Prijava

a) Slobodan Milošević
b) Franjo Tuđman
c) Alija Izetbegović
d) SAD i druge velike sile
e) glup narod koji je nasjeo na retardiranu nacionalističku propagandu
f) svi političari iz regiona odreda
g) multinacionalne kompanije
h) tajna društva , obavještajne službe, novi svjetski poredak, svjetski geopolitički stratezi
i) akademici koji su sastavili Memorandum SANU
j) medijske kuće (što strane što domaće)
k) Albanci, oni su sve zakuvali
l) niko konkretno, rat je bio neizbježna posljedica istorijskog razvoja na ovim prostorima
m) domaći tajkuni, kriminalci, profiteri
n) niko od pomenutih
o) Vatikan

Dakle šta mislite, ko je tu ključni igrač? Ko je presudno uticao na to da dođe do ratova i bez čijeg učešća se rat vjerovatno ne bi ni desio?

EDIT: Dodao sam i Vatikan

Brate nisi spmenuo Katolike. Oni su krivi!

Edit: VAtikan, papa i crnci!

Sve zajedno. Naporan si Jovicicu. LOCK.

a, b, c, d, i malo e, u kombinaciji.

niko konkretno, rat je bio neizbježna posljedica istorijskog razvoja na ovim prostorima

us pomoc ostalih sa liste

A šta ti Jovičiću misliš? Ko je kriv najviše, i zbog čega... zakuvaj malo a ne samo anketa varijanta...

a gde je cija? cija je kriva za sve

E ovako, ja mislim da iako oni nisu ništa direktno krivi, veoma mnogo su na početak rata i kuvanja uticali oni akademici što su sastavili Memorandum. Da nije tog memoranduma, koga je zvanična vlast u početku ismijala, mislim da se Slobo ne bi osjećao toliko ugroženim i ne bi bio toliko radikalan na Kosovu, kao ni u politici prema ostatku Jugoslavije. Treba znati da je taj Memorandum nastao još 1986. tako da je to jedan od prvih događaja koji su vodili ka kuvanju. Mislim da je nacionalizam u Hrvatskoj i BiH ipak nastao kao reakcija na srpski nacionalizam, a za genezu srpskog nacionalizma je taj memorandum dosta bitan.

Islandjani su najvise krivi

CIA ti spada pod obavještajne službe, mada mislim da zezaš.

zezam se.
za cepanje ne znam ko je kriv, mozda je i moralo da se desi, ali za onoliko krvoprolice su krivi povodljivi muslimani na celu sa alijom, potpomognuti od USA.

slicna stvar u libanu sad...

KO se najviše okoristio ratom, ko je najveću kintu izvukao, materijalnu dobit... taj sve sjebo

Kriiiivoooo je moreeeeee...

dddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd!!!!!!!!!!!

Takođe, Albanci su dosta krivi jer su decenijama zakuvavali na Kosovu, možda su imali i pravo jer su zaista bili apsolutna većina, a tretirani kao manjina. Ubrzo nakon Memoranduma, još više im je sužena autonomija. A onda su krenuli maltretirati Srbe, još intenzivnije nego prije. A to je probudilo Slobin nacionalizam, koji se odrazio i na Hrvate.

Mada vjerovatno su i Hrvati, nevezano za Slobu, osamdesetih ozbiljno planirali stvaranje svoje nezavisne države.

A šta mislite da li se i kako rat mogao izbjeći?

Sta bre Albanci imali pravo jer su vecina, a tretirani kao manjina? Ja ne shvatam sto su Kosovo i Vojvodina uopste pokrajine? Manjina si sve dok te nema vise od maticnog naroda. Sto Meksikanci nemaju pravo iako su vecina u Kaliforniji, Novom Meksiku, Arizoni, Teksasu itd?

EDIT: Ko ih jebe. Ja bih sve to po kratkom postupku. Kao sve prave demokratske zemlje :)

A šta mislite da li se i kako rat mogao izbjeći?

Тако што не бисмо ратовали.