Prijava

Po jako cenjenom mišljenju pretežno starije populacije s kojom obitavate, šta to sve ne valja da se radi? Aj da ja krenem od pojma koji me je inspirisao da otvorim ovu temu: ne valja da se veš kupi noću (jedino logično objašnjenje koje mi je palo na pamet je da će iznenada da krene bombardovanje baš u tom trenutku te stoga ne bi bilo zgodno da budem napolju), ne valja da se hleb okrene ka kraju stola, ne valja nož zabadati u dasku, ne valja da se radi na svece itd. Ako znate, navedite i razlog ovih suludih pojava.

ne valja usisavati dok je tata na putu

Ne valja sedeti na ivici stola.

Ne bi bilo loše da se navede i razlog zbog kog kažu da ne valja, to su tek biseri :) Recimo, za ovo da ne treba sedeti na ivici stola, navodno se nećeš udati/oženiti, tako sam ja čula od moje biser babe :)

Da da, jer je sam razlog 333333 puta jači biser nego ove gluposti koje prvo kažu. :D Ispravljeno i zafaljujemo kolezi Pantiću. :D

Ne valja raditi nedeljom. Ne valja raditi praznikom. (To dvoje smo povukli od crnogoraca). Ne valja se kupati nakon jela, ne valja previše sedeti na suncu, gledati u sunce, piti hladnu vodu nakon trčanja, piti išta kada si znojav, jesti stojeći, jesti ležeći, piti ležeći, ležati u travi, penjati se po drveću, jesti ono što je tek spremljeno i vrelo k'o pakleni kotao, al' zato nije nikakav problem jesti boraniju od pre 3 dana. Ne valja potapati druge u bazenu, al' valja biti potapan na moru. Ne valja roniti, jesti slano nakon slatkog, preskakati obrok. Ne valja pisati po zidovima, po sebi, po drugima. Ne valja ti to što se družiš sa onim tvojim klošarima i narkomanima i što knjigu ne pipaš. Ne valja toliko provoditi vremena za kompom. Postao si zavisnik. Još treba da mi kažeš da se drogiraš.

Kevo, jebeno mi izađi iz glave.

Ne valja raditi nedeljom. Ne valja raditi praznikom. (To dvoje smo povukli od crnogoraca). Ne valja se kupati nakon jela, ne valja previše sedeti na suncu, gledati u sunce, piti hladnu vodu nakon trčanja, piti išta kada si znojav, jesti stojeći, jesti ležeći, piti ležeći, ležati u travi, penjati se po drveću, jesti ono što je tek spremljeno i vrelo k'o pakleni kotao, al' zato nije nikakav problem jesti boraniju od pre 3 dana. Ne valja potapati druge u bazenu, al' valja biti potapan na moru. Ne valja roniti, jesti slano nakon slatkog, preskakati obrok. Ne valja pisati po zidovima, po sebi, po drugima. Ne valja ti to što se družiš sa onim tvojim klošarima i narkomanima i što knjigu ne pipaš. Ne valja toliko provoditi vremena za kompom. Postao si zavisnik. Još treba da mi kažeš da se drogiraš.

Хм, па рецимо да сам убо комбо. Не ваља то.

Не ваља све што је занимљиво.

Stefane, mislim da Blejk nije mislio na to mamino 'ne valja', već na one silne gluposti što veze s mozgom nemaju, a ne treba da se rade iz nekog nebuloznog razloga...

Pa to je otprilike to.

Fala još jednom kolezi Pantiću, ovoga puta na jasnom objašnjenju. :) Kolega Pantiću, možda ipak budete unapređeni u starijeg referenta, već dosta dugo ste mlađi referent. :D

E, neka hvala, zadovoljna sam sadašnjim statusom :))

Komisija će stavi moj predlog na rasmatranje koliko sutra, tako da će budete blagovremeno obavešćeni. :D

Каже баба, не ваља да се мери притисак често. :Д

Pa kad si baš zapeo... :) Ima ono - ne valja se igrati klupkom, prdnućeš pred kumom na svadbi :)) Šta god :D

Да се седи на хладном бетону, да певаш за столом, да ти увене чуваркућа, да се прави нешто без уља јер побогу како су ти американци смислили сад машину која пече без уља то је нешто да нас побију све, да брзо мењаш канале, да држиш врата од ''звиждера'' отворена дуже од 5 секунди итддддддддддддддддд

звиждати у кући

A znaš li zašto ne valja, Matko? :)

ne valja da gazda kuće sam seče orah u svom dvorištu, kao umreće.
Ne valja saditi vrbu ispred kuće, isto neka nesreča.
Ne valja zviždati u kući isto nesreća.
ne valja se gledati u ogledalo posle ponoći jer se tad demoni ogledaju.
itd itd...

A znaš li zašto ne valja, Matko? :)

Не,реци ми.