Prijava

Hahahahahahahahahahaha...car si.

ja kad pustim bobana, mogu 'ektar njivu za sat vreme da izorem !!!

Šund do šunda JTU!
:zgrožen:

:ударам те лепезом кучко!:
Престани да малтретираш моју музику!

Deep Purple-Fireball
-Један од њихових квалитетнијих албума,иако је прошао прилично незапажено(јер је изашао после,,In rock''а пре,,Machine head'').
Jefferson Airplane-Crown of creation
-По мени,једно од бољих остварења хипи ере,како технички тако и суштински.
Jethro Tull-Aqualung
-Професионални музичари,добра продукција,занимљиви текстови и аранжмани-све то чини овај албум остварењем које морате имати у колекцији.
Lynyrd Skynyrd-Pronounced/Second helping
-Прва два албума веселих јужњака чије се песме некако брзо примају,лако улазе у уши и као да су створене како за скакање тако и за севдах.
Motorhead-Bomber
-Хард рок остварење коме нема премца-брзо одсечно-ма,типично Моторхедовски.
Ozzy Osbourne-Blizzard of Ozz
-Његово прво соло остварење,које је,поред њега,у музичке воде лансирало и гитаристу Рендија Родса(који је,нажалост,убрзо трагично настрадао)и одредило му даљи пут.
Pink Floyd-Animals/The wall
-Два потпуно различита албума,сваки конципиран на свој начин,са различитим темама,технички и продукцијски савршени-ово морате имати.
Queen-A night at the opera
-За оно време,изузетан продукцијски експерименат,који се одмах по пуштању у етар примио код слушалаца и створио појам Фредија Меркјурија као ненадмашивог певача.
Dio-Holy diver
-Још једно од хард рок остварења које је сцени подарило неке од најбољих музичара икада(Вивијана Кембела,Џимија Бејна и Винија Еписа).
Scorpions-Love at first sting
-Албум који је немачке рокере лансирао у стратосферу,а публици подарио неке незаборавне хитове.
Spinal tap-Break like the wind
-Блуз-хард рок ветерани одбијају да се предају пред налетом гранџа и фурају свој стил,који не пролази незапажено.
Stevie Ray Vaughan-Couldn't stand the weather
-Савршени блуз албум гитарског великана,који је чак мало истраживао и неке џез мелодије и тиме се утиснуо у звезде.

А од мало тежих ствари:
Annihilator-Alice in hell
-Првенац канадских трешера,који истовремено одише мелодичношћу и језом.
Anthrax-Spreading the disease
-Савршен албум,кратак али јебитачан.
Bombarder-Bez milosti
-Други албум сарајевских метал пионира,обавезно штиво за све металце старог кова.
Cannibal corpse-Eaten back to life
-Албум који је,заједно са другим групама тог времена,одредио читаву потоњу сцену и тиме постао обавезна лектира за све тресоглавце.
Celtic frost-Into the pandemonium
-Експериментални албум швајцарског трија,који је зашао н непознато и-преживео.
Destruction-Release from agony
-Приметно зрелији звук и боља продукција уз једнаку агресивност чини да је овај албум тражен на све могуће начине.
Heller-Heller
-Српски треш метал првенац с краја 80их,који је и даље омиљен упркос крш продукцији.
King Diamond-The eye
-Концептуални албум злокобног Данца који је својим радом утицао на све потоње генерације метал музичара.
Megadeth-Rust in peace
-Креативни врхунац Дејва Мастејна,који се и на овом албуму оштро разрачунава како са политиком,тако и са својим демонима.
Nuclear Assault-Survive
-Албум који шаље јасну поруку да нешто треба учинити пре него што планета пропадне;трешерски јебитачно.
Overkill-Under the influence
-Прави треш албум који описује трешерски начин живота-обавезно штиво.
Sodom-Agent orange
-Савршен баланс између брзих,бруталних и певљивих ствари,уз карактеристичан вокал;допашће вам се сигурно.
Venom-Black metal
-Да није било њих,не би било ни осталих екстремнијих форми метала,а овај албум само потврђује ту чињеницу.

"PJ Harvey - White Chalk - најтужнији албум који сам икада чуо, увек и заувек."- potpisujem.

Не можеш да замислиш колико ми је дуго требало да преслушам цео албум.
На мору ми је, ове године био лебац, само сам то слушао.
И дуго ми је, уопште и требало да скинем све песме (на пример To Talk To You и даље не смем да слушам). Али је вредан албум. Прекрасан, у ствари...

Znaš li ti da nisam smela godinu dana da ga slušam, naročito To Talk To You, Piano i Grow? Tek sam se krajem prošle godine osmelila, i od tad ga ne puštam. Ljudima koji su u govnima preporučujem prvo da izađu iz te faze, pa tek onda da preslušaju album. Samo genije može ono da ti uradi :-)

Наравно...
ПЈ и јесте геније и много ми је драга. Мене она увек баш ували у депресију, када слушам Чалк...без обзира био расположен, или не.

Morala sam da ga pustim :-)

Tool - AEnima (iako mi je tesko da izdvojim bilo koji TOOLov album)
Isis - Panopticon
Isis - Oceanic
Borknagar - The Archaic Course (malo tvrdje)
Perfect Circle - Mer de nomes
Vader - Reign Forever World (isto malo tvrdje :))
Vintersorg - Visions from the spiral generator
Katatonia - Last Fair Deal Gone Down
Nile - In Their Darkened Shrines