Prijava

Znači jebenih 2 i po sata iz Surčina do Lazarevca po ovom jadu.
A fino sam se 2 puta po 360 stepeni okrenuo na obilaznici i od tad je bilo fazon a jok preko 40km/h

Jedino gde je čisto je kod Orlovače

za ovo jedenje govana oko samovozeci auto ubio zenu uuuuu, novinari se utrkuju ko ce da napise zajebaniji naslov da se naloze ljudi.

https://www.youtube.com/watch?v=Cuo8eq9C3Ec

ova debela sto sedela za volanom gledala poruke i zato ce mozda da ide u zatvor. da nije gledala poruke opet bi auto ubio zenu koja u mraku, sa tamnom odecom prelazi na brzinu neosvetljeni auto put bez gledanja.

Pa to je najveci problem sa samovozecim automobilima. To i: sta ako se nadje u situaciji da nema gde(greskama ostalih ucesnika u saobracaju) pa mora da bira da li da se zakuca u auto, biciklistu ili decu na trotoaru

Najjeftinije je da pregazi neko pseto

jedino sto moze da uradi je da reaguje kao sto bi covek. ovde je pitanje kako auto nije video ovu zenu u mraku uz ostale senzore (lidar, radar itd) ako je imao, a ne da li bi u hipotetickoj situaciji gde auto nije samovozeci nego ga vozi covek udario ovu zenu. jer lici kao da nema sanse nakon sto je kratki farovi osvetle da se odreaguje, brzo iso auto

a covek bi u 99% slucajeva reagovao nikako. stiskaj kocnicu i nadaj se najboljem

celt panicar. sta cu sad sta cu sad. ijao ubicu nekog, odoh na robiju.

mada, zajebana je ovo situacija za samovozeci auto. radari verovatno udeseni da reaguju na automobile koji se nalaze na putu. bilo kakva AI razvijena da detektuje pesake itd verovatno se uglavnom oslanja na ono sto se vidi, ko covekovo oko. dodaj na to vrlo neregularnu situaciju gde neko prelazi otvoreni put bez gledanja i cenim da i ako radar primeti nesto, AI koji odlucuje pogleda kameru, pogleda situaciju, i kaze ovo je verovatno pogresno ocitavanje, jebi ga. ko sto se cesto desava sa radarom, ne mozes samo na to da se oslonis za nesto sto nije veliko kao auto.

i covek bi tako odreagovao.

Pa ako je ko ovdje kriv, kriv je nastradali biciklista. Bez svjetlećeg prsluka, na putu da prelaziš gdje nije prelaz, niti je osvjetljen put, na svoju odgovornost je išao. Sad što je pompa oko samoupravljajućeg vozila, to je druga stvar.

Ginu tako i kod nas ljudi. Mislim da je sad uvedeno da je obavezan svjetleći prsluk kad si na putu kao pješak ili biciklista.

Kod nas se još pješaci i šire po putu tokom noći, pa samo najednom u po frke ih izbjegneš. Kratka svjetla, još ako je kiša, jebeno. Isto tako i u tunelima.

Celte problem je sto kad bi senzori tj radari bili toliko osetljivi auto bi kocio kad kesa leti putem e sad zamisli neku kesu na autoputu pred kolonom samoupravljajucih vozila sta bi se izdogadjalo. Da lupam kesa samo onako uleti sa strane da je vetar donese

ovo sto kaze pseto. ali nije mi jasno kako je ovo vozilo uopste dobilo dozvolu da izadje na put? moze ali uz vozaca?

Odrace ih na sud masu sig jer dodatno jos je vozilo auto preko ogranicenja i nema tragova kocenja ako je istina.

Lajk ako te nerviraju pjesaci u tunelima

Kako nema jbt, pa zamisli sta je ovo bilo 79-e godine

Ovaj model je bio u onoj emisiji na diskaveriju, kupio ga lik za 400 funti pa ga onaj majstor bob prepakovao i zavaljali ga za 2500 otprilike zaradili su solidno al im bilo krivo sto su ga prodali (znam da je namesteno al jbg xd)

Celte problem je sto kad bi senzori tj radari bili toliko osetljivi auto bi kocio kad kesa leti putem e sad zamisli neku kesu na autoputu pred kolonom samoupravljajucih vozila sta bi se izdogadjalo. Da lupam kesa samo onako uleti sa strane da je vetar donese

pa to kazem, verovatno za manje stvari treba da se poklope vise informacija, radar, slika itd. skoro sigurno je neki senzor detektovao biciklistu, ali bilo konfliktnih informacija, i odluka bila da se nastavi.

mozda je ova zena isto bila pogresno informisana da moze da ne gleda dok vozi a tipa auto prestane da prati nesto nakon sto ovo ili ono.

al cini mi se da se ovde pocelo sa pricom "samovozeci auto zgazio pesaka", i sta ces da pomislis nego da neki AI poludeo pa krenuo trotoarom ko u GTA.
treba da vozi bolje, ali treba da se bude iskren i kaze jbg, 90% vozaca bi napravilo isto sranje.

Ali ako je situacija takva da bi 90 posto vozaca uradilo isto a 100 posto ovih samovozecih onda nema trika da zazive

to da, ali ispravice ovo. cini mi se da je cela prica sa samovozecim automobilima poprilicno slicna avio industriji sto je odlicno. ne sme da se krije kad ispadne bilo kakvo sranje, i onda se koristi to da se ispravi za sve posle.

skoro sam bas gledao neku pricu i paralelu sa zdravstvenim sistemom gde je cela poenta da kad ispadne sranje da se sto bolje zataska, i onda tipa dok 10000 ljudi ne strada zbog iste greske ne ispravlja se.