Kviz - ''Istorija''

  1. Jeste, bubonska kuga, priznaću ti :D Inače, francuzi su je zvali Le mort bleu, što znači Plava smrt, ali oni idioti od Žabara su to prevodili kao crna. Leš nije nikada bio crn, samo bi pomodreo.

  2. aaaaaaaaawww pogodio sam
    evo postavljam za min

  3. Odakle, prema predanju, pocite porodica Julije u kojoj je inace rodjen Gaj Julije? Ili ako vam to nije poznato, odakle cezaru nadimak cezar?

  4. из троје од енеје.

  5. Za Cognomen Cezar postoji dva verovanja: Prvi je da je jedan od predaka ubio slona u drugom punskom ratu, a pošto se slon na kartaškom kaže Caesur, odatle je došlo Caesar. A drugi mit je da je jedan od prede Gaja Julija Cezara bio rođen na caesus, odnosno da je isečena utroba (carski rez) da bi beba izašla.

  6. Колико ја знам Цезар значи космат. А Јулији су доведени у Рим ваљда после разарања Алба Лонге, а они сами воде порекло од Јула, то је син Енеје и Лавриније, ћерке краља Латина.

  7. из троје од енеје.

    Dejvid prvi tacno odgovorio na prvo pitanje a vazno je biti prvi, u svemu.

    Venc i ovo tvoje je inace tacno

  8. лоло

    објасни појам стара србија.

  9. Стара Србија је територија данашњег Косова и Метохије, Рашке области. Јужне Србије и Македоније. Назива се тако јер је тај простор био значајан у средњовековној српској историји, а касније је означавао простор који модерна Србија освојала и припојавала од Турске у ратовима од српско-турских закључно са Балканским ратовима.

  10. ти си видим трениран на филозофском, јесте.

  11. Трениран јашта

  12. daj šta vi pričate, đe je pitanje?

  13. Зар треба да будеш на филозофском да би оно знао? :в

  14. ма не него звучи буквално ко један професор.

  15. Кога је папа Иноћентије III ословљавао као краља Дукље и Далмације?

    Хехе мада ми је то остало из средње за Стару Србију.

  16. Јесте, терај даље.

  17. Kojoj porodici je pripadala žena kralja Uroša I?

  18. Je l to Jelena Anžujska ili sam upravo lupio basx?

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.