Prijava

nekidan je jovičić na nekoj temi okačio fin sajt, al' da me ubiješ, ne mogu da ga nađem. :/

У задње време фурам само стручну библиотеку, трудим се да прибавим што више квалитетне литературе из области шумарства. Волео бих један дан, онако у струци, да имам око себе милион стручних књига и да уживам у професионалном животу, ах.
А ово са стране скупљам с времена на време па ширим без посебног смисла, више рандом, по препорукама пријетеља.

Mala Vidra
nekidan je jovičić na nekoj temi okačio fin sajt, al' da me ubiješ, ne mogu da ga nađem. :/

Vidro, šta bi ti bez mene ;-) https://sites.google.com/site/cicilendbiblioteka/

Aj lukse vidi po tim svojim sajtovima imaju li knjige od cass pennanta :D

Luks, ja otvorila history i kucam ciciban :DDD
stjupid cicilend! :D
hvala:*

Ja uglavnom kupujem iz lagune, a za svojih 16 godina zivota sam kupio 97 knjiga, ako ne racunam enciklopedije i lektire i one koje pripadaju mojoj mami (ona je profesor srpskog, zato ih i imam toliko)...

Prošlo leto sam za 150 dinara kupio Braću Karamazove, Demijana i Priče o muškom od jednog tužnog čoveka na rubu limanske pijace. Skenjao sam se. Pre toga za 30 našao Homerovu Ilijadu. Za tih 180 dinara ne možeš da kupiš ni veknu hleba i mesni narezak od 250 grama.

Na limundu ima jako povoljnih dobrih naslova, ja sam izuzetno redak Borhertov Maslačak kupio za 70 dinara. Kupujem uglavnom od uličnih prodavaca, dobre antikvarnice su skoro sve pozatvarane a u knjižarama cepaju maržu i po 300% na dela tako da ih uglavnom obilazim. U nublu više ne idem, tamo su polovne knjige skuplje od onih po knjižarama u centru i Jevrejskoj :)

Ma krug kod fakulteta je najbolji, ti ljudi nemaju pojma šta prodaju.. :D

Ima na stanici kod hrama dosta dobrih stvari, najcesce tamo kupujem, dosta je jeftino a covek ima bukvalno sve, sta god sam trazio imao je, mada ne iznosi neke vrednije naslove, ali ako uletis u pricu s njim mozda ti i njih proda.

Prodaju li Congratulations you have just met the icf ? :D

Na limundu ima jako povoljnih dobrih naslova

Tačno, ovo je jedan od mojih osnovnih izvora napajanja knjigama.

Ja kupila na Kupindu "Konjska usta" za ne znam..ni 100 dinara, a "Pred ogledalom"-Kaverina, za 180 din. Doduše, platila poštarinu, ali je i tako smešna cifra.

Koliko se sećam poštarina za knjige je baš mala. A ima svega, čovek našao oglas - prodajem dve merkatorove kese pune knjiga, cena valda 300 - 400 dinara. Dobio baš svašta, izmedju ostalog i Pobunu na brodu Baunti.

He, odlično si prošao.
Ja sam tražila baš one knjige koje od studentskih dana tražim i-ladno nađoh.
Sad lovim "Poslednju Novu godinu" -Amaniti.
Ali, iako je malko skuplji, Kupindo mi više odgovara, jer je cena fiksna i ne moram da licitiram-tu sam pravi duduk. Mada, nije da se ljudi sada nešto otimaju o knjige, pa nema preterane bojazni da će mi neko ćapiti knjigu ispred nosa :)

Dok sam ovo kuckala, odoh na Limundo i kupila za 110 din+ 60 din poštarina Petrarkinog "Kanconijera"! :)) Jes da je cvil-cvil, tuga žalostneuzvraćena ljubav, ali opet... vredi imati u svojoj biblioteci.
I to pobedih na aukciji! Melkijadese, ti si mi taličan :)
EDIT: E, da i ovo sam htela da pitam:da li neko od vas koristi ex librise za svoje knjige?

Ja nemam baš neku veliku kućnu biblioteku, par knjiga sam i prodao, npr. Abdulah Sidran - Sarajevska hronika, to je nekako od najpoznatijih, te Biblija - Novi zavjet, koju sam poklonio jednom jaranu.

