samo malo preteruju...sa tom frazom...i preuvelicavaju neke stvari ne bi li mali zivotic ucinili bar malo zanimljivijim, ako nista, bar za slusaoce :)

-Izdržavaju te da učiš (čast izuzecima), a ništa lakše od toga.
-Odgovornost je skoro kao u srednjoškolca, ali je sloboda neuporedivo veća.
-Susrećeš 100 miliona novih faca.

....je opaka stvar

-Izdržavaju te da učiš (čast izuzecima), a ništa lakše od toga.

Haha, lako je to reći kad imaš 40 godina. :)

Objektivan prisup&iskustvo!!!
Imam 46.

Nemam pojma kakav je tačno, ali znam da je težak, jer ja sam uglavnom tukao i hapsio studente na demonstracijama.Verujte nije mi lako da ovo priznam.
Možda jednog dana uspete da se izborite za vaša prava.Mada dok je službe, teško.

haha vuce komentar razvaljuje! ma udri bagru, kakva bre prava! A OBAVEZE?!

То је кад не добијеш довољно пара од родитеља, па бираш - или ћеш да радиш неке послиће или ћеш да штедиш на храни. То је кад имаш цимера који оставља хаос у купатилу, а то те нервира. То је кад се разболиш, па ти је једино цимер ту да ти оде по фервекс и скува ти чај. То је кад једеш пуно хлеба, јер једино хлеба можеш да узмеш неограничено у мензи. То је кад упознајеш пуно људи из најразличитијих крајева земље и покушаваш да погодиш одакле су по акценту. То је кад спаваш у читаоници на факсу. То је кад ти кева пошаље добру клопу, торту и колаче, па им се израдујеш. То је кад ти ставе хиљадарку у индекс. То је оно што студенти који студирају у свом граду немају.

Pa Dzimi da nisam student poverovao bih ti,ali , ruku na srce ,nije bas tako.
Ali vrlo lep tekst,to stoji,neki ideal studentskog zivota.....

Па, пази, нисам ни ја доживео све то. Само неке ствари. Првенствено, не могу да кажем да сам имао прави студентски живот због тога што сам живео у свом стану. Али опет, има људи којима је живот био сличан овоме. :)

nije bas ovako, tacno se vidi kad covek nesto prozivi i kad o tome samo slusa. :)

ma temu sam pokrenuo isprovociran, preterivanjima 90% studenata, tipa, sedimo u parku i krpimo kurton jer nemamo para... i slicno...

Vidis, ja ocistih za sada prvu godinu, pa da kazem sta je iz mog ugla studentski zivot. Za mene licno je ogromno sranje. Iz Bg-a sam, zivim u stanu u kome je prosek godina ukucana iznad 40, a svoj za jednog dvadesetogodisnjaka veoma suzen krug blizih prijatelja, dodatno sam suzio. Jednostavno, zivim kao i pre, samo sa gomilom stresa i obaveza, kojih pre nije bilo.

Jebem ti ja zivot, kad krenes da pijes, taman te fino uhvati, a moras na zadnji dnevni bus jer sutra treba da se streba. Iskreno, nadao sam se nekom provodu i potpunom iskoriscavanju mladosti, ali golema mocuga. Ima svojih prednosti naravno, upoznas gomilu fenomenalnih ljudi i radis nesto sto te interesuje. Ipak, uzmi u obzir da je 80 posto matoraca koji trtljaju o tom za njih famoznom, mitskom studentskom zivotu, na fakultetu provelo onoliko vremena koliko i debeli svedski klinac na penjalici u parku. Sve je sranje, citav univerzum je sranje u sustini, a onaj ko ga je sacinio dodje nam svima u najmanju ruku gajbu piva i vecnost jebanja sisatih poluboginja. Gledaj da izvuces najpozitivnije iz svega.