Prijava

Jasno mi je da emotikone koriste oni koji ne umeju pismeno da iskažu svoje emocije. Koji je međutim izgovor za pismene ljude na Vukajliji? Filologe, filozofe...

Svi su bar jednom iskoristili taj emotikon.

Jebi ga, i ja sam jednom, ali sam se osećao kao da govorim jekavicom da bih se maskirao u Hrvatskoj.

Jel može nekoliko primjera da vidim šta je to?! Unapred zahvalan.

Зачудих се опасно читајући ову тему, да у трену остадох без текста. º.º
Управо сам доживео неки неизмерни немир читајући ово писаније. :/
Просто ми је нејасно ово питање. :S
Да ли је лакше да се изјасниш једним симболом сањињеним двама или трима знацима или да пишеш есеј? :?
А да не бих испао сељак на интеренту, убацићу неку глупост да бих испао кул - хехе. :)

ПРЕВОД:
º.º
:/
:S
:?
:)

Е кад сте ме разумели ај па тако без ништа :Д

:) -.- :(

Al zezaš...

vladimire
http://vukajlija.com/sarkazam-na-internetu
da bi izbegao neprijatne situacija nekim ljudima je bolje odma nacrtati

A to je to, pa ja stavim kez, a to znači jebem li ga, smijem se i u stvarnosti :D,
a znam da opalim i ovaj :O kad sam gladan. I ovaj šaljem :* i onda isto napućim usne kad udarim enter.

A možda izražavanje na Internetu nije dostojno onih nijansi koje emotikoni ne mogu da pokriju?

А зашто бих писао есеј о томе како се осећам тренутно кад могу да лупим јебени смалји који, иако не објашњава ситуацију веродостојно, има довољно добро значење?

Siromašiš izraz.

Emotikoni su način da vidiš nečiji izraz lica u pisanoj formi (ukratko, u najglupljoj formi koja mi je pala na pamet) :)))
Kada pričaš sa nekim uživo, vidiš njegove pokrete i izraze.
Kada pričaš sa nekim preko telefona, čuješ da li je srećan, sjeban, ili šta već.
Na internetu se koriste emotikoni za to.
Kao što su se nekada koristili u pismima.
X)

То сам и реко, али је питање следеће:
Да ли желиш нагласити своје тренутно стање душе, или наставити са дискусијом?
Друго питање би било (везано за "јавна" места на интерету-форум, чет...):
Да ли да смарам све присутне својим стањем и да прекидам дискусију других да бих им дочарао своје душевно стање?
Треће питање (везано за пвт и слично):
Да ли је ок са том особом поделити детаљно оно шта осећам или се прихватити стандарда и наставити даље?

A možda izražavanje na Internetu nije dostojno onih nijansi koje emotikoni ne mogu da pokriju?

jesi ti emo?

Да ли желиш нагласити своје тренутно стање душе, или наставити са дискусијом?

Da li misliš trenutno, u ovoj konverzaciji, ili uopšteno kada se koristi emotikon?

Да ли да смарам све присутне својим стањем и да прекидам дискусију других да бих им дочарао своје душевно стање?

Ovo me previše podseća na mentalno stanje. Koja je razlika izmešu duševnog i mentalnog stanja, i bolesti iste?
Postoje i duševne i mentalne bolnice. Ili je to jedno te isto?

Да ли је ок са том особом поделити детаљно оно шта осећам или се прихватити стандарда и наставити даље?

Nastaviti.

Стефане, не вређате ми мајку!

Сва ова питања су општег типа и невезана за конкретну сиуацију. Када кажем душевно стање мислим да емотивно стање.

Стефане, не вређате ми мајку!

Znam da je ne vređam.

Šta je toliko loše u tome što neko izražava emocije u pisanoj formi?