Prijava

Pa čitam, polako, ostala gomila rusa i andić, bez avlije :D

Е бем ти Андрића ако нема Авлије. Нешто најјаче :)
http://www.youtube.com/watch?v=LQB2nzgXqtk

Hteo sam da kažem da je avlija pročitana lolol :)

Važem između nedeljnog mamurluka i bahaćenja u kupovini kad mi sutra Lemajica javi.

A ovako imam dosta toga, keva puno čita, ali ne čitamo iste stvari. Kontam joj prebaciti Fajt Klab da pročita, ali bojim se da će srušiti pola države ako pročita, pa mi ono, veze. Nego, imam svojih par knjižica, Fajt Klab između ostalog, onda Žene od velikog Čarlsa, dalje, Talentovani gospodin Ripl, Grad lopova, i to je to što sam ja od svojih para kupovao. Biblioteka mi je drugar dok ne počnem zarađivati dovoljno za knjige i za svu moguću sprdnju koja mi sad treba.

A je l skidate elektronske knjige? Prevedene.

Imam nekih 2mx1m beletristike, gusto slozenih na policama i nekih 3m^3 strucne elektro literature, mada je ta strucna uglavnom zastarela i cami u nekom skladistu, nisam je vid'o 4-5 god. Knjige kupujem retko. Kada kupujem, uglavnom vise odjednom. Nove - uglavnom komplete kada objave, sabrana dela ili nesto ako me zainteresuje (tipa Potter-a). Stare najcesce zbuvljaka na kilo (ne zajebavam se, uzmem u ruke, on pogleda odoka i kaze 200din). U poslednje vreme najcesce poeziju, a ranije je nisam podnosio - kraca forma - nema se vremena.
E da, imam jos 1m^3 beletristike koju cuvam u kutijama, nasao na smecu. Prolazio pored kontejnera i vidim knjige. Ja stojim, ljudi prolaze, blenu, mene boli kara - uzmem vrecu i kuci. Nove knjige. Par nisu imale pregibe - nikada otvorene. Komplet Andrica, komplet Copica, one stare, partizanske, decije i masa nekih andergraund pisaca za koje do tada nisam cuo, ali uopste nisu losi. Mislio sam da je to bio neki komplet za kancelariju zbog ovih klasika, ali ti andergraund su me bacili u razmisljanje koji levat je mogao tako nesto da kupi, a zatim baci.
Procitao sve, dobar deo dva puta, sada bih i treci, ali nema se vremena...

ja skidam, al' me ubija da čitam na kompu, ne mogu nikako da se koncentrišem, a realno, svašta se može naći prevedeno...

Lemajac ne zaboravi javiti, a ak ti nije frka, šibni mi i pvt.

Hajde bacite neki link od sajtova za skidanje knjiga.

kucaj na gugl samo. :)

Ja jedinu knjigu koju sam na kompu pročitao je Monah Kalist, od Milivoja Jovanovića, pošto nigde ne mogu da je nadjem i da, opale mi oči.

Uglavnom imam klasike, knjige koje nije tesko nabaviti.
Zlocin i kazna, Travnicka hronika, Seobem Alhemicar, Necista krv, Ana Karenjina... Moj dobar ortak inace ima neku porodicnu knjigu koja je napisana jos 1870. i neke...

E jebo te, svi iz skole mi govore da karenjina ima700 strana, ja počeo da čitam i imam dve knjige od po 600 llolo

Лош тенор, ђе има да се купи Фајт Клаб књига и ко је писао :)

Pored bogate biblioteke, posedujem i pečat napravljen lično za mene i to sam dobio, ako se dobro sećam, za trinaesti rođendan. Kako su me nekad držali za štrebera moji, umesto motora i čokolada, meni kupovali knjige i prateću opremu.

Eh, počela da pravim sopstvenu biblioteku, nastavila kevinu misiju. :) Posebno sam ponosna na specijalno izdanje ''Božanstvene komedije'', kao i na knjige poput ''Dekamerona'', ''Odiseje'', ''Jadnika'', i ''Tihog Dona''. Imam i neka Sabrana dela Meše Selimovića, kao i kolekciju Čehovljevih knjiga, gde su 10 knjiga samo pripovetke. :)
Šta ja znam, skupljam polako, čituckam, na sajmu može da se nađe svašta, samo ko je raspoložen da traži. U Kragujevcu imamo 2 ili 3 antikvarnice, jedna kod Prve gimnazije, druga, koja je u sklopu knjižare, nalazi se ispod glavne pošte, za treću mi je neko pričao, ali ne mogu da se setim.
Interesantno je da sam na Zelenoj pijaci prošle godine pronašla Srpski roman od 1800-1950 godine i Istoriju srpske književnosti Jovana Deretića, kao i Priče Gi de Mopasana za ukupno 600 kinti. Ne znaju ljudi šta prodaju.
Eh da, sad sam se setila, prodaje čovek često polovne knjige isto blizu pošte, po ceo dan u kolima, poređao knjige na haubu i cepa. Takođe za šetalište kod robne kuće je interesantno da prodaju knjige iz kolekcije nobelovaca za 100 ili 150 kinti. :)

Оћу књигу фајт клуб одма!
Овде је та комплет илустрована историја 15 марака :)