Prijava

Dokaz za kvalitet ili samo jedan nekvalitetan artikal na tržištu?
Da li mislite ako nešto kupite u butiku/sportskoj opremi/prodavnici da je po kvalitetu bolje od onoga što možete da kupite u kineskoj radnji?
Zabluda ili šta?
Koje zemlje proizvođači su kod vas omiljene?

Da li mislite ako nešto kupite u butiku/sportskoj opremi/prodavnici da je po kvalitetu bolje od onoga što možete da kupite u kineskoj radnji?

Da.

Koje zemlje proizvođači su kod vas omiljene?

Iskreno, ne obraćam pažnju al' srećan sam kad vidim made in Vijetnam.

Iskreno, ne obraćam pažnju al' srećan sam kad vidim made in Vijetnam.

I ja :D

Колико пара толико музике. Могу и они добро да направе, али не за 500 динара.

To je glupo generalizovati da su proizvodi iz Kine lošeg kvaliteta. To nema veze sa samom zemljom nego od kompanija koje imaju svoje ogranke tamo.
Kao i svuda, imaš fabrike koje pilićare i ne brinu o kvalitetu a ima i onih koji rade kvalitetno.
E sad, Azijska jeftina radna snaga i laka dostupnost sirovine čine da se kod njih proizvodi velik broj proizvoda široke upotrebe.
Sam kvalitet ne zavisi od toga odakle je proizvod nego od kvaliteta izrade i samih sirovina.
Sam granice između kvaliteta i nekvaliteta je sad niže postavljena pa zato uglavnom razlika između proizvoda je u samoj ceni.
Kupovinom robe određene renomirane marke, polovina cene ustvari samo ime a ostalo je proizvod što je kod manje poznatih proizvođača drugačije jer oni svoju marku i ime daju džaba a i kvalitet im je malko lošiji od jačih proizvođača ALI NE MNOGO.
Tu niko ne može biti pametan jer skoro sve jače kompanije svoje proizvodne objekte grade na prostorima zemalja trećeg sveta gde je sirovina jeftinija a i sama radna snaga je takođe jeftinija.
Današnje "jače" marke imaju kvalitet izrade za današnje vreme visok ali za kvalitet od pre 30god. znatno manji jer zašto da napraviš milion pari patika visokog kvaliteta koje će da traju 10god. kada možeš da napraviš isti broj tih patika ali da traju jedva godinu dana što će ti osigurati proizvodnju za buduće vreme jer naravno, niko neće hodati bos nego će biti primoran da kupi druge koje će trajati isto jedva godina dana pa onda kupiti treće i tako u krug. Uštedeće sirovinu i ubrzati proizvodni proces i automatski (što je najvažnije) planirati dugoročnu proizvodnju i proširenje proizvodnog kapaciteta što osigurava posao i novac na duže staze.
Šta mislite, da su amerikaneri dovlačili robove zato što su voleli crnce ili zato što im je bilo jeftinije da malo nahrane roba i daju mu gde da spava umesto da plaćaju punu radnu snagu nekog svog sunarodnika koji bi zahtevao hranu, vodu, smeštaj i adekvatnu novčanu naknadu?

Mada je to začaran krug iz kojeg najpametniji zabacuju udice na koje se pecaju iskompleksirane glave.

Retko šta kupim kod Kineza, ali volim da se švrćkam po bloku pred Novu godinu kada nema šta nema i uvek mi je interesantno da pogađam čemu li neke stvari uopšte služe.
Tako sam jedne godine, bukvalno iz neke gomile stvari izvukla duks sa kapuljačom na raskopčavanje, fenomenalan. Imam ga bar 6 godina, nigde se nije rašio, pomerio, pustio boju, a plaćen je recimo kao topli sendvič...

Zgodne su im one male baterijske lampe na kurblanje, uzeo par komada pre jače od dve godine pa podelio i gle čuda još su u životu.
One plastične patike i cipele što liferuju ne volim ni da omirišem a kamo li noge što izađu iz njih. Kad se izuje komša što samo to nosi žene i deca beže u brda.

Pa Šerloče, kontam da mi se ne isplati da dam pare za nešto što ću da bacim posle prvog pranja ili drugog uključivanja.

Pa Šerloče, kontam da mi se ne isplati da dam pare za nešto što ću da bacim posle prvog pranja ili drugog uključivanja.

Jok , Nato uopšte ne mora da znači , eto taj tvoj duks je dokaz ,a i kacam ja bio mali keva mi je stalno uzimala kineske starke koje su mi trajale dugo vremena. AKo je nešto proizvedeno u Kini ne mora da znači da nije kvalitetno , pa majku mu jebem šta bi oni radili ?
Nekako mi čudno da zamislim Kineza koji svakog dana trči do radnje , još čudnija mi je pomisao da im čitava država smrdi na one njihove butike.

Ja volem kad vidim da je nesto mejd in Vijetnam, Pakistan, ali najvolem kad je iz Nemacku.

Ne znam...taj duks spominjem zato što je pravo čudo da mi je toliko trajao.
Da se ne lažemo, stvarno im retko šta nije krš. Od obuće se usmrde noge na duge staze, od veša se dobiju gljivice, sve što radi na bateriju uglavnom ne izdrži ni dok se ista ne potroši.

