Prijava

Zanima me ima li neko ovdje ko se prijavljivao na neke konkurse ovog tipa u regionu a i sire, konkursi za mostove, spomenike, neke manje kuce itd itd.... Moze li neko pojasniti kako sve to skupa funkcionise?

Mogu ja, iako se licno ne bavim time. Konkurs funkcionise po principu da komisija koja bira nagrade i otkupe i pre raspisivanja zna ko ce osvojiti prvu nagradu, jer je unapred dogovoreno. Za drugu i trecu nagradu se dogovaraju u hodu, sa kim su dobri i ko moze da im uslugu vrati, a otkupi su uglavnom posteno birani.

Ovo sto rece Jericho. Nece da daju tolke pare nekom ko je talentovan nego rodjacima, prijateljima, poslovnim saradnicima...

to vise - manje svako zna, kako to ovdje funkcionise...al' ima na netu raznih takmicenja ovog tipa za studente, uglavnom na nivou evrope pa i na globalnom nivou, pa reko', mozda neko ovdje ima iskustva s tim, ne ocekujem nista posebno od toga, neke nagrade bla bla, al bih kao student volio ucestvovat' na tako nekim konkursima

ali, konkursi su anonimni. nemoguće je ovo što pominjete.

ŠKK? U Crnoj Gori postoji anonimnost? Od kad to?

poznajemo li se? :)
šalim se. i moj gornji post je bio šala. mada, realno, ne mislim da je sve tako crno, više je onako, sivkasto.

Na stranim konkursima je konkurencija stravicna, ali svakako to ne treba da te demoralise, narocito ako imas originalne i sveze ideje. Srecno!

Uvjek može crnje :)
Elem, internet i pasoš su najbolji izlazi iz sivila našeg, bar po mom mišljenju.

ajd ovako, da zanemarimo balkan... kakve su sanse da tako nesto prodje negdje drugo, u evropi recimo?..... i ne govorim o nekim mega giga projektima, nego nesto gdje se studenti mogu prijaviti i dobit' nesto para, tipa neki enterijer kafica, banke, neki spomenik i tako te sitnije projekte