Prijava

Тако да свака исхрана која искључује било шта је лоша исхрана и лакше доводи до болести него исхрана која укључује оба.

S jednom opreznom napomenom da će onaj koji jede isključivo povrće kud i kamo bolje izgledati od onog koji jede isključivo meso. Moglo bi se reći da je to jedan od omiljenih argumenata biljoždera, na kraju krajeva zmajev ratnik može mesecima da živi samo na rosi sa jednog lista ginko drveta.

Зајеби искључивост.

Jašta, ravnoteža je majka iako postojanje teži haosu. Deco jedite i jebite sve što vam padne šaka je naravoučenije. Voli vas vaš jaganjac

S jednom opreznom napomenom da će onaj koji jede isključivo povrće kud i kamo bolje izgledati od onog koji jede isključivo meso.

Тај би морао да буде лудак апсолутни. Колко контам, углавном се прича о изблансиеаној исхрани која укључује и једно и друго.

Jašta, ravnoteža je majka iako postojanje teži haosu.

Аферим, Грујане!

S jednom opreznom napomenom da će onaj koji jede isključivo povrće kud i kamo bolje izgledati od onog koji jede isključivo meso.

Itekako.

изблансиеаној исхрани која укључује и једно и друго.

Sam naziv balansirana ishrana se odnosi na unošenje dovoljne količine u pravilnom omjeru proteina, ugljenih hidrata i masti iz hrane nebitno kojeg porijekla. Balansirano možeš da se hraniš i kao biljojed, i kao svaštojed, a kao mesožder ne možeš...

onaj koji jede isključivo povrće

Тај би морао да буде лудак апсолутни

Ispada da ljudi koji poste su ludaci. Bar nekoliko mjeseci godišnje. Treba ih zatvoriti sve. Da ne truju narod. (sarkazam)

Svaki put kad ubeđujete ljude da je veganstvo zdravo jedan crnac u africi umre od gladi.
Mislite o tome!

Kurac malo možeš iz svežeg povrća da dobiješ sve što je organizmu potrebno. Ne kurac nego kurčinu malo. Mlečni proizvodi i meso su jebeno bitni za organizam kao i povrće i voće i kao što mnogo pametniji gore već rekoše jedite ono što vam odgovara i jedite izbalansirano. Meso, jaja, mleko i mlečne proizvode i salate i turšiju i voće i čokolade i alkohol itd, dok je umereno ne škodi ništa.

Kurac malo možeš iz svežeg povrća da dobiješ sve što je organizmu potrebno.

Ček i ja da napišem malo više, nije red samo vi da se zabavljate a ja da podjebavam.

Tehnički, možeš, ali moraš ozbiljno da radiš na tome i uložiš. Nije dovoljno da kupiš džak kupusa i kesu šargarepe. Imaš zamene za skoro sve, imaš militantnih vegana koji su svoju decu podizali bez trunke hrane životinjskog porekla i ovi posle nastavili tako pa imaš ljudi koji u životu nisu okusili meso i ništa im posebno ne fali. Takođe, bilo je kultura kroz istoriju koje su bile isključivo vegetarijanske, znači na nacionalnom nivou, ako okusiš od životinje pojede te mrak. Budistički monasi takođe drže jako duge postove kao indirektno proširenje one zapovesti 'ne oduzmi život živom biću'. Međutim, to je bilo nekad, danas bi bi bilo jako skupo pa je veganstvo zanimacija za bogate, dokone ili one koji su se odselili u neku zapizdinu da gaje koješta i zdravo prožive to života što im je ostalo. Sad, da se može - može se, da li je cimanje - jeste, da li je preporučljivo - verovatno i nije.

Interesantno je s druge strane pomenuti eskime čija je dijeta pretežno mesna, međutim valja naglasiti da u ishrani koriste delove životinje koje mi obično bacamo a u kojim ima korisnih materija, takođe pretežno jedu sirovo ili sušeno da očuvaju vitamine u jetri recimo. Ipak, pored mesa koriste i neke vrste algi i asortiman fermentisanih proizvoda bogatih vitaminima i enzimima od kojih bi se nama život smučio. Napomena: pogledati šta je "kivijak", ili da vas poštedim detaljnih opisa i eksplicitnih slika, u pitanju je foka u čiju su utrobu zašiveni galebovi pa je zakopano u led na godinu-dve nakon čega se unutrašnjost galeba procesom fermentacije pretvori u hranjivu kašu.

Koji ce kurac galebovi kod eskima ?

oji ce kurac galebovi kod eskima ?

Đe je riba tu su i galebovi :)

Pa kako se ne posmrzavaju jebo ih otac mediteranski?

Kako da se smrzne jebogati, galeb je to, zvijer od ptice :9

koliko ja pratim vesti Eskimi su skoro izumrli...

hranim se bas nezdravo,90 posto moje ishrane je meso koja pliva u masti i uvek presolim,ali bas presolim hranu...nije ova sirova ishrana za mene nikakl

Gde su ribe tu je klabing. Jel eskimi klabinguju? 2kg koksa dnevno i to?

pa ladno bre grujo

EDIT: Evo vidi sta Brus kaze, znaci nestalo galebova pa samim tim i te kase, a bez kase nema ni eskima.

koliko ja pratim vesti Eskimi su skoro izumrli...

Jašta, dok su ladili muda daleko od bilo čega bilo im do jaja. Nakon što su prešli na naš način života potrovali se konzervama kolko sam čuo.

ali je iznenađujuće kako lako i rado su prešli sa tog krivaka na mesni narezak :)

taj krivak je neka rakija, i to od galebova, čim fermentira. još ako je koji galeb bolovao od šećera...

- da po jedan krivak da popijemo?
- a ne valja mi ovogodišnji, šećeruša, pi.
- pi.

Ispada da ljudi koji poste su ludaci. Bar nekoliko mjeseci godišnje. Treba ih zatvoriti sve. Da ne truju narod. (sarkazam)

И управо због тога чак и у најстрожијем посту (Великом) постоји два празника у којима се једе риба. Такође, пун пост је само за здраве људе, док остали посте онако како им лекар каже, свештеник тај пост увек одобри. А иначе се у осталим (дужим) постовима риба једе суботом и недељом. И остали дани у години су дани када се једе све, и месо, и млеко, и јаја, и све остало што вегани одбијају са гнушањем. По појединим манастирима се не једе "месо", али под тим се подразумева да се може јести рибље месо, лигње, и остали производи мора.

Да не помињемо да је сам смисао тог поста другачији, као и пост код других култура, и да се подразумева да си у тим данима много мање активан, да се мање трошиш и мање нервираш и цимаш генерално.

Сем ако твоје веганство није духовне природе и не једеш морске плодове, рибе, јаја, млеко и млечне прерађевине, не знам зашто се упоређујеш са верницима који посте један део године?

Evo sad sam pojeo tri punjene paprike, salatu od dva krastavca i crnog luka, popio pola litra vode, pojeo 150 grama čokoladnog keksa i bananu i sve to zalio kvasom. I mogu vam reći odlično se osećam.