Prijava

E pa ovako ljudi i Vukajlijaši. Pošto sprovodim neku malu anketu interesuje me vaše mišljenje o novostvorenoj situaciji.
Reč je o sve većoj kulminaciji kriminalne delikvencije. Gomila sitnih, naizgled bezazlenih prekršaja pretvorila se u ubistvo. Koškanja i pretnje su sa reči prešla na dela, na neoprostiva dela. Interesuje me šta bi po vašem mišljenu trebalo uraditi sa ovakvim stanjem.
Kako otkriti počinioce, kako ih adekvatno kazniti ili rehabilitovati, kako sprečiti da se ovakve stvari ubuduće ponove?
Da li treba i Beograd kao London prekriti u potpunosti kamerama, da li treba pvećati broj i učestalost kontrolnih patrola ili pak nešto sasvim treće?
Takođe me interesuje šta mislite kakvo je mišljenje stranaca o Srbiji sada, posle ovakvih "nesrećnih slučajeva", da li i dalje imamo šansi za turizam i taj famozni bezvizni režim preko kojeg nas prevode kao žednog preko vode...?

Dusanov zakonik ,pa ako treba da budemo zemlja invalida naka nas malo tako

Znači samo radikalno...? Pa to je i moje mišljenje ali mišljenje mnogih ljudi je više "humanije"...
Po meni, pojedini slučajevi nisu materijal za resocijalizaciju....

Nekako mi se cini da je sve to medijski napumpano. Pa i u drugim zemljama ubijaju strance, samo se to lepo zataska.

Ja da sam na Dacicevom i Jeremicevom mestu dao bih ostavku. Ovim klincima ubicama dao bi jedno 20 godina da rade na njivi ili u rudniku, jer ovako nikakve vajde od njih. Protiv sam smrtne kazne.
A da li ce stranci da dolaze ovde ko turisti...dolazice...boli njih, evo u Nisu od ih ima prs i pleva stranih turista.
Jeste culi za "Radovan Karadzic turizam", "Horor turizam"...
Pogledati ovog debila:
http://www.youtube.com/watch?v=6zPb_1lyoTo
tu se vidi taj Radovan Karadzic turizam, ali i podjebavanje na kvarno.
Kao ajde da damo nekom ko lici na apsolutnu budalu i coolera da ide u Srbiju, i kad on nesto kaze to ce da bude objektivno. Objektivno moj kurac.
Znaci turizma ce biti. Ma sve ce biti isto.

Mozda i bude podvarijnta : Bris Taton turizam - vodimo ljude na mesto gde je on napadnut, gde je lecen, gde je umro, gde je trebao da ode...Ziva para.

Prvo, nikad za humanije metode nisam bio jer smatram da Srbija nije za njih, jer dok se ne "odreže ruka" lopovu ili huliganu ima da se ponavljaju ista dela , takvi smo i svi vi to dobro znate-bez sile ne funkcionišemo...

A za turizam smo skroz netalentovani a i nemamo osnovnu kulturu koja je uslov za turizam, a mnoge bi zemlje platile za ovo što mi imamo. Jednostavno takav smo narod. Lepo je rekao Anhimadrit Justin Tasić- "Niti će ikada biti kod Hindusa fabrike, niti će biti ikada biti kod Nemaca mistike..." Jednostavno, mnogo će nam trebati mentalnih promena do procvata turizma...Pa pogledaj samo koliko smo nemarni prema zajedničkim prostorijama, parkovima i izletištima GDE MI BORAVIMO SVAKI DAN, a kamo li prema nečem drugom...