Prijava

ubo sam konačno, evo jednog zanimljivog
Kako se zove germanski kralj koji je 476. zbacio Romula Avgustula sa vlasti, čime je prestalo da postoji Zapadno rimsko carstvo?

Одоакар, Острогот.

Karlo Veliki? Mada, on je kasnije živeo ako se dobro sećam..

David je tačno odgovorio.

ма да брате Карло је од 768 до 814, и само да напоменем да то знам без гуглања. који сам историчар јебо те.

Pa zato kažem kasnije, rek'o možda je on :) Pitanje molim :)

ево надовезивање.

која јерес је била највећи проблем германских народа у епохи Сеоба, због које нису никада могли да установе чврсту државу и стабилност јер је та њихова вера била у сукобу са правоверним хришћанством затеченог римског становништва?

Да није Евтихијева монофизитска јерес?

није ал близу си.

јесте Шанзаме.
то је вероватно главни разлог дугорочног неуспега многих германских народа.
цепај.

Šanzamme, pitanjee :)

Чекај бре, видиш да копа по књигама, сад ће да извуче неко, ни боготац неће знати да одговори... лолол

Sad ce da nas pita kako se zvala trafikantkinja kod koje je Jelena Anzujska kupovala lepota & zdravlje.

Hahaha... baš sam razmišljao neko teško, koje sam i ja jedva na studijama otkrio, ali neću. :)
Koji rimski vojskovođa je zapao u nemilost Nerona zato što je zaspao za vreme njegovih pesničkih recitala?

E jebem li ga, Gaj Julije dok je bio klinac lolo. Blage veze nemam :) S obzirom da sam fizičar, sasvim solidno poznajem istoriju. Valjda.

EDIT: Skont'o sam koliku sam glupost odvalio s obzirom kad su živela obojica xD

Gaj Julije Cezar je tad vec odavno istrulio.

Шанзаме ти студираш историју?

Jok, arapski. Ali ima pun rac sitnih istorijskih govnarija...

Aj daj neku psovku na arapskom.