Automobilizam

  1. Scouser, to nije smešno. Sad tokom poslednjeg rata, na relaciji Rogatica-Sarajevo.

    Nisam znao to za ZIL-a.

  2. Da, mada ja sam na kamion onaj mislio. Al i ovo mu dođe ko kamion.

  3. Ja pričam o novima, stari su drugo, jer ne mogu novi model Aktrosa da poredim sa 10 godina starijim kamionom, mada je MP2 gutao gorivo. Imao ga Lazović kod nas, 45 litara kad je za Rusiju išao, put fin, ljeto, nema velikih zastoja.
    Mi smo imali 2 mana u porodici, jedan bio i STM. Nikad nijedan nas nije ostavio na putu, a i dan danas stričevim Manom 422 sa kojim je prešao 2 miliona preteknem kola (koja se kreću po ograničenju) i mislim da su sjajni kamioni, ali mi je favorit Volvo, iako zna dosta nafte da povuče :)

    Ko ti Golfa

    Jebi ga, meni ispunjava potrebe, ne kvari se, malo troši, jeftini djelovi, a fino ubrzava za dizela (brži od Juga 55 lolo).

    Inače, sad je jebeno biti kamiondžija. Više posa' nije voziti, nego čekati utovare, istovare, skupljati papire, čekati za granice i to za slabe pare. Mi smo imali Lančiju Esagamu, kiper, desni volan. Bila krajem devedesetih razdrndana, rasipala gorivo, išla 60km/h, pa nam se tada isplatilo da je vozimo, a danas... Nekad je šofer bio gospodin čovjek. Sad stavljaju magnete po tahografima, ne spavaju 3 dana, upadaju u keca, kamion umjesto njih vozi i na kraju ga polupaju.

  4. Boxer
    Da, mada ja sam na kamion onaj mislio. Al i ovo mu dođe ko kamion.

    Kod nas prali ulice sa njima, za snijega fin bio.

  5. Eto, 45 a jel veruješ da Man 4 troši od 32 do 35 brate. I to 35 u silovanju vožnji.

  6. Vozio sam pre 4-5 godina jedan MAN kamion. Ovakav
    http://farm3.staticflickr.com/2675/3915134592_a112d0790e_o.jpg

    I vozim ti ja kad muslimani postavili barikade. Napaše nas is zasjede, zapuca se, raniše me u nogu, ubiše mi brata suvozača i ja po gasu i probih se preko minskog polja i sletih u jarak. Valjda mislili da sam poginuo pa nisu proveravali. Kasnije hteo da zapalim kamion da ga oni ne zaplene ali nije imao goriva, upaljač istrošen, nisam imao vremena da trljam drvo odrvo.

  7. To je MP2, MP4 (o kome sam pričao) po riječima vlasnika 32-33, a TGX dosta više i to lagane vožnje. Imali smo mi 463 STA koji je rijetko kad 35 prelazio.

  8. ubiše mi brata suvozača

    Primi moje saučešće.

  9. Rekao sam ti za TGX-a šta i kako. Debili mu roknulo da ima fazon 600 ili 800 konja a vuče 50 tona i dalje. Pa nigde veze.

  10. Кажем ја да су ти муслимани дивљаци ал ето Чеда оће да им се извињавамо, да слушамо Халида Хучукбајрамбеговића..

  11. Jesu vam ti kamioni sa manuelnim ili automatskim menjačem?

    Pretpostavljam da automatici više troše. Npr. MB W210 300D automatik što ga vozim u firmi troši u beogradskoj vožnji i po 13 litara dizela, po najviše (ja mislim) zato što šalta na 3500 rpm.

  12. Ovi o kojima ja pričam svi manuelni.

  13. Miki prebodi mu režim, mora da ima dugme da se obore obrtaji.

  14. Питам се шта Џејсон Статам вози..

  15. Dobro, ovaj je oko 550KS, ali jebi ga. Jebi ga, ne mogu da moderniju Mečku poredim sa 10-tak godina starijim Manom, ali tu su neđe po potrošnji.
    Pored starih Aktrosa mi veli da je Eurostar dosta loš, mada ga nijesam nikad vozio.

  16. I da, pljuju ove nove Iveco Stralise na sav glas.

  17. Jesu vam ti kamioni sa manuelnim ili automatskim menjačem?

    Manuelni, mada svi šoferi danas traže udobnost, automatik i kao "bole ih noge". Onda na granici na ležaj i spavaju.

  18. Vele da nema od Renoa Mastera kamion sa užim sjedištima i neudobnijim ležajem. Što se tiče Iveka, on je nastao stapanjem nekolike firme, najviše mi žao Magirusa. A bilo je i slobodnih mjesta, jer su ugasili Hanomaga, Krup, Bussingm, pa se probio.

    Šta mislite o autobusima?
    Ja se za njih nijesam interesovao mnogo, iako mi jedan prijatelj vozi iste. Samo znam da su Setra 215HD, Mercedes O303 i Neoplan N116 sjajni autobusi.

  19. Miki prebodi mu režim, mora da ima dugme da se obore obrtaji.

    Kako to da uradim? Nemam baš nešto puno iskustva sa automaticima, a i posao je samo na određeno. Ja ga samo ubacim u D i vozim.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.