Prijava

Advokado, nadam se da ne piješ vodu koju si im sipao u akvarijum, jer ćeš i ti vrlo verovatno šetati bočno sa sagnutom glavom.
Ta što ti je nestala je možda evoluirala i postala leptir pa odletela, iovako žive dugo kao i leptiri.
Možda su ti crkle od gladi, trebao si im ipak malo pojačati ishranu, ne smeta im prejedanje koliko gladovanje.

Ako su isle prema gore, znaci da ti je slaba pumpa za vazduh i da nisu imale dosta u vodi. Toliko znam.

Ok. Kapiram da je verovatno problem voda. E sad kako da taj problem prevaziđem odnosno da lli mogu vodovodsku vodu nekako da pripremim ili šta već?

Jedino ako imaš onaj rezervoar za prečišćavanje, mislim da ga kod nas prodaje samo Alpha d.o.o iz Beograda, a ugradnja košta 770€. Ugrađuje se ispod sudopere, prečišćava vodu. Možeš otići i na neki izvor pa sipati u balon, al' cimanje ti je verovatno jednom nedeljno ići na izvor, ako ga nemaš u blizini.

Nzm to, ja iz bunara sipam.

Najprostije je da držiš u kanti mkara 24 sata (najmanje).

Ide i nešto soli, čini mi se al to na veliku količinu vode, ne moraš na manje.

A imaš sad u modernijim pet šopovima i preparate za pripremu vode.

Kupiš lakmus papir, vidiš kakav ti je ph u vodi, tako te stvari ispitaš.

Zlatna ribica može da preživi u fontani običnoj preko zime, kamoli u kući i akvarijumu. Zato prvo voda 24-48 sati da stoji, pa onda ribu u nju, od toga počni.

Ph vrednos vode te jebe. Pozdrav. Nema na čemu

Hvala. Biću slobodan jope da pitam.