Vukajlija u medijima

  1. Elem u nedeljniku Grad iz Kruševca redovno izlazi rubrika koja je posvećena Vukajliji.

    Kakve lopuže, ni traga od adrese sajta, a poster naravno isečen. Definitivno je vreme da nađem advokata.

  2. Kaizene, nisam siguran da je naš krivični zakon pokrio elektronske medije do te granice. Nego, blago meni, namontiraj ti neki vodeni žig da se ugravira pri upload-u postera, pa onda juri advokata.

  3. Nego šta nego advokat. Evo kako se navodi adresa sajta u civilizovanom svetu:
    http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15055398,00.html

  4. Korleone

    Kaizene, nisam siguran da je naš krivični zakon pokrio elektronske medije do te granice. Nego, blago meni, namontiraj ti neki vodeni žig da se ugravira pri upload-u postera, pa onda juri advokata.

    Jeste, pokrio je.

  5. А шта кад други набаве адвокате? А?

  6. А шта кад други набаве адвокате? А?

    Ne razumem šta je ovo trebalo da znači. I lopov ima advokata, što ne znači da će pobediti.

  7. Kakve lopuže, ni traga od adrese sajta, a poster naravno isečen. Definitivno je vreme da nađem advokata.

    Čoveće, imaš ovde gomilu pravnika. Do skoro si imao jednog i u mod timu.
    Vidi nešto, dogovori se sa nekim ko poznaje sajt, a ne da uzmeš nekog nrd pajvana koji ne zna ni da upali komp.

    Čemu socijalni sajt ako ne možeš da potegneš neke veze? :)

  8. Ne razumem šta je ovo trebalo da znači. I lopov ima advokata, što ne znači da će pobediti.

    Може. А може и неко од кога је украдена нека фора па објављена овде да има адвоката. Наравно, таквих случајева је јако мало, ал никад се не зна...

  9. Ne pričam o krađi fora nego su celu sekciju nazvali kao sajt i ceo sadržaj je copy pastovan. Upućen sam dovoljno da znam da bih mogao da ih tužim za ovo.

  10. Da bi nekog mogao da tuzis mislim da bi trebalo da na sajtu pise neko upozorenje da je sve zasticeno autorskim pravima ili nesto u tom fazonu a i to treba naravno nekako zastititi a ne samo da pise.

  11. Do jaja, taman kinta za jači server :P

  12. Е у том случају, гони их до последњег динара. Ако треба сведока, само јави.

  13. Da bi nekog mogao da tuzis mislim da bi trebalo da na sajtu pise neko upozorenje da je sve zasticeno autorskim pravima ili nesto u tom fazonu

    Pogledaj dno stranice:

    Copyright © 2007-2011 Vukajlija.com. Sva prava zadržana.

    I ne lupetajte gluposti više. Može da tuži jbt, i to dobre pare da dobije.

  14. Dobro gamby jebote nisam video ne moras sad da me tuces...

  15. Danas je oko 15.00 čitana strana sa odabranim defkama na Radio S emisiji "Tuc Muc", čuo sam 92 93 94 i Bingo iz Beograda, a bilo je još... eto da i ja nekog prijavim :)

    EDIT: ne znam da li su rekli da je sa Vuke, upao sam kasno u emisiju...

    EDIT 2: onda je OK, pošto mi baš bilo truba, ljudi su se ludo zabavljali, a i ja s njima :)

  16. To je redovno na radiu S.
    Kažu da je sa vukajlije.

  17. Ne znam da li je spomenuto vec, ali video sam u jednom broju Mozzart novina (nzm tacno koj broj) nekoliko definicija, blago izmenjenih npr: pao je s tim da je dodata 51. godina kad joj je muz pao na tiketu (baj d vej, sve dorade su uzasne). Nigde se ne spominje vukajlija, a cak je i naznacen neki lik kao autor...
    A sto se tice autorskih prava i tuzbe: Autorska prava se sticu samim stvaranjem dela. Naravno, bitno je da to delo saopstis na neki nacin. Dovoljno je cak i usmeno (s tim sto bi tad bio problem u dokazivanju). Tako da je tuzba moguca. Ne bih sad da davim detaljima...

  18. tri postera sa Vuke bila u vestima na b92...ovi o Đokoviću...

    postali ste saradnici stranih plaćenika...:))

  19. Jel spomenut sajt?

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.