Prijava

na novom naselju ima ulica zove se tako..niko do sad nije znao ko su oni koga god sam pitao, mnogi misle da je to greska, pa sam u prospektima grada vidjao da se ta ulica zove Brace Drinjak.
na vikipediji nikad nisu culi za njih a ni slike ima nema na netu?!
moze pomoc?

A o kom gradu govorimo?

Па чим не наводи име града, у питању је Београд. :)

У питању је Нови Сад.

e da u pitanju je novi sad.
prvi put da se beograd ne podrazumeva :D
al mesto nije ni od kakve vaznosti.

Пада ми на ум ко би могли да буду, ал не бих да грешим душу.

ajd sad...kud puklo da puklo..ne nosi teret na umu.

Па ако узмеш у обзир кад је насеље настало, и по коме су тада називали улице... ил су били неки типови мнооого чисте биографије, ил корисни за партију.

Мистерија браће Дроњак.

Iskopaću ti ja to kad tad, makar stigla i do Predsednika Opštine!

ae...ja sam tu...cekam!

Verovatno neke komunjare.

Sudeci po prezimenu to su bili neki krojaci ili sto bi se reklo danas modni kreatori.

Evo, obećala sam da ću ti pronaći i ispunjavam obećanje.
Živko (1919 - 1944), Siniša (1922 - 1944) i Radivoj Dronjak (1917 - 1944) rođeni su u Krčedinu. Živko Dronjak je završio gimnaziju u Novom Sadu 1937 i bio je član KPJ od aprila 1941. Avgusta 1942. je oteran na prisilni rad u Nemačku. Decembra 1942. beži iz Nemačke i stupa u Fruškogorski partizanski odred. Poginuo je jula 1944. u grabovačkoj šumi u Sremu. Siniša Dronjak je bio član SKOJ-a od septembra 1941, a krajem 1942. stupa u partizanski odred u Sremu. Poginuo je 28. juna na salašu kod Šašinaca. Radivoj Dronjak je kao student hemije pomagao NOP. Uhapšen je 9. juna 1944. i odveden u Vinkovce u logor gde je streljan jula 1944. Sahranjeni su na Almaškom groblju.
Ovaj naziv ulica je dobila po predlogu Komisije za nazive delova naseljenih mesta i javnih službi Grada Novog Sada, koji je potom izglasala Skupština Grada.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom :)))

:(
Ово ко спашавање редова Рајана, српска верзија.
Како си дошла до овога? Ако смем да питам.

По овим критеријумима Милисав заслужује да се стави место Кнеза...

Imam poznanika koji radi u Skupštini grada Novog Sada, pa mi je iskopao u nekoj arhivi.