Prijava

Zašto nema uspešnih crnaca u tenisu? Sestre vilijams su izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

Zato sto ih boli kurac za tenis.

izuzetak koji potvrdjuje pravilo

moracu da mudroserem.

ovo ne moze da se koristi tako sto pogledas nesto, smislis svoje pravilo, pa pogledas, ok ne uklapa mi se skroz... a-ha "izuzetak potvrdjuje pravilo"

ne znam kako su uspeli toliko da izsiluju to da se koristi kao pravi argument za bilo sta. u originalu je fora samo da ako je nesto navedeno kao izuzetak, a ne znamo pravilo sledi da postoji pravilo. a ne obrnuto, ako postoji pravilo, onda ono sto mi se ne uklapa je taj izuzetak koji potvrdjuje.

mislim da je prvo neki pijani sportski komentator to negde procitao pa ispao mnogo pametan kad reko nesto a ono ispalo obrnuto, i ostalo u narodu.

zanimljivo je da nisam uopste cuo toliko na veliko da se koristi u drugim jezicima, tako da je neka specificnost za nas.

Ima tu nešto, mnogo jasniji primer je plivanje; individualan sport, belci rulaju, nema tu razlike u klasi pa da kažeš nema uslove Barklijeva kći ili unuka da trenira plivanje jer je Barkli čamuga, nema uslova kurac moj, nego su tu druge mišićne grupe u pitanju, kako Ivana Marija Jelena Španović ili kako se već zove uvek osvoji evropsko a onda je sjebe neka sestra na svetskom, Vajt men kent džamp, blek men kent svim.
Pozdrav svim ljudima dobre volje, bez obzira da li su crni, žuti, braon, crveni ili normalni.

Ovo je najbolja ženska trka na 800m slobodan stil ikada. Kejti Ledeki obara sopstveni rekord po 37. put i to je samo po sebi fascinantno. Ali ova Madjarica što je ugrabila srebro je preslatka <3
https://youtu.be/GAGXNs0MXzI

inace tenis je skupa zajebancija. aj sto u pocetku treba placas licnog trenera detetu to i moze da prodje, al kad se dodje u situaciju da se prelazi iz amatera u profesionalce, to postaje mnogo skupo.

tako da od crnaca u americi imas sestre vilijams ciji otac je vec bio teniski trener pa bar to nisu morali da placaju, a verovatno i bio bogat vec, a ostale crnce uglavno imas iz evrope gde crnci kako tako zive normalnijim zivotom nego u americi pa mogu da priuste ovakve stvari.

mislim pogledaj porodice nasih tenisera.

ako bi kojim slucajem dao africkoj/brazilskoj itd deci da na veliko treniraju tenis a ne fudbal, drugacije bi to izgledalo naravno.

plivanje je primer sto kaze chevu gde crnci ne mogu da prodju jer imaju vecu specificnu tezinu od belaca (belci imaju vise sala). tenis je vise socijalna blokada za crnce.

za plivanje, bitno da imas dugacke noge i ruke, nosis cipele sa brojem 55, da si visok a i dalje lagan za svoju visinu.

Da ali u plivanju je mnogo manji broj igrača ili igračica koji mogu da doguraju do nivoa da žive od toga. Kejti Ledeki da radi 16 sati u Meku svaki dan bi pravila kintu koju pravi time što je fak of plivačica, dok 100-ti rangiran na WTA ili ATP turi može da odvede širu familiju na barem pola turneje i da im ostane za konoplju pride.
A isti nivo odricanja i znoja je u pitanju.

Jebi ga, gde treba fokus i pametan rad belci su bolji, gde treba talenat puta disciplina crnci su bolji.
Slično je i u muzici, ali džez su ipak izmislili Jevreji, braon ljudi. Arapi u principu, samo druge vere od većine.

stvar interesa. tenis je bas brutalan zato sto prvih 20 pokupe cirka 95% novca za igrace.
vec tu sto kazes 100ti, nije to neka para za ulaganja sto dajes, a pogotovo ako gledas koliko je sve ulozeno dok nisi nista zaradjivao.

plivanje jebi ga, nema 100ti na svetu al nema ni 5ti nesto posebno. sto kazes, bilo koja karijera gde bi ulozio truda ko u to plivanje bi vratila vise kinte.

Vaterpolo je jedini gori, ali to je opet timski sport.
A šteta, mnogo bolji sportovi za lično oblikovanje od tenisa. Plus imaju i neku upotrebivu primenu u rl.

kad sam saznao da vecini olimpijaca te igre dodju kao ekskurzija, plati ti drugi smestaj, jebete se tamo itd, trazis da izadjes sa posla da odes na olimpijske igre, a onda izadjes i 50k ljudi navija za tebe tu i gledamo na televiziji i mislimo sad to nesto kul a u rl su to uglavnom treneri po teretanama i slicno.

fudbal jedino nesto sto donosi veliku kintu gde god da si profesionalac. isto i kosarka/hokej i tako to, al za to moras prvo u ameriku, ovako jesu to dobre plate, al opet kao neko ko igra 2. portugalsku ligu fudbal.

lik sto radi u teretani ovde bio na olimpijadama kao dzudista. nema od toga karijera.

Zato sam ja sve to oterao u kurac kad sam došao u neko razumno doba, open water je trve kvlt plivanje, ovo ostalo je žan klod van dam balet neki, kad već jedeš govna uzmi kašiku a ne viljuškom pa da ti pola ispadne, nema kinte ne znam koliko da si dobar tako da se odmah pomiriš s time, ne znam programiraj, budi optičar ili tezgaroš ili oboje, donesi hleba nasušnog na trpezu na neki drugi način ali da te neko probudi u 3 ujutro možeš da iskrivljen preplivaš 7km na otvorenom moru i da pitaš da li treba još da se pliva, e to mi pruža čvrst san pravednika.

izgleda da je Porfirije novi patrijarh, sveti duh odlucio

celt
izuzetak koji potvrdjuje pravilo
moracu da mudroserem.

ovo ne moze da se koristi tako sto pogledas nesto, smislis svoje pravilo, pa pogledas, ok ne uklapa mi se skroz... a-ha "izuzetak potvrdjuje pravilo"

ne znam kako su uspeli toliko da izsiluju to da se koristi kao pravi argument za bilo sta. u originalu je fora samo da ako je nesto navedeno kao izuzetak, a ne znamo pravilo sledi da postoji pravilo. a ne obrnuto, ako postoji pravilo, onda ono sto mi se ne uklapa je taj izuzetak koji potvrdjuje.

mislim da je prvo neki pijani sportski komentator to negde procitao pa ispao mnogo pametan kad reko nesto a ono ispalo obrnuto, i ostalo u narodu.

zanimljivo je da nisam uopste cuo toliko na veliko da se koristi u drugim jezicima, tako da je neka specificnost za nas.

Ne koristi se nigdje kao kod nas, jer mi urođeno mrzimo pravila i institucije svake vrste :-)

Ja namerno napisao to kao zajebanciju, sestre vilijams ojebale sve u tenisu.

Al nisam očekivao da se neko ovoliko trigeruje. Xd

Valjda braća Vilijams?