Prijava

Ево, данас се навршило 40 година од Морисонове смрти под, још увек, не баш разјашњеним околностима. Добар је тренутак и да се подсетимо на оно што су он и Дорси оставили у наслеђе генерацијама љубитеља добре музике.

Иако је реч геније данас олако схваћена и лепи се уз свакојаке појаве (спортисте нпр), мислим да не бих погрешио, а ни рекао велику мудрост тиме да је Морисон један од ретких генија поезије у овом, музичком, појавном облику.
Он и феноменалан бенд који је имао иза себе, сигурно су били и до данас остали један од најутицајнијих и најквалитетнијих састава.

Која су ваша мишљења о њима, првенствено Џиму?
Поделите омиљене песме, стихове, неке приче и митове које знате о Морисону и тако то.

Јел читао неко шта од постхумно објављених Џимових збирки песама?

Наравно, ''The End'' је у оваквим причама незаобилазна ставка.
Песма која је, поготову лајв перформанси у Џимовој режији са измењеним текстом, покренула многе хајке на Морисона, сличне оној на Џудасе нешто касније и питање о томе да ли је полудео или је увек био луд. Ваше мишљење и тумачења ове песме?

-----------------------------------------------------------------------------------------

За почетак, да напишем ја коју.
Дорси су ми одувек били у врху. Некад (у средњој) вероватно пуно занимљивији него данас.
Krieger-ов риф из ''love me two times'', Manzarek-ове непрејебиве солаже на ''light my fire'' и ''break on through'' на оргуљама, као и песме ''waiting for the sun'', ''roadhouse blues'', ''break on through'', ''riders on the storm'' су ми, као и већини вероватно, хајлајтс.

Ja ga cenim zato što je nejlovao Grejs Slik. GREJS SLIK jebote. Jes' da je sada ružna i debela..

GREJS SLIK jebote.

Ту треба узвичник на крају. Ја би је сад нејлов'о, у част и сећање онога што је била. Краљица психоделије! :)

Čitajte poeziju! Meni je njegova simbolika neprevaziđena. Čitao sam par originalnih zbirki, uglavnom pozajmljenih, jer ih kod nas bukvalno nema nigde. Ničeova sonata je zaista intrigantna.

Ne bih ništa izdvajao. Jer to zaista nije moguće.

Od post doorsa mi se jedino dopada pesma Verdilac, peva je Manzarek, tekst je očajan ali je ja volim (:

Бруталан бенд. Добри текстови. Џим је царина, Манзарека волим скоро подједнако.
Поезија му је, додуше, мање-више клоња.

Manzarek-ове непрејебиве солаже на ''light my fire''

Мени уводни соло звучи као музика са оних кинеских срања што се каче на новогодишњу јелку ололололо

Шалу на страну, мени је код њих увек била занимљива једноставна а примамљива музика. Некако те баш то наводи на размишљање и привлачи те.
А стари Џим је, бем ли га, био добар песник, а и имао је добар глас. Неисфорсиран, неисфолиран, а опет један од најбољих.
Имам њи'ову мајицу, да се похвалим :)

Мени уводни соло звучи као музика са оних кинеских срања што се каче на новогодишњу јелку ололололо

Е, сад, шта је старије? :) Хипицима дефинитивно није тако звучало, они нису ни знали да Кина постоји, као и обрнуто. :)

Мени звучи к'о циркус неки или луна-парк. Ал' онај из хорор-филмова.

Хипицима дефинитивно није тако звучало, они нису ни знали да Кина постоји

Ма немој, а она њихова опседнотост источњачким филозофијама? :)))
Но, да не одемо претерано у офтопик... Ја сам одувек 'тео такве оргуље какве је свирао Реј Манзарек. Мој ујак има Јамаха оргуље из '77. које имају приближно сличан звук, али ни близу тако препознатљив.

Manzarek, vox kontinental hammond i fender bas klavijatura. Lik ima stila i previše dubok glas. Ali jebe.

http://www.youtube.com/watch?v=f9cUrc7Y3DE

E,jel znate kako moz da se kupi Morisonova zbirka pesama kod nas?Jel ima toga uopste?

Svaka cast na temi...moj omiljeni bend...mislim da znam sve njihove stvari od osnivanja do morisonove smrti...jednostavno svaka mora da kida,pogotovo kad si navaren...neprejebiv bend sa najkidackijom muzikom.

Rajdrs on d storm
Brejk on tru tu di adr sajd
Di End
Lajt maj fajr
Strejndz dejs

To su mi njihove omiljene stvari,ne znam koja mi je omiljenija,svaka kida preterano na svoj nacin,ove sto su manje dobre isto kidaju...moj savet je da pustis BILO KOJU njihovu stvar dok rivas.

Jel gledao neko film...film kida i objasnjava.

Sarma, čitaj na engleskom na netu.
Vi Srbi bi samo nešto da kupujete.
A stoji vam dva klika od vas.

http://allpoetry.com/poem/8578969-The_Celebration_Of_The_Lizard-by-James_Douglas_Morrison

Tonre, ako si gledao Stounov, moj si čovek, razvalio je Deppov.
Inače mislim da su filmovi o bendovima režirani u formi dokumentarca sranje.
Ali to je samo moje mišljenje.

Slazem se,gledao sam oba film i dokumentarac i Stounov film je mnogo bolji...taj film jebe.Odgledao sam vise puta.

СИ ЈУ ОН ДИ АДР САЈД РЕЈ!

http://youtu.be/BMwLb5b8Kuc