Prijava

Posto sutra pocinje sezona Formule za '09. otvaram ovu temu za sve ljubitelje tog burzujskog, ekscentricnog, anti-ekoloskog, desnicarskog i elitistickog sporta, kojem se ja zbog svega gorenavedenog divim do imbecilnosti.
Ova sezona dolazi na krilima velikih aerodinamickih promena, vracanja na "slik" gume, uvodjenja KERS sistema za reciklazu energije izgubljene pri kocenju, a sve te stvari su poprilicno izmesale poredak moci u najbrzem cirkusu na svetu. Hondin tim, posle katastrofalne sezone prosle godine, (koja je velikim delom bila katastrofalna zbog priprema za dobru '09.), povukao se iz takmicenja, ali ne pre nego sto je svoj tim prodao Ross Brawn-u, nekadasnjem vodji Ferarija iz doba Sumijeve dominancije, koji je za mesec dana uspeo da obezbedi motore Mercedesa i trenutno sa najmanjim budzetom ima najbrzi auto - oba vozaca Brawn tima su na prva dva startna mesta za sutrasnju trku. Takodje, Meklaren je trenutno medju najlosijima, a Ferari negde pri sredini.
Ovde uglavnom treba da se prepucavamo oko toga ko je as, a ko nema pojma. Ja sam licno Ferarijev fanatik kroz 3 generacije porodicne tradicije, pa kazem da je Masa d best, fak d rest, ali ne mogu a da ne gledam na Brawn tim sa zdravom dozom simpatije.
Uglavnom, moje predvidjanje za sutra je da ce Brawn da zavrsi 1-2, pracen Webberom i Massom.

Videcemo koliko dugo ce Brown GP dobro funkcionisati. Imaju odlicne vozace i dobar bolid. Honda je na pocetku prosle sezone imala najbrzi bolid na pravcu pa nije napravila znacajnije rezultate. Svasta moze da se desi. Kao ljubitelj McLaren-a nadam se boljoj sezoni nego sto pokazuje pocetak.
Za mene je najvece iznenadjenje to sto su oba Red bull-a u top10, gde nema Meklarena.
http://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?yyyy=2009&mm=03&dd=28&nav_id=352551

Razlog zbog kojeg je Honda bila poslednja u prosloj sezoni je taj sto su videli da im je sasija dizajnirana sa greskom za 2008., pa su odmah poceli sa radom na novom bolidu, za nova pravila za 2009. BMW je imao slicnu politiku, ali su za razliku od Honde imali jedan od najboljih bolida na pocetku sezone, pa se veruje da su mogli da osvoje proslu sezonu da su se koncentrisali na nju, a ne na sledecu. Zato sada BMW i Brawn imaju najnaprednije automobile, a McLaren i Ferrari, koji su se klali prosle godine za prvenstvo i sve resurse trosili na osvajanje istog, imaju problema i imace ih u najmanje prvih 5-6 trka. Cak stavise, Australija je staza na kojoj ti problemi nece biti toliko izrazeni kao naprimer na sledecoj trci, za nedelju dana u Maleziji, jer je Melburn gradska staza gde dobar vozac moze da nadoknadi nedostatke svog auta.
Brawn zraci za sad, nema sta. Juce su uspeli da obezbede i prvog sponzora - Virgin. Ricard Branson, vlasnik Virdzina, ce licno da prisustvuje danasnjoj trci u boksu svog novog tima. Videcemo kako ce da se dokazu na punoj trci. Nadam se da ce se plasirati sto vise, dok god su ispod Ferarija. :)

http://www.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01362/button_1362904c.jpg

Mrzim trke koje prespavam. Che, aj napisi kratku analizu :)

Tesko je bilo sta da se kaze. Bice neizvesno, svakako. Mada, poznavajuci lik i delo Bransona, obicno covek napravi spektakl, za sta god da se uhvati. Tako da Brawn, titula, dupla kruna... Vrlo moguce.

