Prijava

Jupiter je podaleko od Sunca, ali je zato ogroman u pičku materinu, pa možeš da ga vidiš. Inače ja sam tek pre nekoliko godina saznao da je jedini razlog što nas još uvek nije spičio asteroid upravo Jupiter koji zbog ogrome gravitacije većinu toga privuče na sebe.

ne usisava samo, nego tom jakom gravitacijom je i napravljeno da vremenom najveci broj asteroida se smesti izmedju marsa i jupitera, i u par tacki na jupiterovoj orbiti (lagrange points) da ne luta nasumicno sistemom i udara u sve u sta naidje.
https://en.wikipedia.org/wiki/Asteroid_belt#/media/File:InnerSolarSystem-en.png

a ovo za blizu-daleko. jupiter nam je tu negde, ako se uporedi sa saturnom, a pogotovo sa ostalim planetama iza koje su bas u picku materinu daleko u odnosu na sve.

sa svakom daljom planetom sve veci razmak izmedju njih, tako nekako funkcionise sve to.

Pa dobro ajde onda mora biti nekih vidljivih kratera na tom Jupiteru gle mesec izgleda ko sir a hiljadu puta manji... Gravitacija kažeš

Jer gas kad udaris ostane rupa, ima smisla

LOL kakvih rupa na Jupiteru,pa to je gasovita planeta.

Pssst teram kontru nije bitno da budem u pravu, inače me zanima baš dosta Jupiter zato hoću da čujem sve što celt ima da kaže o planeti kada je u "zaštititi integritet zdravog razuma nauke" modu
Gravitacija? Jel ima neki snimak gde se jasno vidi kako kometa/asteroid pravi svetlosni fler kao oni pri udaru u Sunce?

i sta sad, trol si za sve ovo sto lupas? u principu to sam se i nadao, tako da sve ok.

Naravno da je trol ali svi biramo da se ponasamo kao da nije jer je dosadno na sajtu

da, lepo si to reko.

i ja naginjem tome da je trol, ali u svetu u kom zivimo ne bi me nimalo cudilo da naidjem na nekog triforsa uzivo

Kelte, mozes li da okacis opet onu bombas ekstenziju, hocu da probam nesto a mrzi me da pisem ispocetka?

HANYANYA ~ FUWAAAH HOĆU ODGOVORE O JUPITERUUU

I da budeš ljut na mene što sam sumnjao u planetarne položaje

trifors, nikako da te nahvatam da mi kazes sta bi onda kad su se poravnali jupiter i saturn, ja ocekivao neki portali multidimenzionalni da se otvaraju nesto a ono kurac

kad smo vec kod jupitera

jupitko to je planeta varalica

trajfors kuje konja po mjesecu

možda bi ugledni član čekaonice JUPITERAC mogao nešto da nam kaže na ovu temu ako je tu sa nama

Kelte, mozes li da okacis opet onu bombas ekstenziju, hocu da probam nesto a mrzi me da pisem ispocetka?

nemam pojma gde je to, moraces sam.