Prijava

Interesuje me vaše mišljenje o tim, po meni, nebulozama. Moja drugarica ima buljuk takvih knjiga, Sam svoj majstor, Bud` krojač svoje sreće, Pripomogni sam sebi, i slični debilni naslovi (naravno ovi su izmišljeni jer se ne mogu sjetiti pravih)i neka treba Luiza Hej, il tako nešto. Svaki put blebeće kako su te knjige super i kako je ona sad super i bla, bla, bla, iako se ni na trenutak nije ništa promjenilo kod nje, sva razmišljanja npr o sebi i drugima su ostala identična, iako bi po tim knjigama, u najmanju ruku, poslije čitanja morao postati svetac.
Znam da kada god da je neki sajam knjiga postoji najmanje jedan štand sa svim tim kretenizmima, i da se ljudi sjate oko njega ko nenormalni.

Šta vi mislite?

Ja kad nisam imao net, a bio bez devojke, kupovao sam razne knjige da mi pomognu prilikom samopomoći.

Zajebavaš, jet tako? :)

Књиге о самопомоћи су брза храна литературе. Значи, на дуге стазе нездраве за дотичног конзумента.

te knjige su njesra, posalji je da cepa drva

Ал прво да прочита "Како да сама цепаш дрва".

Ma cura je super i kao što kažem nije se promjenila uopšte, ali povede li se priča o knjigama, samo o tome zna da priča. Koliko sam joj puta uvaljivala razne knjige, svih mogućih žanrova, ali joj nijedna nije bila zanimljiva. Jebo te ko da su od droge. Samo o njima blebeće.
Ne kontam kako ljudi mogu kupovati takve gluposti i kontati da osoba koja ih piše ima strašnu želju BAŠ NJIMA da pomogne. Možda i jeste tako, ne vjerujem da su te knjige napisane zbog para, garant šalju svu zaradu socijalno neprilagođenim osobama. :)

Ал прво да прочита "Како да сама цепаш дрва".

HAAHHAHHAHAH....Dobro si rekao...

Особе А, Б и В су много несрећне због нечега што не могу да промене. Особа Е, којој много требају паре и зна како да дође до њих, понуди особама А, Б и В свој производ. Особе А, Б и В купе производ, конзумирају га и постану много срећније (иако нису свесне због чега, јер ништа конкретно нису урадиле). После неког времена дејство производа престане да делује. Особа Е увиђа то и опет користи прилику да помогне себи. Продаје им ново, допуњено издање свог производа. Особе А, Б и В опет постају срећне и задовољне (и опет нису свесне због чега). Дејство опет прође, и тако у круг.
Самопомоћ је одличан начин да помогнете себи да дођете до пара продавајући оптимизам наивнима.

Никад користио, никад читао, и сматрам да је баљезгање чисто. Мада, тетка мог друга и њен муж узели неку књигу за остављање дувана, и ево престали да пуше већ јаче од годину, кажу да је због те књиге.

Ja ću onda morati kupiti knjigu sebi "Kako postati milioner u toku jednog dana samo intezivno razmišljajući o tome?"

Interesuje me vaše mišljenje o tim, po meni, nebulozama

Taj rad. Nebuloze. Ali, s druge strane, dobar bizMis. Aj mi da se skupimo i napisemo jednu, procenat kaizenu sto nas sastavi vake pametne. :)

Zajebavaš, jet tako? :)

Ne bre. Sad mi ne treba, imam net pa gledam onlajn, ne trebaju mi više knjige i video kasete.

"Како да ваше дете потпуно пређе из реалног у свет из маште. Пета корњача у пет корака"

"Kako postati milioner u toku jednog dana samo intezivno razmišljajući o tome?"

http://en.wikipedia.org/wiki/Think_and_Grow_Rich
Тата селфхелпа.

Knjige??? Ako bude neki film o samopomoći, možda ga i pogledam. Šalu na stranu. Imam odličnu knjigu o raznim instalacijama u kući, tipa postavljanje pločica, parketa, uvođenje struje i slično. Mladinska knjiga je izdala tu knjigu. Mislim odlična je jer je papir onako masivan i kada se užari, plamen na drvetu krene da gori i toliko mi se stopli kuća da je milina. Imam još par "stručnih" knjiga o psihološkoj pomoći tipa Opra(la) i njih čuvam za ove hladnije dane, bolje gore od ovog masnog papira na majstorskoj knjizi.

Класичан кретенизам.

Džanki, ima za tebe jedna knjiga. Pandan je s Marsa, Arčer sa Venere :p

Zmijo, mene si bacila u rebus, ali kako je Džankiju?

te knjige su "pick me up" štivo. znači, kad se skenjaš, to pročitaš i osetiš se manje bezvrednim. u tom smislu, isti učinak može imati dobar film (poput "happy go lucky") ili neka lepa muzika... ukoliko ti nešto u životu zaista ne štima, možda mogu da pomognu da stvari sagledaš iz nekog drugog ugla. s tim što je 80% tih selfhelp knjiga teško petparačko sranje... ali na kraju dana ni jedna knjiga ti ne može pomoći da budeš srećan i ispunjen....