Hmmm... nisam bas siguran. Ferari je imao brzinu, dok se Raikonen nije prisetio svog starog poznanika - zida. A poznajuci Ferari, mislim da im nece biti problem da stignu Brawn-a ove sezone. Meklaren je najavio pobedu u Spaniji, a to nije daleko. Ipak ti timovi imaju mnogo veci budzet od Brawn-a. Brawn prakticno ima godinu dana prednost u dizajnu nad Ferarijem i Meklarenom, ali oni imaju mnogo veci budzet, premda Brawn ima kadar koji poseduje iskustvo da im parira. Ruku na srce, Branson zna znaje, a o Rossu Brawnu da ne pricamo - tip je vodio Beneton i Ferari dok je Sumi zracio. Takodje, Vetel u Red Bulu izgleda kao veoma jak konkurent za pobednika veceg dela trka prve trecine sezone. Mali ne da vozi, nego ubija. Kad je u onom krsu od Toro Rosa osvojio Moncu prosle godine, a i sad bi bio drugi da ga onaj kombajnista Kubica nije sjebao, mogu da zamislim sta ce sve da radi. Mislim da bi Brawn trebao da izvuce maksimum dok moze, sto i radi. Ipak, ne vidim kako bi neko osim Ferarija mogao da osvoji 2009.
Nego celte, sta bi sa dva irska Edija - Dzordanom i Irvajnom? :)))

Ma najbolji je Kurd sa Ford Duratec-om, samo kad istrese pepeljaru, pa da ne mora da trese cigare kroz prozor...da vidiš ti tu vožnju, onda! :-D

http://images.drive.com.au/drive_images/Editorial/2007/12/06/06FordMondeo1_m_m.jpg

Doduše, nije ista boja "bolida" na slici, al' će da posluži...:-))

nije formula 1 ali je mnogo dobro da se istripujes

http://www.youtube.com/watch?v=Ta2RGNnIGfQ

Ha! Moj prvi i zadnji auto su na slikama ovde! :-)))

Prvi je taj mali plavi Moskvič za decu, a zadnji je Mondeo. Kad sam imao 5 godina dobio sam za rođendan taj Moskvič na pedale, pravi ruski.
Jel' znate da to nije bila plastična igračka, nego metalna, napravljena od pravog lima za automobile? :-)

kurd, kurd....
daleko bilo da je zadnji. jos ces ti automobile menjati. :)

Ne mogu da verujem... ja sam ga bas okacio jer sam imao isti takav kad sam bio klinac, samo beli. :))) Jedini sto mi je cale skinuo sofer-sajbnu, da ne bi presekao vrat u slucaju udesa, (jer sam, naravno, bio najbrzi moskvic na pedale na svetu).
Ako se dobro secam i ona svetla napred su radila na dinamu, ali nisam siguran. Mislim da imam negde slike, bas cu da probam da iskopam.

Ma jok, samo nabijam popularnost svoje teme. Mozemo da pricamo i o sisarkama, sto se mene tice. :)))

Che, i ti navijaš za Ferari. :)

e imao sam i ja tog plavog moskviiičaa :D

elem, javljam se sada pošto sam tek došao sebi posle batonovljeve pobede. Navijam za njega od kad se jos ferštapen povukao i ovo je tek drugi put kada sam stvarno mogao da se radujem :D

'AJMO BATONE 'AJMO BATONE BATONEEEEEEEEEEE ako nije bila puka sreća, ovo će biti lepa godina za mene, barem u tih prvih 5-6 trka :))) IDEMOOOOOOOOOO!!!!

Baton je dobar kad je prvi, zato sto ima veoma cist i tecan stil voznje i ne pravi greske. Ali kad treba neko da se prestigne, nije bas nesto. Stici ce ih Ferari, ali da li ce ih stici na vreme, pitanje je sad... A ponavljam, Fetel ce da pravi cuda ove godine.
A za Moskvica... nekad sam se osecao tako... unikatno sto sam ga imao. :D

da da, fetel je do jaja, skroz je kul. Pržiće on sigurno.

ALI SAMO BATON, znam da ima boljih, ali ljubav je ljubav, haha IDEMOOOO ZZZZUUU ZZZZZUUUUU!!!