Prijava

Добро видиш Луди Чаче.. НИЈЕ ЦРН!!

Ja koliko vidim na ovoj slici gore Sv. Sava je pomalo braonkasto-riđ, a ne crn, al ajde.

Толико о познавању историје.

Ja koliko vidim na ovoj slici gore Sv. Sava je pomalo braonkasto-riđ, a ne crn, al ajde.

То је рек'о сликару да га наслика тако. Камо фотке?
Зато не верујем у уметност пре него што је измишљен фотоапарат. Не верујем ни данад због Фотошопа, али ајде...

Mislim da je nezahvalno da gledamo na osnovu fresaka vladara jer ako se neko mešao sa drugim narodima to su bili oni.

Оженим ја Кинескињу, добијемо дете и већ сам драстично променио генетску слику свих њених будућих поколења.

Grešiš Džimi, nije to baš tako. Crnkinja i belac mogu da imaju belo dete, pa čak i nikad da se ne rodi crnče u kasnijim generacijama iz te porodice. Ima tu neka fora sa dominantnim genima, samo sam zaboravio tačno kako to ide.

Замисли, одбије жена да општи с Турчином у оно време? Запечатила би своју судбину. :)

To da su nam Turci toliko jebali žene se baš dovodi u pitanje u poslednje vreme, tako da je trenutan stav da je slična verovatnoća da je istinito kao da je Kraljević Marko delio vino sa Šarcem i ubio onog Turčina koji je imao 2 srca.

ТО ЈЕ ЈЕБЕНИ СТЕФАН ПРВОВЕНЧАНИ! У ЧЕМУ ЈЕ ВАШ ЈЕБЕНИ ПРОБЛЕМ!?

Navodno su bacale decu dobijenu sa Turcima, u šta ja sumnjam:)

То са бацањем деце је опака будалаштина. Као и оно са сечењем прстију како не би отишла деца у јањичаре. Па, сигурно да је за дете много боље да буде професионални војник, да живи као краљ у паузама између борби, да једе рахатлокум и јебе турске курве по харемима, него да живи у некој српској кући од блата. :))

Stefan Prvovenčani nije imao majku strankinju kao ni njegov otac Stefan Nemanja,ali opet freska nije siguran dokaz...Istorija je takva nauka da mi možemo da se raspravljamo o sto kuraca i da ne saznamo nikad ko je u pravu.

То са бацањем деце је опака будалаштина. Као и оно са сечењем прстију како не би отишла деца у јањичаре. Па, сигурно да је за дете много боље да буде професионални војник, да живи као краљ у паузама између борби, да једе рахатлокум и јебе турске курве по харемима, него да живи у некој српској кући од блата. :)

А зашто мислиш да су тадашње жене имале исто поимање Српства као ти данас?

Па Џими, свакако то није одлучивало дете. Зато мислим да је то са осакаћивањем деце истина.

To da su nam Turci toliko jebali žene se baš dovodi u pitanje u poslednje vreme, tako da je trenutan stav da je slična verovatnoća da je istinito kao da je Kraljević Marko delio vino sa Šarcem i ubio onog Turčina koji je imao 2 srca.

Imao je 3 srca i zmiju na njima a Marko ga je na kvarno ubio pa je posle plakao.

Grešiš Džimi, nije to baš tako. Crnkinja i belac mogu da imaju belo dete, pa čak i nikad da se ne rodi crnče u kasnijim generacijama iz te porodice. Ima tu neka fora sa dominantnim genima, samo sam zaboravio tačno kako to ide.

Тачно. Што не гарантује да ти црнче неће да се роди после 10 генерација нпр.
А можд дете једноставно и мулат да буде. Полуобојено. :))

To da su nam Turci toliko jebali žene se baš dovodi u pitanje u poslednje vreme

Образложи. Зашто се доводи у питање?

Као и оно са сечењем прстију како не би отишла деца у јањичаре.

Ovo je usko povezano sa onim što sam malopre rekao. Žene su se dobrovoljno arčile sa Turcima, a ne ono nasilno kao svaka riba ima prvu bračnu noć prvo sa nekim Turčinom.

Isto tako je i sa janjičarima. Sve se više misli da su oni isključivo dobrovoljno odlazili u tursku vojsku, te se time objašnjava zašto su neki Srbi imali jako visok položaj u turskoj vojsci. Realno, da li bi oteti čovek sa statusom roba mogao da ima sekundarnu funkciju u državi za koju robuje?

Образложи. Зашто се доводи у питање?

Evo objasnih u postu iznad, tj. ispod tvoj posta. :)

Pa neke od vođa ustanka su pravili haremove od zarobljenih muslimanki, Milenko Stojković je imao preko 30. A čovek pravoslavac šatro:) Ko zna, mozda bila takva kultura i takvi su bili evropski standardi.

А зашто мислиш да су тадашње жене имале исто поимање Српства као ти данас?

Ја мислим да сам ја чак и већи патриота и националиста од њих. (иако нисам патриота, нити националиста)

Треба имати на уму да су те жене у оно време 100% биле необразоване и неписмене, те да им је главни приоритет у животу био да презиме зиму и прехране децу, нахран екокошке, па би то чиниле по сваку цену. Не верујем да је у њима постојао неки 'понос', па да им буде понизно да буду с Турцима, који су за тих 500 година факат били на вишем цивилизацијском ступњу.

Будимо реални.

Isto tako je i sa janjičarima. Sve se više misli da su oni isključivo dobrovoljno odlazili u tursku vojsku, te se time objašnjava zašto su neki Srbi imali jako visok položaj u turskoj vojsci. Realno, da li bi oteti čovek sa statusom roba mogao da ima sekundarnu funkciju u državi za koju robuje?

Јесте. Клинац од 6 година добровољно иде у отоманску војску. Није него.

Оженим ја Кинескињу, добијемо дете и већ сам драстично променио генетску слику свих њених будућих поколења.

Да. Али то никако не значи да си променио генетску слику целе јебене Чајне.
Турци су несумњиво трсили српску женскадију, али није свака друга жена закевила од турског паламара. Значи нема шансе, поготову јер су Турци били стационирани углавном по већим (стратешки важнијим) местима, а већина Срба је живела по планинама. Знам, ето, да не постоје подаци да је у мом крају било неке веће турске војске, сем намесника који су убирали харач. Причао давно професор историје нешто о томе.

А чињеница је да су жене курве и да би се у то време појебале с Турчином и за мало рахатлокума, а камоли за друге привилегије.

Чињеница? Јебига, ја мислио озбиљно се дискутује.
Ја не бежим од тога да имам турске крви, мање или више. Чак, и сам сам изгледом Турчин 100% више неко Герман или Словен. Само кажем да нигде још нисам прочитао или чуо да су Срби директни потомци Турака, на шта се овде алудира.

Ma šta su znale te žene o srpstvu.

Iste te žene su pošto su živele u patrijarhalnoj sredini,isto tako mogle i da bacaju tu decu ako im muževi narede zbog netrpeljivosti prema turskim uzurpatorima.