Imam ove:
Halid Kadrić - Ptice nevještih krila
Nijaz Alispahić - Pjesmovite priče
Vladimir Dedijer - Novi prilozi za biografiju Josipa Broza Tita
Heinrich Böll - Grupna slika s damom
Bernard Malamud - Stanari
Blaga Dimitrova - Skretanje

Od naučnih knjiga, izdvojio bih one koje sam kupio kao dodatnu literaturu, a neke sam i dobio na poklon, a to su:
"Energetska efikasnost, obnovljivi izvori energije, dijagnostika i elektromagnetna kompatibilnost", Zbornik radova 2010
"Čista energija, nove tehnologije, obnovljivi izvori energije i ekologija", Zbornik radova 2009
"Tehnologija uzemljenja i elektromagnetna kompatibilnost", Zbornik radova 2011 (ovu sam dobio na poklon jer sam i ja napisao jedan rad koji je u ovoj knjizi)
"EMC elektroenergetskih objejata" - Vlado Madžarević i dr.
"Uzemljenje, Projektiranje i mjerenja, Zakonska regulativa" - Vlado Madžarević i dr.
"Elektromotorni pogon" - Nikola Lj. Nikolić, Petar Daničić

Pored ovih, imam jednu kolekciju naučnih knjiga u .pdf formatu na svom HDD-u, te naravno knjige vezane za Islam (3 Kur'ana, Takvim i 2 Ilmihala).

Većinom knjige čitam tako što mi neka od rodica podigne željenu knjigu u gradskoj biblioteci, Sergej Jesenjin je nezaobilazan. :)

Čitava moje biblioteka se nalazi na konfilteru, u formi .pdf dokumenata, ponosan sam vlasnik par hiljada stručnih knjiga i svega dvadesetak iz bjeletrist'ke koje sam skoro jednu po jednu skinuo sa raznoraznih sajtova. Što se tiče knjiga elektronskog formata, nemam ja problema sa tim emotivnim dilemama "ah knjiga u ruci kad ti je nije isti osećaj, šum'ca, njiv'ca, livad'ca"... Čitanje knjiga u elektronskom formatu mi je jednostavnije i lakše nego fizičkih knjiga, em je džabe, em je i ekološki, nabacim na pantljivi telefon i laptop, pa tako čitam, malo s jednog, malo s drugog. K'o sajber hrčak sam, šta god vidim korisno, ja to grabim, i neprestano to radim. Evo baš sad imam otvoren tab na ebook3000.com da skidam knjige. Ponajveći problem mi je što me duš'ca boli jer nemam dovoljno vremena da ih čitam.

Ima tu emocija, ali ima i nekih praktičnih prednosti fizičkih knjiga. Npr. ja jako volim knjižare i razgledanje knjiga po knjižarama, kada bi sve prešlo na pdf, knjižare bi nestale. A kad bi nestale fizičke knjižare, smanjio bi se i broj čitalaca, jer se mnogi čitaoci regrutuju u knjižarama. Baš će neko ko i inače ne čita iz čista mira početi da pretražuje amazon ili nešto slično.
Drugo, PDF je keva samo ako imaš e-book reader (ili bar tablet), a na laptopu i desktopu je jebada čitati.
Što se ekologije tiče u pravu si, pdf je tu bolji.
Jedan od problema sa elektronskim knjigama je i otežana manipulacija. Ne možeš podvlačiti, (možda može neki highlight, ali je komplikovanije) teže se lista, teže se skače sa stranice na stranicu. I na kraju, tu je mogućnost gubitka podataka, koja je danas doduše jako mala.

A što se emocija tiče i one su bitne. Prvo, fizičku knjigu uglavnom platiš, a elektronsku piraterišeš. To što je platiš je dodatni motiv i da je pročitaš, da ne propadaju pare. Drugo, kad u jednoj spravici imaš sabrana djela svih živih, malo ti se smanji poštovanje prema materiji. Treće, ja lično osjećam određen ponos kad pročitam nešto teško određeni broj grama i debelo određeni broj centimetara (totalno iracionalan osjećaj) I na kraju fizička knjiga može da ima i estetsku vrijednost.

Pa to je to, za šta imaš para kupiš fizičku verziju, a ovo ostalo skineš lagano s neta. Oboje ima prednosti. Ali ne bi volio da nestanu fizičke knjige.

Ček, a ima li to negdje za džabaka da se skine? Neki pdf?

Ne mogu da čitam preko monitora, osećam se kao budala i peku me oči :)