Ljudi ne kupuju kinesku robu zato što je kvalitetna nego zato što nemaju para za bolje, mada kada bi se preračunali koliko su kineskih kišobrana od 200 dindži bacili u đubre za godinu dana, shvatili bi da onaj tamo neki od 2.500 dinara i nije tako skup, jer bi ga imao dok ga ne izgubiš.

Ne verujem ni da je kineska roba ista po celom svetu, verovatno imaju kvalitetnije za neka druga tržišta, nisu za džabe postali jedna od najmoćnijih ekonomskih sila na svetu samo uz pomoć iglački na batelije.

Ne verujem ni da je kineska roba ista po celom svetu, verovatno imaju kvalitetnije za neka druga tržišta, nisu za džabe postali jedna od najmoćnijih ekonomskih sila na svetu samo uz pomoć iglački na batelije.

+1

Ljudi ne kupuju kinesku robu zato što je kvalitetna nego zato što nemaju para za bolje

I sa ovim se slažem. Na kraju krajeva mi smo i krivi što nam je jebena država u kurcu , svi primaju po 200 evra a oće da nose patike od 150.
A i da nađu takve identične patike kod Kineza ne bi ih kupili zbog nekog ponosa. Jer nam je takav usran narod i takva nam je usrana nacija. Davno je rečeno "pruži se onoliko koliko ti je ćebe dugačko" mada kod nas to niko ne jebe 2% i zbog toga smo svi ovakvi. Vjeruj mi da plate ne mogu da im budu niske onoliko koliko ti ljudi nisko mogu da se spuste.

Evo , sad kapiram , moji su trenutno u mogućnosti da mi kupuju skupe stvari , kad oni ne bi imali para ja se ne bih žalio ni na kinesku robu. Tako ću i ja moju djecu da vaspitavam.

E , i ne zaboravite da ima i kineskih originala.

Ja imam Lenovo laptop, fino radi da kucnem u drvo. Isto i eksterni hard disk je kineske proizvodnje, patike takođe i još značajan broj stvari. Sve zavisi, ne bi trebalo generalizovati. Meni je apsurdnije na primer za krpu, kutlaču, šolju, sunđere ili čarape platiti 500 dinara na nekom fensi mestu, a kod Kineza se mogu kupiti za petinu cene.

fino radi da kucnem u drvo.

evo i ja ću lololo :)

Kad mi zatreba nešto što ću koristit 2-3 puta odem i kupim kod kineza, eto kad je tenis bio u modi kad mene u kraju otišao sam kod čineza i kupio lolo :)

Никад ништа не купујем код Кинеза. Имам неке ствари од Кинеза, али то ми је неко други купио и распад су, користим их за спорт и кад намеравам да се испрљам.

Од осталих ствари, оних ''маркираних'', доста тога потиче из Кине, али је квалитетно, пошто сам морао да дрешим кесу за њих. Ко што неко рече -- колико пара, толико музике. Ниједну мајицу нисам платио испод 20 евра, ал' јебига, после их носим годинама и исте су као кад сам их купио. С неком од 5-10 евра можеш да се сликаш. Тачније, не можеш ни то. Од електронике у стану и рачунара ми је све кинеско и не видим да му нешто фали. Једино ми је појачало за џитру америчко, али верујем да је и кинеска верзија истог квалитета.

Мислим да код Кинеза треба куповати само оно што не може да се сјебе или поквари. Типа огледало. Или боксер. Или подметач за чаше.

Kad mi zatreba nešto što ću koristit 2-3 puta odem i kupim kod kineza, eto kad je tenis bio u modi kad mene u kraju otišao sam kod čineza i kupio lolo :)

I kolko su loptice trajale pre nego što su se istopile na suncu lolo

A i da nađu takve identične patike kod Kineza ne bi ih kupili zbog nekog ponosa.

Ne bih rekao da je to zbog ponosa nego zbog činjenice da te patike vrede koliko dve šake pirinča (pola šake plate radnu snagu)

Мислим да код Кинеза треба куповати само оно што не може да се сјебе или поквари. Типа огледало. Или боксер. Или подметач за чаше.

Na ovaj spisak bi samo dodao porculan.Recimo imam par šolja od kineza pale su dosad barem 2,3 puta i nije im ništa

Al pazi, i Kinezi deru. One smrdiljive torbe koje prodaju u bloku 70 za 500 dinara se proizvedu za manje od dva dolara, znači ne koštaju ih više od tri dolara kada nabavljaju tako da da bi bilo REALNO jeftino, trebalo da ih prodaju za oko 300 dinara.

Da, ali koliko kosta da se ta torba doveze iz Kine? I na to dodaj jos neku malu marzu.

a, ali koliko kosta da se ta torba doveze iz Kine?

Roba se dovozi u kontejnerima, onim ogromnim, kapaciteta više desetina tona. Jedna poznanica mi radi u knjigovodstvenoj firmi i između ostalih vodi neke Kineze koji se ovde bave isključivo veleprodajom i robu prosleđuju kineskim radnjam i ovima za "po 100".
Primer: one žlj košulje što se po radnjama prodaju za po 300-400 dindži, ovog što ih direktno uvozi koštaju 7 (sedam) dinara! Deru, nego šta!